Możesz pomoć ocalić pomnik w Rzeszowie

Pomnik będący symbolem miasta Rzeszów, miejscem umawianych spotkań, częścią historii i pejzażu miasta może zniknąć! Możemy stracić jedyny rozpoznawalny symbol Rzeszowa. A co zyskać? Miasto bez wyrazu, takie samo jak setka innych miast, za to z placem na pielgrzymki w samym centrum.

Czy Rzeszów może sobie pozwolić na utratę tożsamości? Chyba nie... Jeżeli chcesz wesprzeć inicjatywę, możesz złożyć podpis pod petycją.

 

Czy Rzeszów należy do grupy Stolic Świata, że może sobie pozwolić na wyrzucenie tego czy innego znaku miasta? Raczej nie... I nie jest ważne czy pomnik powstał rękami komunistow czy nie. Wzniesiony został rękami ludzi, którzy stworzyli ważny element miasta. Jest ktoś kto stworzył bardziej spektakularną budowlę w Rzeszowie?

 

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale Pomnik przedstawia dwa złożone liście Lauru, na których osadzona jest rzeźba Nike autorstwa Mariana Koniecznego, rektora Krakowskiej ASP i autora Warszawskiego pomnika Nike. W ostatnich latach pomnik gruntownie odnowiono, a na szczycie dodano herb miasta Rzeszowa, co podkreśla jego rolę jako rozpoznawalnego symbolu miasta Rzeszów.

 

(fotografia: pl.wikipedia.org)

Tags: