Na Policę

lodowkaZapraszamy serdecznie na drugą edycję Zimowej Korony Beskidów – 2012,
pierwszy wyjazd już 21–22.01. w pasmo Policy, następne zaraz posypią się jak śnieg :-)

 

 

Już czas przewietrzyć nasze rakiety lub narty. Pierwszy wyjazd „Na Żywca” poprowadzimy we wschodnie pasmo Beskidu Żywieckiego, Pasmo Policy. Planowo, poruszać będziemy się na rakietach lub bez, a dodatkowo, jeśli warunki pozwolą i będą min. 3 os. chętne to pójdą na skitury? Posiadanie wysoko wyspecjalizowanego sprzętu rakietowo-turowego nie jest warunkiem wyjazdu, serdecznie zapraszamy jakkolwiek. Rakiety można wypożyczyć w kole.
 

INFORMACJE O WYJEŹDZIE:

 
TERMIN: 21 – 22.01.2012
DOJAZD: Wyjazd w piątek, 20.01.2012 r. Zbiórka na dw. PKP Warszawa Wschodnia o godz. 20:10 przy kasach z kupionymi biletami. Bilety kupujecie indywidualnie do Jordanowa, bilet powrotny kupimy wspólnie. Jedziemy pociągiem TLK relacji Warszawa – Zakopane, odjazd o godz 20:52. Powrót w niedzielę wieczorem 22.01.2012r ok. 22.
RODZAJ TRASY: rakietowa i narciarska- skiturowa (jak pozwolą warunki pogodowe i będzie min. 3 os.) dla osób pełnoletnich, z doświadczeniem górskim (beskidzkim).
KOSZT: około 170 – 180 PLN, - koszt przejazdu (bilet normalny) i noclegu.
TRASA: startujemy z Jordanowa (Makowa Podhalańskiego), a poruszać się będziemy po Paśmie Policy -1369 m n.p.m.
NOCLEG: w schronisku „Na Hali Krupowej” w warunkach turystycznych, można nie zabierać śpiwora, za dopłatą będzie pościel. (przydatna legitymacja PTTK / legitymacje przewodnickie / przodownickie / inne).
JEDZENIE: proszę zabrać na drogę i na długiiii sobotni dzień kanapki i gorącą herbatę w termosie oraz butelkę wody mineralnej, w sobotę w ciągu dnia zrobimy ognisko i będzie można upiec zabrane przez siebie kiełbaski lub zrobić grzanki. Obiadokolację zjemy w schronisku, można zamówić na własną rękę posiłek (ok. 25,- zł) lub zalać zupkę chińską lub podać danie w proszku. Śniadanie w schronisku zjemy razem, weźcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać ;-). Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek.
RAKIETY: koło dysponuje własnymi rakietami do wypożyczenia, osoby chętne proszę o pilny kontakt z podaniem nr buta, oraz wagi (tylko do użytku wewnętrznego ). Dodatkowo polecam zabrać na wyjazd kije trekkingowe, pomocne podczas chodzenia na rakietach.
INNE: Należy wziąć ze sobą: dokumenty, mocne buty na śnieg, stoptuty (ochraniacze), ciepłą kurtkę, ciepły polar, skarpety zapasowe oraz bieliznę osobistą, ciepłą czapkę i rękawiczki, kubek, nóż, sztućce, latarkę, apteczkę osobistą: bandaż elastyczny, plastry z opatrunkiem, aspirynę i coś przeciw bólowego, ew. własne leki - o ich zażywaniu należy poinformować przewodnika, ewentualnie folia NRC; przydać się również mogą: mapa, aparat fotograficzny, śpiewnik, przybory do mycia, oraz krem na mróz i słońce, pamiętajcie o dobrym zapakowaniu nart i rakiet na czas przejazdu w pokrowiec, by ostre końce nie stanowiły zagrożenia. W schronisku należy mieć zmienne obuwie (klapki lub sandały). UWAGA: Jeżeli jesteś członkiem PTTK i masz aktualnie opłaconą składkę to obejmuje Cię ubezpieczenie! W przeciwnym razie zalecamy wykupienie ubezpieczenia (w każdym biurze podróży).
No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!


Macie pytania piszcie lub dzwońcie
Pozdrawiamy
 
Paweł Pingwin Łodziński - pawel.lodzinski[at]gmail.com, tel 602 17 87 11 rakiety
Marek Król - marekjacekkrol[at]gmail.com,  tel 502 79 30 13 narty
Tags: