Z tamtej strony Czantorii , czyli Beskid Śląski po czesku


O Wyjeżdzie :

Na wyjazd w góry nie ma nieodpowiedniego czasu, ani złej pogody. Listopad wydaje się więc w sam raz,a na pewno jest to najlepsza pora na odwiedzenie Beskidu Śląskiego- po letnim, a przed zimowym szturmem turystycznym. Być może będzie słonecznie, i ze szczytu Czantorii zobaczymy Babią górę. Być może będzie mgliście i tajemniczo.
Pewne jest natomist że:
-przekroczymy granicę państwową co najmniej cztery razy,a w pewnym momencie znajdziemy się nawet w trzech państwach na raz;
-zwiedzimy dwie intrygujęce śląskie starówki: bielska i cieszyńską;
-odwiedzimy Herczawę- czeski koniec świata.

A to oczywiście nie wszytko, bo jedziemy w góry, a więc przede wszystkim będziemy chodzić, obcować z przyrodą, zdobywać szczyty i karmić się widokami.Będziemy poruszac się w paśmie Stożka i Czantorii, z noclegiem na bielskiej starówce i w klimatycznym schronisku na Soszowie.

Typ wyjazdu: pieszy, schroniskowy

Dla kogo:
Dla wszystkich tych, którzy mają siłę chdzić przez dwa dni z plecakiem po górach,  nie straszne im też krótkie przejścia po zmroku, a przy okazji chętnie zobaczą tez ciekawe miasto i zjedzą dobry obiad w karczmie.
Jedzenie: Śniadania i kolacje przygotowujemy sami, obiady jemy w karczmach.

Wyjazd: Piątek 10 listopada, godzina 16.00 z dworca Warszawa Centralna (dla chętnych, którzy nie mogą tak wcześnie wyjść z pracy/zajęć jest kilka innych mozliwości, do ustalenia)
Powrót: W niedzielę 12 listopada po 22

Koszt: Ok. 260 zł+ wyzywienie ( dla studentów taniej, ciągle pracujemy nad obniżeniem kosztów)
Ekwipunek: Podtawa to dobre, zaimpregnowane buty za kostkę i plecak ze stelażem i pasem biodrowym. Szczegółową listę prześlemy zainteresowanym.
Zapisy: przez formularz ( do o6.11)
* Zastrzegamy sobie mozliwość zmiany trasy.
Kontakt: agata,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prowadzący:


22563834 1704193976317589 1186362762 o                       ala poprawione
Agata Toporowska & Ala Szymków

ZAPRASZAMY !
Zapisując się na wyjazd akceptujesz  regulamin wyjazdów SKPB

1
Bielska starówka, źródło : swiescie.wp.pl
2

schronisko na Soszowie, źródło: soszow.1000lecie.pl

3

widok z oklic Soszowa na Beskid Śląski, żródło: rafi76.mapio.net

4
Jaworzynka- oklice trójstyk granic PL/SK/CZ, żródło: I.Józwik.karpaty.travel.pl

 

Dycha chaty w Teodorówce :: 3-4 września 2016

Naszej beskidzkiej chacie u stóp Wzgórza Franków jesienią stuknie 10 lat. Zapraszam więc na imprezę urodzinową w dniach 3-4 września.

Jeśli chcecie pożegnać lato w Beskidzie Niskim, urodzinowe spotkanie chatkowe będzie do tego świetną okazją! Zapraszamy na nie zarówno wieloletnich przyjaciół naszego domu w górach, gdyby nie prawie setka takich osób, nie moglibyśmy go kupić w 2006 roku, jak i tych, którzy jeszcze w nim nie byli.

Czytaj więcej...

Wiosna 2015 w Teodorówce (Beskid Niski) - przyjedź do chaty SKPB

Widok z Teodorówki na Duklę

Studencka chata SKPB w Teodorówce zaprasza wiosną! Dom będzie otwarty od 24 kwietnia do 3 maja. Nocleg 8 zł, dzieci do lat 12 śpią bezpłatnie, a gratis dokładamy jedną z najładniejszych panoram  w Beskidzie Niskim - na Cergową i pasmo Chyrowej. W majowe wieczory czekać będą też na Was dodatkowe atrakcje.

Czytaj więcej...

Co w Teo chacie piszczy - podsumowanie sezonu 2014

Nowy piorunochron, przyłącze elektryczne,  stół przed chatą, wybudowana siłą własnych rąk nowa zimowa toaleta, pięknie odnowiony kredens i zaczątek górskiej biblioteczki to główne zmiany, które nastąpiły w beskidzkiej chacie SKPB w Teodorówce w 2014 roku.  Najważniejsi, jak zawsze, byli jednak goście chaty! W tym sezonie Teo była otwarta dla turystów  przez całe lato, wszystkie długie weekendy i zimowe ferie akademickie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie 23 chatkowych, którzy opiekowali się naszym beskidzkim domem przez cały sezon.  Przeczytajcie, co działo się w ósmy roku działalności chaty.

Czytaj więcej...

Pomieszkaj w Beskidzie Niskim, zostań chatkowym/chatkową w ferie akademickie!

Szukamy dwóch osób, które w ferie akademickie uczelni warszawskich (11-22 lutego) zaopiekują się naszą chatą studencką w Teodorówce (Beskid Niski). W zamian za pełnienie funkcji chatkowej/chatkowego można bezpłatnie spędzić kilka dni w górach wraz z osobą towarzyszącą.  Termin pobytu do ustalenia. W okolicy coś dla siebie znajdą amatorzy zjazdówek, miłośnicy śladówek, biegówek i rakiet śnieżnych, a także oczywiście turyści piesi. W słoneczny dzień z chatkowych okien piękny widok na Cergową i pasmo Chyrowej! Szczegółów o chacie i roli chatkowego szukajcie na www.chata.skpb.waw.pl. Zachęcamy też do odwiedzin na naszej stronie FB: www.facebook.com/chataSKPB

Mikołajki w Teodorówce - 6-8 grudnia

teo wieczorZapraszamy na mikołajkowy weekend do chaty SKPB w Teodorówce, gdzie 6-8 grudnia gościć będzie Podróżniczy Klub Studencki Akademii Obrony Narodowej. Chata będzie czynna od piątkowego do niedzielnego popołudnia, zalecamy jednak wcześniejsze uzgodnienie przybycia, aby uniknąć ryzyka ewentualnego „pocałowania klamki” w ciągu dnia. Na miejscu będzie można przyłączyć się do wspólnego zwiedzania okolicy, wieczorami z pewnością nie zabraknie gry na gitarze, planszówek i czegoś dobrego prosto z pieca.
 
Kontakt do organizatora: Marcin Błoński, blonsky5[at]gmail.com , tel. 782 040 589

Weekend 9-11 listopada w beskidzkiej chacie SKPB

Jeśli chcesz spędzić weekend niepodległościowy bez tłumów i z widokiem na góry, zapraszamy do Teodorówki, w Beskidzie Niskim. Studencka chata SKPB będzie czynna od piątku wieczór 8 listopada do 11 listopada (ostatni nocleg z 10/11 listopada).  Okolica sprzyja górskim wędrówkom i wycieczkom rowerowym. W pobliżu też fajne tereny na wypady krajoznawcze - w sąsiednich miejscowościach m.in. zabytkowe cerkwie (Chyrowa), pałace i kościoły (Dukla) czy jedyny na świecie skansen przemysłu naftowego działający na terenie czynnej kopalni (Bóbrka). Szczegóły na www.chata.skpb.waw.pl

Strona 1 z 7