Wolny Świdowiec. 4 dni w zagrożonych górach

 Trzecie najwyższe pasmo ukraińskich Karpat - Świdowiec. Pokryty rozległymi połoninami a poniżej pierwotnym lasem bukowym. Oddalony od większych ośrodków, spokojny, malowniczy.

Jeszcze. Anonimowi inwestorzy wspierani przez gubernatora Zakarpacia planują bowiem zbudowanie na grzbiecie Świdowca kompleks turystyczny składający się z ponad 60 hoteli, 120 restauracji, 33 wyciągów i 230 kilometrów tras narciarskich. Dopóki się da - jedziemy. Przejdziemy przez część pasma zdobywając najwyższy szczyt - Bliźnicę, porozmawiamy o rabunkowej gospodarce leśnej i agresywnych projektach budowlanych, zobaczymy jeden z najokazalszych fragmentów ukraińskich Karpat w jesiennej szacie.

Termin: wyjazd z Warszawy wieczorem 31 października, powrót w nocy z 4 na 5 listopada
Koszt: 400-450 zł

Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy
Trasa: Warszawa - Iwano-Frankiwsk - Bilyn - płaj Świdowca - Bliźnica - Dragobat - Jasina - Iwano- Frankiwsk - Warszawa
Dla kogo: Dla tych, którzy już tęsknią za wakacjami lub urlopem. Dla miłośników wyjazdów w pogodę zimną, ale bez przesady; dla tych, którzy wolą jesienne liście od zakopywania się w
śniegu. Albo tych, którzy niezależnie od pogody wolą chodzić po górach dzikich niż porytych trasami narciarskimi.
Wymagany sprzęt: przede wszystkim ciepły (!) śpiwór i ważny paszport. Typowy sprzęt turystyczny: górskie buty, plecak, kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe ubrania. Szczegółową listę
będziemy wysyłać zgłoszonym uczestnikom
Zgłoszenia: mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy do zapoznania się z działalnością społeczności krytykującej i starającej się
powstrzymać plany inwestycji na Świdowcu: https://www.facebook.com/freesvydovets/

swid 2

Zapraszamy, Bartosz i Krzysztof

bpergul

 Krzysiek