2-dniowy wyjazd w Bieszczady "Bies i Czady"

Wyjazd organizowany w ramach cyklu wycieczek SGO 51. Kursu SKPB Warszawa.

 

2-dniowy wyjazd w Bieszczady "Bies i Czady"

wyjazd bies czady1 

 

Żyj ambitnie!

Dosyć miasta!

Przypominamy, to już prawie lato ;-)

W ramach rozgrzewki przed wakacyjnymi wyzwaniami proponujemy wyjazd w Bieszczady Wysokie.Cele są ambitne, zadeptać połoniny, wypić cały zapas wody w Chatce Puchatka, dotrzeć do Koliby przed zmrokiem. Drugi dzień również pełen atrakcji, m. in. przeprawa przez San aby zobaczyć arcydzieło architektury drewnianej w Smolniku!

Charakter trasy:

Trasa piesza, wędrowna (dobytek nosimy na własnych plecach), nocleg pod dachem - w schronisku Koliba,. Posiłki przygotowujemy wspólnie, obiady gotujemy w terenie (na ognisku).

Termin:

27 - 28 czerwca 2015

Wyjazd w nocy z piątku na sobotę (27.06), powrót przed północą w niedzielę (28.06).

Dla kogo:

Wyjazd głównie jest kierowany do studentów Politechniki Warszawskiej ale tak naprawdę zapraszamy  wszystkich, pracujących i licealistów. Nie trzeba mieć super przygotowania górskiego ale trzeba mieć dobre buty i siłę, żeby nieść plecak.

Koszt:

Całkowity koszt (transport, noclegi i wyżywienie) nie przekroczy 200 zł (w zależności od liczby uczestników, oczywiście pracujemy nad tym, aby był jak najniższy).

Będziemy zbierać zaliczkę na rezerwacje na bilety i nocleg

Prowadzący:

Kursanci Piotr Polatowski i Natan Wiśniewski pod okiem przewodniczki SKPB Magdy Maszewskiej.

Trasa (orientacyjnie, może ulec zmianie):

Dzień 1: Warszawa >> Rzeszów >> Górna Wetlinka - Chatka Puchatka - Przysłup Caryński

Dzień 2: Przysłup Caryński-Magura Stuposiańska- Smolnik-Lutowiska>>Rzeszów>>Warszawa

 

O wyjeździe:

Pierwszy dzień będzie długi i spędzimy go do wieczora na suchym prowiancie, ale wynagrodzić nam to powinny widoki Połonin. Obiadokolację ugotujemy dopiero wieczorem przy schronisku. Następnego dnia opuśćimy Park Narodowy i będziemy mogli zagłębić się w dzikość bieszczadzckich bezdroży. Trasy będą miały dziennie około 8 godzin marszu. Żebyście nie opadli z sił będą dość częste przerwy z przegryzkami :) .

 

Ekwipunek:

Dokładna lista rzeczy do wzięcia razem z jedzeniem zostanie podana uczestnikom wyjazdu. Na pewno przydadzą się wygodne buty, duży plecak, karimata i lekki śpiwór. W plecaku należy zarezerwować miejsce na sprzęt grupowy.

 

Zapisy:

Za pomocą formularza zgłoszeniowego. Uwaga liczba miejsc ograniczona.

 

wyjazd bies czady2 

Tags: