Ukazały się Magury'16!

 Wreszcie ukazały się Magury '16 - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom pod redakcją Sławomira Michalika i Anety Załugi. Jest to 186 publikacja SKPB Warszawa i liczy ona 164 s.

Czytaj więcej...

Ukazały się Magury'15!

Z opóźnieniem, ale jednak ukazały się Magury"15 - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom. Jest to 185 publikacja SKPB Warszawa, pod redakcją Sławomira Michalika i Anety Załugi, objętość 120 s.

Czytaj więcej...

Magury'13 już są !

Ukazały się Magury '13 - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom. Jest to 183 publikacja SKPB Warszawa, pod redakcją Sławomira Michalika i Anety Załugi, objętość 184 s.

Czytaj więcej...

Magury'12 już są - rocznikowi SKPB stuknęło 40 lat

okladka12Ukazały się Magury '12 - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom. Jest to 182 wydawnictwo SKPB Warszawa, pod redakcją Sławomira Michalika i Anety Załugi, objętość 220 s.

Czterdzieści lat minęło… chciałoby się zaśpiewać!

Tak, doczekaliśmy kolejnego redakcyjnego jubileuszu. Pierwszy rocznik krajoznawczy pt. „Magury” ukazał się w 1972 r.!

Przez te lata Magury nie tylko zauważalnie zwiększyły swoją objętość, ale także znacznie rozszerzyły tematykę. Z kilkudziesięciostronicowego informatora rajdowego, opisującego głównie miejscowości mijane na trasie, wyrosły na informator krajoznawczy pełen ambitnych i ciekawych tekstów o różnorodnej tematyce.

Czytaj więcej...

Magury 2011 - już są!

wyd181Ukazały się "Magury '11" - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom, wydawnictwo SKPB Warszawa.

 

W numerze można przeczytać o relacjach polsko-łemkowskich, cmentarzu żydowskim w Sanoku, o Odernem, Krynicy ...

Czytaj więcej...

Magury 2010 - już są!

Ukazały się "Magury '10" - rocznik krajoznawczy poświęcony Beskidowi Niskiemu i Pogórzom.

W numerze można przeczytać o relacjach polsko-łemkowskich, cerkwii w Odrzechowej, podziemiu ukrainskim na Łemkowszczyźnie, o Borownicy, Leluchowie ...

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5