Zabytki na karpackich bezdrożach

Towarzystwo Karpackie serdecznie zaprasza na wystawę pt. "Zabytki na karpackich bezdrożach". Prezentowane na wystawie unikatowe fotografie to część bogatego zbioru negatywów i odbitek fotograficznych wykonanych w trakcie wieloletnich prac inwentaryzatorskich i konserwatorskich prowadzonych przez Barbarę Tondos i Jerzego Tura. Plansze pokazują architekturę cerkiewną, którą przez wiele lat zajmowali się autorzy fotografii. Zdjęcia to powiększenia zeskanowanych w dużej rozdzielczości czarno-białych negatywów. Teksty, które towarzyszą fotografiom, są fragmentami rozmów z rodzicami, które Katarzyna Tur-Marciszuk nagrywała w ostatnich latach ich życia.

 

 

Wystawę, której autorami są Ireneusz Marciszuk, Monika Rzepiejewska, Aleksandra Rzepiejewska oraz Katarzyna Tur-Marciszuk, można oglądać w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie przy al. Na Skarpie 27 w dniach od 8 marca do 15 kwietnia 2016 r. w godzinach pracy Muzeum. Zapraszamy też na wernisaż wystawy, który odbędzie się 18 marca 2016 r. w trakcie kolejnych Spotkań Karpackich. Więcej informacji na www.karpaccy.pl

Towarzystwo Karpackie zaprasza na wystawę pt. "Zabytki na karpackich bezdrożach" zorganizowaną w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Zaprezentowana na niej została część bogatego zbioru fotografii autorstwa Barbary Tondos i Jerzego Tura. Wystawa będzie czynna od 8 marca do 25 kwietnia 2016 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 18 marca 2016 r. w trakcie kolejnych Spotkań Karpackich.