1% na remont dzwonnicy w Polanach Surowicznych z SKPB

Fot. Marek Kornicki SKPB Warszawa stało się partnerem odbudowy dzwonnicy w Polanach Surowicznych! Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś się z Urzędem Skarbowym, a zadajesz sobie pytanie, komu oddać 1% podatku, pomyśl o stojącej samotnie od 65 lat dzwonnicy, której deszcz kapie na pozbawioną dachu głowę. Aby wypełnić PIT, możesz skorzystać np. z tego formularza - a przy okazji wesprzeć naszą działalność.

Żeby 1% trafił do Polan Surowicznych, w sekcji "Informacje uzupełniające", w rubryce "Cel szczegółowy 1%" koniecznie wpisz: REMONT DZWONNICY. Dokładną instrukcję znajdziesz tutaj. Pamiątki historii giną na naszych oczach, dlatego warto wesprzeć zapaleńców, którzy chcą ratować choć niektóre z nich.

 

Fot. Marek Kornicki

W akcję odbudowy dzwonnicy od początku są zaangażowane Stowarzyszenie MAGURYCZ oraz KTE "Styki".

Przed ponad półwieczem cerkiew i stojąca obok niej dzwonnica miały się dobrze, ponieważ służyły okolicznym mieszkańcom. Kiedy ich zabrakło, świątynia poszła w ich ślady, natomiast dzwonnica na straży wsi stoi dumnie do dziś. Byłaby bardziej dumna, gdyby przez dziesiątki lat nie nadgryzł jej czas. Na szczęście prace trwają i efekty dają się zauważyć. Remont został zaplanowany na 2 lata; w 2012 r. udało się naprawić i zabezpieczyć mury, w niedalekiej przyszłości bryła zostanie nakryta dachem z charakterystyczną, cebulkowatą kopułą. Zobacz ulotkę informacyjną.

Większość prac jest prowadzona społecznie rękami wolontariuszy, natomiast materiały budowlane i transport pochłaniają znaczną część funduszy. Organizatorzy będą wdzięczni za każdą pomoc - zarówno wsparcie materialne, jak i podanie informacji dalej. Jeśli już oddałeś 1% swojego podatku na OPP, remont dzwonnicy można wspomóc poprzez darowiznę na konto Stowarzyszenia MAGURYCZ:

 

Konto bankowe: PKO BP 52 1020 1026 0000 1102 0118 9554,
Stowarzyszenie Magurycz, Nowica 13, 38-315 Uście Gorlickie,
Konieczny dopisek: "DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE - PROJEKT 2013/PS"
Uwaga: istnieje mozliwość odliczenia darowizny od dochodu (do 6% dochodu rocznego),
dotyczy to wyłącznie darowizn opłaconych przelewem bankowym
Sugerowany cel wpłaty powinien wówczas brzmieć:
Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia Magurycz – ochrona zabytków – PROJEKT 2013/PS

 

Informacje o przebiegu prac można śledzić na stronie www.polanysurowiczne.waw.pl oraz na www.facebook.com/polanysurowiczne.

Tags: