„Idu sobi taj dumaju”. 4-dniowy wyjazd na Słowację

Czy kiedy myślisz „Słowacja”, w głowie pojawiają Ci się knedliczki, kofola i Tatry, a potem długo, długo nic? O nie! Postaramy się temu zaradzić :)

Mincol512pxBardejov512px
(po lewej: widok na Minčol – Milan Bališin, CC BY-SA 4.0, link; po prawej: rynek w Bardejovie – Doko Ing. Mgr. Jozef Kotulič, CC BY-SA 3.0, link)

Na czterodniowej wyprawie za południową granicę sięgniemy szczytów słowackiego pasma Čergov, dowiemy się trochę o historii regionu i spróbujemy miejscowej kuchni. Jeśli pogoda pozwoli, ze szczytów ujrzymy zapierające dech w piersiach widoki, a u podnóży gór będą czekać na nas zabytki architektury sakralnej (lista UNESCO) i baseny zdrojowe. Całości dopełni nasza tradycyjna kuchnia ogniskowa i biwaki pod gwiazdami.

Brzmi interesująco? Zapraszamy!

Termin: 16–19 czerwca (wyjazd późnym wieczorem w środę 15 czerwca, powrót późnym wieczorem w niedzielę 19 czerwca)
Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy
Dla kogo: dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w wędrowaniu z plecakiem i nie boją się wziąć na plecy namiotów oraz zapasów jedzenia.
Trasa: Muszyna – Kráľova studňa – Minčol (1157) – Čergov – Hervartov – Bardejov
Koszt: około 400 zł + 25 euro (zniżka studencka: około 315 zł + 25 euro; zniżka uczniowska: około 340 zł + 25 euro). Koszt obejmuje ubezpieczenie NNW i od kosztów akcji ratunkowych w Słowacji.
Sprzęt: ciepły śpiwór, pozwalający na nocleg w temperaturze około 5℃. Typowy sprzęt turystyczny: górskie buty, plecak, kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe ubrania. Własny namiot nas ucieszy, ale nie jest wymagany. Szczegółową listę będziemy wysyłać zgłoszonym uczestniczkom i uczestnikom.
Zgłoszenia*: przez formularz
Prowadzący: Ula Smykowska, Maks Walewski
Kontakt: roznewyjazdy[at]gmail.com

Ula na baziemaks przy glazie narzutowym

* Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.