Image Slider - strona główna

  • Akcja Lato 2020
    Akcja Lato 2020

    Lato 2020. Studenckie wyjazdy nie tylko dla studentów...

Maciej Siarkiewicz - Siarek, blacha 628

Kontakt: maciek.siarkiewicz[at]gmail.com

Przed poznaniem SKPB w sumie dużo chodziłem po górach. Głównie po Tatrach i Bieszczadach, często z przyjaciółmi z APS-u (choć sam jestem z UKSW). Jednak dopiero z SKPB to się na dobre zaczęło?Pierwszy wyjazd we wrześniu 2005 roku na Połoniny na trasę "Z hamakiem w stylu retro" Ali i Lilii. Już przed wyjazdem dużo się o nich nasłuchałem i wiedziałem, że od października rozpoczynam kurs. Niestety ze względu na uczelniane sprawy jeszcze przed zimówką musiałem zrezygnować. Roku nie zmarnowałem. Poznawałem lepiej Koło na kolejnych rajdach (Beskid Niski, Połoniny), Akcji Lato (Ukraina) i innych pomniejszych wyjazdach. No i rok później kolejny raz rozpocząłem swoją kursową przygodę, szczęśliwie kończąc ją w 2007 roku. Praktyki robie z Alą na połoninach. Nasza trasa - "Bieszczadzka Makatka"- liczyła ponad 30 osób. Na wigilii oficjalne przyjęcie w do Koła. Wtedy dociera do mnie, że "marzenia się czasem spełniają". A, że w miejscu stać nie można w lutym 2008 zostaję wybrany do zarządu. Przez dwa lata pełnię tu funkcje skarbnika.

DSCN1027m

Kiedyś wracając z Ukrainy Paweł do mnie mówi: - Od teraz górskie wyjazdy dzielę na dwa rodzaje: takie na których jest gitara i takie na których tej gitary nie ma. Ja nie znam takiego podziału. Ze mną gitara zawsze jeździła w góry (Noo nie była dwa razy - dwie kursowe wycieczki z Longinem). I nigdy nie żałowałem że musiałem ją targać przez, deszcz, kszala i Bóg wie co jeszcze. Smęcenie przy ognisku to wynagradzało. Ala (a może Lila) kiedyś stwierdziła, że mi to chodzenie po górach właściwie niepotrzebne, że wystarczą mi te górskie ogniska. Ale nie. Lubię być zmęczony całodzienną wędrówką, lubię zabłądzić czasem w nocy, czy skosić jakiegoś jara - takie kursowe przyzwyczajenia.

DSC04803m

A tak prywatnie to  skończyłem Matematykę na UKSW. Teraz sobie pracuję. Mam też swój zespół ?Szczyt Możliwości? na który przelewam swoje zamiłowanie do piosenki turystycznej. No i co także dla mnie ważne jestem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego ? hufca Otwock. Ale przez to całe SKPB od jakiegoś już czasu mundur na wieszaku.W górach co roku się starzeje. Na Połoninach obchodzę swoje urodziny.
Do zobaczenia na wschodnim lub zachodnim dworcu przed wyjazdem!

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Adam Rączkowski Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Śląsko-Morawski Beskid Żywiecki Bieszczady Bieszczady Wschodnie Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieniny Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rotunda rower Spotkania Karpackie Stasiek Sobociński studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina warsztaty przyrodnicze Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska