Image Slider - strona główna

Studencki Rajd Powitanie Wiosny: 20 - 21 kwietnia 2013, Puszcza Kamieniecka

538213_3617226915675_1501766908_nNie możesz już wytrzymać w domu ale zaspy śniegu nie pozwalają wyjść? Zapraszamy na pożegnanie Zimy i Powitanie Wiosny! Wobec nieubłaganej rzeczywistości za oknem dajemy jej jeszcze trochę czasu na przyjście.

 

W tym roku zapraszamy w weekend 20-21 kwietnia do Puszczy Kamienieckiej - szykujemy dla Was trasy piesze, rowerowe i kajakowe, jedno- i dwudniowe, sobotnie, niedzielne lub weekendowe. Rajd odbędzie się w okolicach Puszczy Kamienieckiej, a ześrodkowanie z możliwością noclegu w ośrodku wypoczynkowym w pobliżu Kamieńczyka nad Bugiem, przy ujściu Liwca.

 

Będzie tam czekać na Was ognisko z ciepłym poczęstunkiem, gitarą i innymi atrakcjami. Rajd jest przeznaczony zarówno dla młodych jak i dla starych, singli, związków nieformalnych i rodzin z przychówkiem - po prostu dla wszystkich chętnych gotowych na przybycie. Więcej informacji pod opisem tras.

PS: Chcesz otrzymywać informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez nas?
Zapisz się na  newsletter SKPB. (Informacje będą wysyłane maksymalnie raz w miesiącu/raz na dwa miesiące)

 

1. Ice, ice baby! - piesza, dwudniowa

ice-ice-baby

Czy my chcemy jeszcze zimy? Nieeeee, ejsu już nie będzie:) ale kto powiedział, że o Ejsmundzie nic nie będzie?:) Co będzie, to będzie. Tak długo czekaliśmy na piękną pogodę, że być może na tym Powitaniu Wiosny będziemy krzyczeć 'Ice, ice baby!', tak rozgrzeje nas słoneczko nasze piękne i kochane:) 

 

 

 

Prowadzący: Kasia Stabeusz (kstabeusz[at]gmail.com, 507 134 648) i Paweł Bieniek (pawbieniek[at]gmail.com)

Trasa: Łochów - Nowe Budziska - Jerzyska - Szumin - Kamieńczyk (nocleg) - Świniotop - Puste Łaki - Pogorzelec - Gniazdowo - Barchów

Zbiórka: w sobotę (20.04.2013) o 8:40 przed kasami KM na dworcu Warszawa Wileńska.

Jedziemy pociągiem KM do stacji Łochow

Powrót: pociągiem KM ze stacji Barchów o 18:04

Bilety w obie strony należy kupić we własnym zakresie, polecamy bilet wycieczkowy.

 

Zapisy poprzez zgłoszenie mailowe! 2. Śladami architektury drewnianej - piesza, dwudniowa

Prowadzący: Kasia Mościcka (k.m.moscicka[at]gmail.com) i Piotrek Pszonka (piotrekpszonka[at]gmail.com, 514 510 214)

Trasa: Mostówka - Podgać - Gać - Kamieńczyk (nocleg) - Wilżanka - Pomnik POS - Biała Góra - Ostrówek Węgrowski

Zbiórka: w sobotę (20.04.2013) o 8:20 przed kasami KM na dworcu Warszawa Wileńska, wyjeżdżamy o 8:40.

Jedziemy pocigiem KM, bilety do Mostówki należy kupić we własnym zakresie.

Powrót: pociągiem KM ze stacji Ostrówek Węgrowski o 18:20 (dojazd do Warszawy Wileńskiej o 19:44).

Można dołączyć lub odłączyć się na noclegu.

 

3. Kropki Biedronki - rowerowa, dwudniowa

prowadzący: Patrycja PATYK Rączkowska (dama.szlaku [at] gmail.com), Wojtek MAKAR Makarewicz (601 137 109), makarewicz.wojciech[at]gmail.com
Kliknij, aby się zapisać

Link do mapki z zamysłem trasy

Zapraszamy na dwu i pół dniową wycieczkę rowerową. Zbiórka w piątek o 18:31 na dw. Wileńskim na hasło: "niczego nam nie BROK". A jako, że hasło zobowiązuje, jedziemy pociągiem do Prostynii skąd skierujemy się do Broku nad Bugiem, na działeczkę Kropki w celu sprawdzenia, czy rzeczywiście niczego nam nie Brok.

W sobotę rozpoczynamy część rowerową, którą zakończymy następnego dnia w Warszawie. Można się podłączać i odłączać w każdej kropce na mapie . Ze sobą należy mieć rower (!), zapasową dętkę, podstawowe narzędzia, kask, oraz prowiant. Na piątkową noc przyda się śpiwór i karimata. Wskazane mieć kubek i menażkę (przyda się na ześrodkowaniu). No i Kropkę.

Plan jest prosty:

  • Biedronka SiedmioKROPKA jest ponoć jedną z 76 występujących biedronkowatych - my zatem będziemy robili średnio 76 km dziennie.
  • Z całą pewnością będziemy musieli zwiedzić Biedronkę, by zaopatrzyć się w Kropki na piątkową noc J
  • Biedronka Zwana jest też Bożą Krówką, my niestety krów widzieć nie będziemy (no właśnie – gdzie zielona trawa?), ale będziemy jak te Święte Krowy zajmować całą szosę. Pamiętajcie, że krowa i biedronka to prawie to samo: Film o krowie, biedronce i Kropkach
  • "Biedronka jest bowiem jednym z nielicznych owadów, na widok którego, większość ludzi, zamiast się krzywić, czuć odrazę i traktować jak każdego innego „robala”, uśmiecha się i czuje przyjemność z tego, że może ją podziwiać" - my zatem będziemy podziwiać krajobrazy z siodełka, uśmiechać się na samą myśl o jeździe na rowerze i OTwARCIU sezonu, czuć przyjemność z tego, że wiosna idzie.
  • Larwy Biedronki jedzą mszyce - my jemy miód dzięki mszycom (spadziowy). Będzie słodko!
  • A przez cały weekend KROPEK będzie bez liku.

Zapraszamy

Makar i Patyk

 

4. Rowerowa Ryśka, niedzielna

Prowadzący: Ryszard Bachowski r.bachowski[at]metro.waw.pl , tel. 501140695

Trasa: Urle PKP - Kamieńczyk- 14 km - Rybienko Leśne 7 km - Wyszków do zobaczenia plebania z 1920 roku; 5 km - Natalin - początek Puszczy Białej - 12 km - powrót do Wyszkowa. Długość trasy ok. 42 km. W przypadku złej pogody jest możliwość skrócenia trasy.

Start: Warszawa Wileńska PKP, w niedzielę 21 kwietnia. Jedziemy pociągiem o godzinie 7:50 do Łochowa.
Kupujemy bilety wycieczkowe w jedna stronę do Urli i na rower.
Powrót z Wyszkowa pociągiem o 17:25, przyjazd do W-wy Wilenskiej o 19:06.
Co zabrać: dętkę zapasową, termos z herbatą, kanapki, wodę. Ja będę miał narzędzia i pompkę. Zapraszam!


UWAGA: z powodu wysokiego stanu rzeki i warunków bezpieczeństwa rezygnujemy z trasy kajakowej!

5. Spływ rozlewiskami Bugu - śladem bobra - TRASA ODWOŁANA

rozlewiska


kaj1kaj2kaj3

 

6. Trasa dziecięca, pieszo-wózkowa (dla przyszłych studentów i ich rodziców ;-) ), sobotnia
prowadząca: Gośka Staniszewska mkada[at]gazeta.pl, 510 22 88 02

Trasa dla rodzin z dziećmi, które na razie chętniej oglądają świat z perspektywy wózka lub nosidełka niż zwiedzają na własnych nóżkach. Do przejścia tudzież przejechania około 8-10 kilometrów, w połowie drogi dłuższy popas na polanie z wiatą. Zaczynamy i kończymy w Kamieńczyku; start w sobotę o 11 (mile widziany wcześniejszy kontakt). Jeśli pogoda i duch w narodzie dopiszą, zostajemy też na niedzielę :)

 

I wiele innych atrakcji!

 

INFORMACJE OGÓLNE

Wpisowe na rajd wynosi 19,99 zł, dla uczestników tras NIEDZIELNYCH wynosi tylko 10,- zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie, szkoła podstawowa 10,- zł, pozostała młodzież traktowana jest jako pełnoprawni uczestnicy.

Zapewniamy opiekę przewodnicką, niespodziankę rajdową, ciepłe ognisko, poczęstunek zupny oraz gorącą herbatę i duuuuużoooo humoru, i oczywiście, jak zawsze, śpiewanki oraz pokaz slajdów.

Zapraszamy potencjalnych uczestników tras niedzielnych (pieszej, rowerowych, kajakowej) do przybycia i odwiedzenia nas w sobotę przy ognisku.

 

Na trasie dwudniowej dochodzi jeszcze koszt noclegu 24,00 zł. (dzieci - jeśli już wymagają osobnego łóżka a jeszcze nie ukończyły szkoły podstawowej - 10 zł., starsze liczone są jak dorośli). Warunki za to luksusowe, czyli łóżka z pościelą w ciepłych pokojach, nie trzeba zabierać śpiwora. W okolicy nie ma żadnego sklepu, więc składniki na kolację i ewentualne śniadanie należy przynieść ze sobą, podobnie jak kubki i inne utensylia przydatne przy konsumpcji. Głodomory lub wielbiciele kiełbasek z ogniska albo grilla proszeni są o zabranie w/w rarytasów we własnym zakresie na własne potrzeby (zupa rajdowa nasza i kiełbaska Wasza to będzie Wasz obiad, my dodamy jeszcze chleb i przyprawy). Pamiętajcie o zabraniu ciepłego ubrania i kurtki przeciwdeszczowej.

Na trasy zabierzcie ze sobą: kanapki i coś ciepłego do picia.

 

Informacja jak dojść lub dojechać do miejsca wieczornego ogniska:

Ośrodek Kolonijny PTTK „Ursus” w Kamieńczyku nad Bugiem (GPS; N. 52o35’52.84”, E.21o34’11.05” lub X- 528905.54, Y- 673985.86)

DOJAZD lub DOJŚCIE: jedziemy „8” na Białystok nową dwupasmową drogą, zjeżdżamy zjazdem „Skuszew” na drogę „62” Wyszków, Sokołów Podlaski (Łochów, Węgrów, Mińsk Mazowiecki) jedziemy na wschód na Sokołów Podlaski, i po ok. 7 km skręcamy w lewo (druga droga asfaltowa po zjeździe z „8”) w kierunku Loretto, Świniotop, Kamieńczyka i nie dojeżdżając do Kamieńczyka, skręcamy w prawo na most na Liwcu, który przejeżdżamy i wjeżdżamy w las. Po przejechaniu ok. 0,6-0,7 km po lewej nasz Ośrodek (jako drugi).

Od stacji PKP URLE kierujemy się na północ do Kamieńczyka drogą, szlakami, dowolnie, jest to dystans ok. 12 – 14 km.

 

Rajd jest imprezą niekomercyjną. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowie dzia lność, rodzice odpowiadają za dzieci. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody rodziców.

 

Zapraszamy!

Pingwin i Gośka

Kontakt: Paweł Pingwin Łodziński: pawel.lodzinski[at]gmail.com; 602 178 711, Gośka Staniszewska: mkada[at]gazeta.pl, 510 22 88 02

Tags:

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Kasia Stabeusz Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rumunia Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska