4-dniowy wyjazd "Słodko-kwaśny Beskid Mały"

 

B Mały 1
[Barutka, widok na okoliczne wzniesienia, w tle Babia Góra, fot. T. Gębuś arch. ŚOT]

Beskid Mały jest… mały, dlatego proponujemy Wam wyjazd podczas którego przemierzymy całe pasmo z zachodu (Bielsko-Biała) na wschód (Wadowice). Pierwszy dzień wędrówki, piątek będzie wymagający (kwaśny), ale w sobotę i niedzielę zaplanowaliśmy krótkie (słodkie) wycieczki.

Propozycja jest więc następująca:

Gdzie:
Chcemy was zabrać w nieoczywistą część polskich gór - Beskid Mały, który rozciąga się na północny wschód od Żywca do Wadowic.

Kiedy:
30 listopada - 3 grudnia – wyjeżdżamy w czwartek po południu, wracamy w niedzielę wczesnym wieczorem.

Noclegi:
Śpimy w chatach i schroniskach. Trzeba mieć swój śpiwór.

Dojazd:
Wyjazd z Warszawy pociągiem w czwartek 30 listopada ~15:30, powrót na Warszawę Centralną o ~18:30 3 grudnia w niedzielę.

Koszt:
~450 – 500 zł. Będziemy się starać żeby koszt był jak najniższy.

Ekwipunek:
Szczegółową listę rzeczy do zabrania będziemy przesyłać osobom zainteresowanym. Z rzeczy podstawowych – trzeba mieć wygodne, zaimpregnowane buty, śpiwór, termos 1l, ciepły polar/sweter, czapkę, rękawiczki, kurtkę przeciwdeszczową, latarkę – tak, najprawdopodobniej będziemy chodzić również po zmroku.

Dla kogo:
Wycieczka wymaga umiarkowanej kondycji fizycznej i nadaje się dla każdego sprawnego człowieka. Uczestnicy powinni być w stanie chodzić cały dzień,do 9h marszu z całym swoim ekwipunkiem na plecach. Każda zdrowa osoba chcąca wyrwać się na weekend z miasta i spędzić czas w okolicznościach przyrody jest mile widziana!

Więcej o wyjeździe:
Będziemy chodzić z całym dobytkiem od 15 do  30 GOT dziennie (1 GOT to 1km lub 100m przewyższenia). Zależnie od pogody i innych okoliczności będziemy dostosowywać plany tak, aby chodziło nam się dobrze i aby wszyscy czuli się komfortowo. 

W czwartkowy wieczór, po przyjeździe do Bielska-Białej dojdziemy do Chaty Turystycznej Hrobacza Łąka.

B Mały 2
[Kolejka na Górę Żar, fot.T.Gębuś arch.ŚOT]

W piątek czeka nas długi dzień, gdzie na początku zejdziemy do doliny Soły, aby wejść na górę Żar i głównym grzbietem dojść do Chatki na Potrójnej.

W sobotę chcemy dać sobie więcej czasu na powolne przemierzanie szlaku i przekazanie Wam informacji o Beskidzie Małym. Kto wie, może odważymy się porzucić ubitą ścieżkę i po prostu zabłądzić w lesie? Wieczorem dojdziemy na nocleg do schroniska PTTK Leskowiec.

W niedzielę zejdziemy do Wadowic i zbiorkomem wrócimy do Warszawy.

W grudniu bywa już bardzo zimno, często zdarzają się przymrozki i opady śniegu, zanim się zapiszesz zastanów się więc czy nie będzie Ci to przeszkadzać i sprawdź czy masz odpowiednią odzież. 

PROWADZĄCY: Agata Toporowska i Kamil Osipowicz

 AGATA KAMIL
[fot. Joanna Osipowicz]

Zapraszamy! Będzie fajnie 😉

Zapisy:

Przez formularz do 26.11.2023 r. lub do wyczerpania miejsc.
*zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu:
Prosimy o pisanie na oba adresy jednocześnie.
agata.rodak[at]gmail.com
kamil.osipowicz[at]gmail.com