Na Żywca - zamiast wstępniaka

Ruszamy! W zeszłym roku prowadziliśmy Was na najwyższe góry w poszczególnych partiach Beskidów (i Pienin). W tym roku w ramach Korony odwiedzimy pięć najwyższych szczytów w naszych Beskidów. Będą to Polica (21 - 22 stycznia 2012 r.), Romanka (1 - 4 marca 2012 r.), Pilsko (10 - 11 marca 2012 r.) oraz w ramach imprezy zamykającej - Babia Góra ze swoją mniejszą siostrą (17 - 18 marca 2012 r.). Orogeneza sprawiłą, że wszystkie te wzniesienia znajdują się w Beskidzie Żywieckim. Zapraszamy zatem - tradycyjnie bez znieczulenia, czyli... Na Żywca!

Informacje o wyjazdach na Policę i Romankę można już znaleźć na naszych stronach. Niebawem zamieścimy konkretne zaproszenia na beskidzkie olbrzymy - Pilsko i Babią.

Ku górom! Na Żywca!

Grzegorz

Czytaj więcej...

Odznaki PTTK

Planujesz pojechać z nami na kilka zimowych wycieczek w ramach Korony i chcesz mieć z tego pamiątkę? Nie wiesz jak to zrealizować od strony formalnej? Pomożemy ci.

Czytaj więcej...

Zniżki PTTK

JAK WSTĄPIĆ DO PTTK I OTRZYMAĆ KARTĘ RABATOWĄ PTTK?

(wielce przydatną podczas zdobywania Zimowej Korony Beskidów)

Czytaj więcej...

Co to jest Korona?

Zimowa Korona Beskidów 2012 "Na Żywca" jest kontynuacją serii wyjazdów zapoczątkowanych w roku 2011, kiedy to zdobywaliśmy zimą najwyższe szczyty Beskidów. W tym roku skupimy się na zachodniej części Beskidów. Wyjazdy prowadzone są przez przewodników SKPB, aby wziąć w nich udział nie trzeba być zrzeszonym w żadnej organizacji. W zależności od wycieczki poruszamy się na rakietach śnieżnych, nartach tourowych lub śladówkach (istnieje możliwość wypożyczenia rakiet).

 

Korona Beskidów jest dla każdego, kto ma ochotę aktywnie spędzić czas
i wyrwać się z codzienności w krainę górskiej, zimowej przygody.
Góry zimą są trudno dostępne, dlatego na wyjazdach poruszamy się
na nartach tourowych lub na rakietach śnieżnych.

Czytaj więcej...

Sprzęt

Warunki pogodowe zimą w Beskidach mogą być różne, dlatego nie daj się zaskoczyć (jak drogowcy). Przygotuj się dobrze do wyjazdu! Poniższa lista sprzętu ma na celu pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaki sprzęt należy zabrać ze sobą.
Czytaj więcej...