Bal Przewodnika 2018

Zapraszamy każdego Przewodnika, Półprzewodnika oraz Sympatyka SKPB Warszawa na Bal Przewodnika 2018! Impreza odbędzie się 3 lutego w Spółdzielczym Domu Kultury "Jowisz" przy ul. Chodeckiej 4 na Bródnie. To będzie prawdziwy KOSMOS, szczerze zachęcamy wszystkich gości do przebierania się! Wstęp płatny.

Czytaj więcej...

I Spotkania Karpackie 2017/2018

Zapraszamy na I Spotkanie Karpackie 2017/2018 organizowane przez Towarzystwo Karpackie w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Sezon 2017-2018 rozpocznie się wernisażem wystawy zatytułowanej "Płajowe opowieści, czyli trzy dekady z Almanachem Karpackim" uświetniającej jubileusz XXX-lecia wydawania półrocznika. Spotkanie będzie okazją do podsumowania płajowego dorobku,
a także do podziękowania autorom i czytelnikom za trzydziestoletnią wytrwałość
w uprawianiu karpackich zainteresowań i wierność karpackim tematom.

Czytaj więcej...

Nowe przewodniczki górskie zdały egzamin państwowy


Z wielką radością informujemy, że 1. października 2017 roku Zosia Jabs (683) oraz Ania Zając (708) zdały egzamin państwowy na przewodnika górskiego beskidzkiego III klasy. To pierwsze przewodniczki SKPB, które po ponownej zmianie przepisów zdobyły jednocześnie uprawnienia do prowadzenia grup na obszarze całych Beskidów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Konkurs "WAKACJE 2016"

Uwaga, KONKURS! Byłaś/-eś na dowolnym wakacyjnym wyjeździe z SKPB Warszawa? Podziel się wspomnieniami i prześlij nam swoje najciekawsze zdjęcia, przygotowany filmik albo napisany esej! Czas na zgłoszenie prac mija 3 października 2016 r. godz. 23:59. Do wygrania nagrody niespodzianki związane z turystyką górską!

(fot. Artur Rojek)

Czytaj więcej...

Góry wartości - spotkanie z Markiem Janasem

Plakat GW2 A3 07Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu "Góry wartości". Naszym gościem będzie Marek Janas - Polski Himalaista, Alpinista i podróżni. Swoją przygodę z górami rozpoczął w 1963 roku. Zdobywał Alpy, Kaukaz, Hindukusz i Kordyriery. W 1974 roku zdobył Gaszerbrum 2, a w 1978 roku podczas wyprawy PKG na Kanczendzongę osiągnął wysokość 8440 m. Uczestniczył w wielu wyjazdach i wyprawach w góry egzotyczne - na Kamczatkę, w Pamir, Tien-Szan, Kaszmir, Nepal, Tybet, Ladakh, Andy, Patagonia, Etiopia, Mali. Współzałożyciel Polskiego Związku Alpinizmu  i członek jego władz, członek jonorowy Polskiego Klubu Górskiego. Odznaoczny dwukrotnie srebrnym medalem  "Za wybitne osiągnięcia sportowe" w alpinizmie.  

Kiedy: 31 maja (wtorek), godz. 18:30 

Gdzie: 1Piętro, ul. Foksal 11

Na spotkanie nie obowiązuje lista zapisów. Wstęp wolny.  LINK do wydarzenia na FB. 

VII Spotkanie Karpackie 2015/2016

MŁODA POLSKA NAD CZEREMOSZEM

Na ostatnim w tym sezonie Spotkaniu Karpackim przeniesiemy się na Huculszczyznę, aby odnaleźć tam ślady najbardziej znanych postaci młodopolskiej bohemy  w opowieści dr. Leszka Rymarowicza.  Będzie można usłyszeć o Przybyszewskim, Wyspiańskim, Rydlu, Orkanie, Kasprowiczu i wielu innych. W ramach spotkania będzie można również obejrzeć dokumenty i fotografie Władysława Pająka, leśniczego w Czywczynie oraz zupełnie nieznane obrazy Anieli Pająkówny. Spotkanie odbędzie się w piątek 20 maja 2016 r. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie przy al. Na Skarpie 27 (Willa Pniewskiego).

Czytaj więcej...

Strona 1 z 30