Image Slider - Sztafeta Łukiem Karpat

  • Sztafeta Łukiem Karpat

9-dniowy wyjazd na Słowację “ZaRajani!” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat”


W tatrzańskiej Dolinie Chochołów
rogatych było pełno wołów
na bani sałatę orały,
Stochowi kibicowały,
jarały się od stóp do oczodołów!
- radosna twórczość własna

Termin:

2017-06-17 do 2017-06-25

Charakter trasy:

Piesza, namiotowa.

Miejsce:

Słowacja: Tatry, Mała Fatra

 

 O wyjeździe:

Tego co przeżyjesz na tym wyjeździe nie jesteśmy w stanie opisać słowami! Tam po prostu trzeba pojechać!!
W wielkim skrócie: piękne widoki, wysokie góry, ostre granie, początek lata, przyjazna górska atmosfera, spanie w namiocie, ogniska, ciężki plecak i jak najmniej cywilizacji.
Przejdziemy przez Rohacze, czyli “Orlą Perć“ Tatr Zachodnich, będziemy się rozkoszować otaczającą nas bezkresną przestrzenią ze szczytu Banikov, zobaczymy w jakim stanie nasi sąsiedzi utrzymują TPN, aparatami będziemy polowali na kozice i świstaki.
Będąc w Małej Fatrze przejdziemy piękne hale, zobaczymy wapienne skały,  znajdziemy wodospad - wszystko co w górach najpiękniejsze!
Jeżeli czujesz że masz już dość miejskiego zgiełku, gonitwy i potrzebujesz naładować baterie Naturą to właśnie jest wyjazd dla Ciebie!


UWAGA: trasa obejmuje trudny i mocno eksponowany fragment grani słowackich Tatr Zachodnich (przypominający naszą “Orlą Perć”, http://natatry.pl/tatry-slowackie/szlaki/na-rohacze), zapraszamy więc osoby, które mają doświadczenie w Tatrach lub podobnych górach i nie boją się odsłoniętych skał z ciężkim plecakiem. Lęk wysokości wysoce NIEwskazany.

Trasa: Zakopane - Dolina Chochołowska - Wołowiec - Rohacze - Banikov - Salatin - przecinamy Orawę - Stoh - Maly Krivań - Rajec (*trasa przez Rohacze i Banikov będzie poprowadzona jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne)

Koszt: 800 zł

Prowadzący: Dorota Lutyk i Paweł Głowacki

Ekwipunek i jedzenie:

Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie transportu, lista niezbędnego sprzętu do zabrania i produktów żywnościowych do zakupu - zostaną wysłane wyłącznie zainteresowanym.                                                                                        

Zapisy:

UWAGA: W formularzu, w polu “uwagi” opisz w skrócie swoje doświadczenie górskie - na jakich wyjazdach (np. z SKPB?), jak długich, w jakiego typu górach byłaś/byłeś.

Przez formularz

Pozostała liczba miejsc: BRAK!

Pytania na adres:

d.lutyk[malpa]gmail.com ;  

pawelkrzysztofglowacki[malpa]gmail.com


Zapraszamy!

* zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB