Image Slider - strona główna

Podsumowanie roku 2021 w SKPB Warszawa

 

Zbliżający się koniec roku to dobry moment na podsumowanie działalności naszego Koła na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

 

Początek roku 2021 był dla nas trudny - kolejna fala pandemii ponownie wstrzymała naszą działalność i po raz drugi uniemożliwiła zorganizowanie Rajdu Beskid Niski. W czerwcu, w formie zdalnej, udało nam się przeprowadzić Walne Zebranie, podsumować rok 2020 i wybrać nowe władze Koła. Wraz z polepszającą się sytuacją pandemiczną latem ruszyły wyjazdy w ramach Akcji Lato - przewodnicy i praktykanci poprowadzili szereg wyjazdów w polskie i zagraniczne góry. Po roku przerwy, we wrześniu, zorganizowaliśmy 61. Rajd Połoniny z ześrodkowaniem na bazie w Łopience.

Wreszcie w październiku, staraniem i wysiłkiem wielu osób, zainaugurowaliśmy 58. Kurs Przewodnicki SKPB. Warunki, w których odbywają się wyjazdy (związane oczywiście z  pandemią) nie są łatwe, ale robimy co w naszej mocy, żeby kontynuować Kurs ;)

Niezwykle ważną częścią działalności Koła są imprezy na orientację - we wrześniu odbyła się IX. edycja EskapebolInO, z kolei pod koniec września jubileuszowe X. Nocne Manewry SKPB. Obie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowanie - dziękujemy Wam wszystkim za udział i pomoc w organizacji!

Przypomnijmy też, że w okresie letnim otwarta dla turystów była baza w Regetowie, natomiast chata w Teodorówce przeszła niemałą metamorfozę. Zachęcamy do odwiedzenia jej i wsparcia finansowo dalszych prac remontowych na stronie https://zrzutka.pl/g2srgw

Inną gałęzią działalności SKPB, o której warto wspomnieć są śpiewanki. Aż do późnej wiosny w domku fińskim przy ul. Jazdów 8/2 obowiązywały organiczenia liczebności osób, mogących przebywać jednocześnie wewnątrz. Z tego względu w czerwcu śpiewanki zostały zainaugurowane w formie plenerowej, najpierw w postaci ogniska w Powsinie, a następnie w ogrodzie domku na Jazdowie. Jednocześnie staraniem wielu osób wydany został nowy Śpiewnik SKPB, który cieszy się ogromną popularnością - zorganizowaliśmy już dwa dodruki.

Dwoje naszych przewodników, Weronika Szatkowska (bl. 695) i Daniel Potkański (bl. 691), wzięło udział w przygotowaniu "Półprzewodnika po Krzemieńcu na Ukrainie”. Projekt zorganizowała Fundacja Dziedzictwa Kulturowego, a SKPB Warszawa było partnerem merytorycznym.

Jesienią nasi przewodnicy i półprzewodnicy uczestniczyli w serii szkoleń z pierwszej pomocy, organizowanych przez Komisję Szkoleniową, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa na naszych wyjazdach.

W ostatnich miesiącach Koło powiększyło się o nowych członków - to Ula Makowiecka, Maks Walewski, Marysia Chrostowska, Jurij Bakaiev i Dominik Góralczyk. Jeszcze raz serdecznie witamy!

Kontynuujemy też sukcesy na egzaminach państwowych - w 2021 r. uprawnienia przewodnickie III kl. na obszar Beskidów uzyskali Piotr Bonik (bl. 701) i Krzysiek Mazurek (bl. 716).

Warto też przypomnieć, że podczas czerwcowego Walnego Zebrania nadaliśmy tytuł Honorowej Członkini SKPB naszej koleżance Anecie Załudze (bl. 556).

Niestety również w roku 2021 zmarli nasi koledzy, Andrzej Huczko (bl. 163), Piotr Malec (bl. 476), Stefan Żółtek (bl. 67) i Kazimierz Makieła.

Podczas niedawnej Wigilii SKPB tytuł Sympatyka przyznaliśmy Piotrowi Polatowskiemu, Pawłowi Partyce i Tomaszowi Mazurowi.

W tym roku również wydaliśmy kolejną edycję kalendarza SKPB zawierającego zdjęcia z górskich wyjazdów naszych przewodników i przyjaciół.

Mamy przekonanie, że mimo niesprzyjających warunków udało nam się osiągnąć dużo. Wszystko to daje poczucie ogromnej satysfakcji i motywację do dalszego działania. Dziękujemy Wam za pomoc przy ogranizacji imprez i za udział wyjazdach. 

Już teraz zapraszamy serdecznie na Rajdy, Akcję Lato i imprezy na orientację, które będziemy organizowali w przyszłym roku :)

 

Zarząd SKPB Warszawa

 

W przyszłym roku też tak będziemy się bawić na Połoninach ;)

Tags:

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Kasia Stabeusz Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rumunia Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska