Korona Krynicy – czyli Góry wokół uzdrowiska :)

11 11 turnus2Miejsce:

Pogranicze B. Sądeckiego i Niskiego oraz Gór Czerchowskich. Baza w Krynicy-Zdrój

Charakter wyjazdu:

Stacjonarny. Całodzienne piesze wycieczki + krótkie warsztaty szkoleniowe. Całodzienne wyjścia w teren – także po zmroku.

Termin:

Turnus 2 – druga odsłona długiego weekendu: 11-15.11.2015 r. UWAGA: możliwość wcześniejszego przyjazdu - szkolenia z orientacji w terenie: 7-11.11
Zbiórka: środa 11.11., do godz. 14, Krynica-Zdrój - Feniks – pokoje gościnne (www.krynica-noclegi-feniks.pl) – mapka na stronie obiektu.
(dojazd własny – wyjazd o świcie w środę 11.11 - wiele możliwości podróży – pociąg, autobus, pociąg+autobus)
Powrót:niedziela 15.11, wyjazd z Krynicy około południa (powrót na wieczór do domu – wiele możliwości j.w.)

Dla kogo:

Wyjazd dla osób o średniej kondycji. Długość tras 25-35 gotów (odpowiednik 25-35 km po płaskim). Jeśli lubisz intensywne wycieczki „na lekko”… Jeśli chciałbyś pochodzić z niewielkim plecakiem cały dzień i trochę po zmroku… A potem wrócić do ciepłego wnętrza, przesuszyć się, wziąć ciepły prysznic, posłuchać jak grają fontanny na krynickim deptaku i skosztować zdrojowej wody - to może być wyjazd właśnie dla Ciebie. Jeśli dodatkowo ciekawią Cię zagadnienia bezpiecznej turystyki w górach – to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Koszt:

370 zł – obejmuje nocleg w pokojach gościnnych (pokoje 2-3 osobowe), opłatę uzdrowiskową, jedzenie (przygotowywane wspólnie w miejscu noclegu i w terenie), transport lokalny. Koszt dojazdu i powrotu - zależy od wybranego środka transportu i ew. zniżek - pokrywacie indywidualnie. Żywność własną zabieracie tylko na dojazd do Krynicy.

Prowadzący:

janek 120Janek St. Baran. Zły Pies :) Przewodnik beskidzki. Instruktor przewodnictwa SKPB Warszawa i SKPB Łódź. Ratownik ochotnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Rezydent schronisk w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim i Bazy w Regetowie. Obecnie palacz / pensjonariusz w uzdrowisku. Człowiek uprzejmy i wymagający (lub odwrotnie).
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trasy i program:

Korona Krynicy: Jaworzyna Krynicka, Lackowa, Góra Parkowa :)
Odwiedzimy również m.in.: Powroźnik, Okopy Konfederatów Barskich nad Muszynką, Wojkową i Jastrzębik, Schronisko nad Wierchomlą (panorama Tatr).
11.11 środa – przyjazd do godz. 14.
Zakwaterowanie. Zajęcia organizacyjne. Obiad. Wycieczka popołudniowo-wieczorna. Kolacja
12.11 / 13.11 / 14.11. Śniadanie. Wycieczka całodzienna (lunch w terenie). Obiadokolacja.
Krótkie zajęcia z bezpieczeństwa w górach.
15.11 niedziela. Śniadanie. Zajęcia podsumowujące. Wizyta w Muzeum Nikifora (w tym wystawa czasowa Harasymowicz u Nikifora). Wyjazd.

Atrakcje:

Na trasie czekają: ciekawe miejsca pogranicza Beskidu Sądeckiego, Niskiego i Gór Czerchowskich… Najwyższe góry w okolicy, okopy Konfederatów Barskich, łemkowskie cerkwie (w tym wpisane na listę UNESCO), wody mineralne i geologiczne osobliwości (mofety), architektura przedwojennego uzdrowiska... Dodatkowo w terenie i wieczorami krótkie zajęcia z zasad bezpiecznej turystyki w górach.

Na części wycieczek będą nam towarzyszyć dwie miłe nowofundlandki.

Ekwipunek:

- polar lub softshell lub ciepły sweter, kurtka od wiatru i deszczu, czapka, rękawiczki, coś na szyję
- wygodne turystyczne buty nad kostkę, ciepłe skarpety, wskazane ochraniacze, kijki trekkingowe, ubranie na zmianę
- można zabrać mniejszy plecak, ale równie dobrze można chodzić z większym (jesienią nawet na jeden dzień zabiera się sporo ze sobą)
- termos, kubek, nóż, łyżka, LATARKA, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe, folia NRC)
- ubranie na zmianę, obuwie na zmianę (na nocleg), ew. lekkie buty na wyjście do miasta
- śpiwór (nie musi być zbyt gruby – śpimy w cywilizowanych warunkach), ręcznik, przybory toaletowe
- dowód osobisty lub paszport (strefa przygraniczna)
- jedzenie – tylko na drogę plus ulubione bakalie / słodycze na wycieczki

Zapisy:

ZAPISY ZAMKNIĘTE
Po zapisie dostaniecie maila potwierdzającego. Wówczas w ciągu 2 dni wymagana jest wpłata bezzwrotnej zaliczki 100 zł na poczet rezerwacji noclegów: Konto: Feniks – pokoje gościnne: 65 1020 5558 0000 8002 3115 5860.
Szczegóły dotyczące możliwości dojazdu itp. zostaną przesłane mailem.
Warto pospieszyć się z decyzją (wzrasta koszt biletów) / liczba uczestników jest ograniczona.

Zapraszam,
Janek - Zły Pies
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w1

fot . Agnieszka Czarnecka