Image Slider - strona główna

Slajdowiska Czwartkowe - 12 listopada 2009 - Rowerem przez Andy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czwartek 12 listopada 2009 zapraszamy na pokaz fotografii Piotra Strzeżysza z rowerowej podróży przez Andy. Pokaz odbędzie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

 


 

 

 

Będąca wyrazem niezwykłej determinacji, siły, ale i pokory rowerowa podróż przez Andy, w trakcie której Piotr nie ograniczał się do pokonywania odległości, ale przede wszystkim mierzył się z wysokościami. Dwukrotnie podjął próbę wjechania na wulkan Aucanquilcha i choć ostatecznie nie stanął na szczycie, to pomimo siarczystego mrozu, huraganowego wiatru i krańcowego wyczerpania, udało mu się dotrzeć na wysokość 6070 m n.p.m.

 

 

 

W trakcie całej, trwającej dziewięć tygodni wyprawy (czerwiec-sierpień 2008 r.), rowerzysta przebył blisko 4000 km (z czego wiele po drogach szutrowych i bezdrożach), pokonując łącznie prawie 40 km przewyższeń. Przejechał też m.in. kilka salarów (w tym największy na świecie ? Uyuni), część pustyni Atacama i boliwijskie Altiplano.

 

 

 

Nawet najbardziej zmęczony i sponiewierany zachodnimi wiatrami znajdywał radość w spotkaniach z uśmiechniętymi, przyjaznymi ludźmi, wśród których odkrywał starą prawdę, że do szczęścia wystarczy być.

 

 

Piotr Strzeżysz ? nauczyciel angielskiego w jednym z warszawskich liceów, dwukrotnie wyróżniony w trakcie finałów Nagrody Kolosy w kategorii ?Wyczyn Roku? za solowe wyprawy rowerowe (rok 2007 ? zimowy przejazd przez Himalaje; rok 2008 ? zimowy przejazd przez Andy).

 

 

Zapraszamy na pokaz.

 

 

Kolejne Slajdowisko 19 listopada - Miłka Raulin - Indie - Himalaje.

Zapraszamy serdecznie do zgłaszania się z własnymi pokazami.
Jeżeli masz ciekawe slajdy lub fotografie z wyjazdów i chciał(a)byś je publicznie pokazać - zapraszamy!
Wolne terminy można sprawdzić na stronie http://skpb.waw.pl/slajdowiska/kalendarz.html
Kontakt do nas na stronie http://www.skpb.waw.pl/slajdowiska/kontakt.html

Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida".

SKPB wspierają

Tagi