Orientacja na szlaku i poza szlakiem. Warsztaty szkoleniowe w uzdrowisku :)

11 11 turnus1Miejsce:

Pogranicze B. Sądeckiego i Niskiego. Baza w Krynicy-Zdrój

Charakter wyjazdu:

Stacjonarny. Warsztaty szkoleniowe z orientacji i bezpieczeństwa w górach. Całodzienne wyjścia w teren – także po zmroku

Termin: 7-11.11.2015 r.
Zbiórka: sobota 7.11., do godz. 14, Krynica-Zdrój - Feniks – pokoje gościnne  - www.krynica-noclegi-feniks.pl – mapka na stronie obiektu.


Dojazd własny – wyjazd o świcie w sobotę - wiele możliwości podróży – pociąg, autobus, pociąg+autobus.
Powrót:środa 11.11, wyjazd z Krynicy około południa (powrót na wieczór do domu – wiele możliwości j.w.)

Dla kogo:

Chcesz wędrować po górach bardziej samodzielnie? Nie czujesz się pewnie w lesie? Orientacja w terenie bez szlaku sprawia Ci kłopot? Organizacja improwizowanego biwaku czy awaryjnego ogniska nie są Twoją mocną stroną? Chcesz poznać zasady bezpiecznej turystyki? A może dowiedzieć się, jak działać w razie wypadku w górach? Jeśli chciałbyś spędzić długi weekend ćwicząc na szlakach i bezdrożach wokół Krynicy… A potem wrócić do ciepłego wnętrza, przesuszyć się, wziąć ciepły prysznic, posłuchać jak grają fontanny na krynickim deptaku i skosztować zdrojowej wody - to może być wyjazd właśnie dla Ciebie. Jeśli ciekawią Cię zagadnienia bezpiecznej turystyki w górach – to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Wyjazd o intensywnym programie dla osób o średniej kondycji i przeciętnej sprawności fizycznej.

Koszt:

390 zł – obejmuje nocleg w pokojach gościnnych (pokoje 2-3 osobowe), opłatę uzdrowiskową, jedzenie (przygotowywane wspólnie w miejscu noclegu i w terenie), transport lokalny, pomoce naukowe. Koszt dojazdu i powrotu - zależy od wybranego środka transportu i ew. zniżek - pokrywacie indywidualnie. Żywność własną zabieracie tylko na dojazd do Krynicy.

Prowadzący:

janek 120Janek St. Baran. Zły Pies :) Przewodnik beskidzki. Instruktor przewodnictwa SKPB Warszawa i SKPB Łódź. Ratownik ochotnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Rezydent schronisk w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim i Bazy w Regetowie. Obecnie palacz / pensjonariusz w uzdrowisku. Człowiek uprzejmy i wymagający (lub odwrotnie).
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teren działania:

Okolice Krynicy. Pogranicze Beskidu Sądeckiego i Niskiego. W czasie zajęć terenowych odwiedzimy parę lokalnych atrakcji: drewniane cerkwie, źródła mineralne, mofety, góry z panoramami na Tatry.

Program:

Zajęcia terenowe z orientacji w terenie górskim na szlaku i poza szlakiem - w ciągu dnia i po zmroku. Ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa. Wieczorne wykłady i ćwiczenia stacjonarne.
7.11 sobota – przyjazd do godz. 14.
Zakwaterowanie. Zajęcia organizacyjne. Obiad. Wycieczka popołudniowo-wieczorna. Kolacja
8.11 / 9.11 / 10.11. Rozgrzewka. Śniadanie. Całodzienne zajęcia z orientacji w terenie i lunch na trasie. Obiadokolacja. Zajęcia stacjonarne z bezpieczeństwa w górach.
11.11 środa. Śniadanie. Zajęcia podsumowujące. Wyjazd.

Na części wycieczek będą nam towarzyszyć dwie miłe nowofundlandki.

Ekwipunek:

- polar lub softshell lub ciepły sweter, kurtka od wiatru i deszczu, czapka, rękawiczki, coś na szyję
- wygodne turystyczne buty nad kostkę, ciepłe skarpety, wskazane ochraniacze, ubranie na zmianę
- można zabrać mniejszy plecak, ale równie dobrze można chodzić z większym (jesienią nawet na jeden dzień zabiera się sporo ze sobą)
- termos, kubek, nóż, łyżka, LATARKA, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe, folia NRC)
- ubranie na zmianę, obuwie na zmianę (na nocleg), ew. lekkie buty na wyjście do miasta
- śpiwór (nie musi być zbyt gruby – śpimy w cywilizowanych warunkach), ręcznik, przybory toaletowe
- dowód osobisty lub paszport (strefa przygraniczna)
- jedzenie – tylko na drogę plus ulubione bakalie / słodycze na wycieczki
- mapa Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego (lub taka, która obejmuje okolice Krynicy)
- kompas (dowolnie prosty, aby analogowy), zegarek, zapalniczka, świeczka.

Zapisy:

Do 4 listopada (grupa do 8 osób) - przez formularz: ZAPISY
Po zapisie dostaniecie maila potwierdzającego. Wówczas w ciągu 2 dni wymagana jest wpłata bezzwrotnej zaliczki 100 zł na poczet rezerwacji noclegów: Konto: Feniks – pokoje gościnne: 65 1020 5558 0000 8002 3115 5860.
Szczegóły dotyczące możliwości dojazdu itp. zostaną przesłane mailem.
Warto pospieszyć się z decyzją (wzrasta koszt biletów) / liczba uczestników jest ograniczona.

Zapraszam,
Janek - Zły Pies
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ps. ZOBACZ relację jednej z uczstniczek tygodnowego, letniego szkolenia w Regetowie.

w1

fot . Agnieszka Czarnecka