Bieszczady - Tarnica 1346 m n.p.m.

 

Operacja Tarnica

W związku z faktem, iż w Polsce jak na razie nie istnieje tarcza antyrakietowa, po wielu pertraktacjach na najwyższym szczeblu postanowiono, co następuje: w dniach 06.01 - 09.01 przeprowadzić zmasowany rakietowy i tourowy atak turystyczny na strategiczny punkt w Bieszczadach tj. Tarnicę (1346 m. n.p.m.). Ponieważ operacja nie może odbyć się bez udziału ochotników, serdecznie zapraszamy do udziału we wspomnianych powyżej działaniach ofensywnych.

 

UWAGA!

W chwili obecnej chęć wyjazdu z nami zgłosiło już około dwudziestu osób. W związku z tym przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

 (fot. Ania Romaniuk)

 

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

 

Termin: 06.01-09.01.2011; zapisy do 2.01!

Rodzaj trasy: Rakietowa i toruowa ze stałą lokalizacją w Ustrzykach Górnych.

Koszt:  Zależny od ilości zgłoszeń, ponieważ to ona determinuje rodzaj transportu, wyniesie około 250-300 zł. Dokładny koszt podamy w chwili zamknięcia listy zgłoszeń, t.j. 3.01. Podany przez nas koszt obejmuje także wpisowe 5zł.

Trasa: Zobaczymy, jakie widoki rozpościerają się zimową porą z Połoniny Caryńskiej, zdobędziemy główny cel wyprawy - Tarnicę i sprawdzimy czy przypadkiem coś się nie zmieniło na Wielkiej Rawce.

Noclegi: W Ustrzykach Górnych w warunkach turystycznych (z własnym śpiworem). Nocleg nie jest w schronisku PTTK.

Dojazd: Wyjazd w środę, 05.01.2011r. około godziny 22.00 z Warszawy. Rodzaj transportu zależny od ilości zgłoszeń. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba uczestników, pojedziemy wynajętym autobusem, co będzie rozwiązaniem tańszym a przede wszystkim szybszym od publicznych środków transportu. Z tego względu prosimy o jak najszybsze zgłoszenia. Powrót w niedzielę wieczorem.

Atrakcje: śpiewanki (mile widziane instrumenty muzyczne i śpiewniki), zwiedzanie cerkwi (Michniowiec i Bystre) i zapewne jeszcze z kilka.

Prowadzą:

RAKIETY Łukasz Błaszczyk (blacha 642), lukas.blaszczyk[małpa]gmail.com, tel. 886 632 407 i Marta Panasik (blacha 561)

NARTY Marek Król. Jeśli macie dodatkowe pytania to chętnie odpowiem: marekjacekkrol[at]gmail.com, tel 502 793 013/22 643 25 01.

 

Zapisy: Zarówno na trasę rakietową i turową zapisy przez formularz. Zapisy tutaj.

Zapisy przyjmujemy do 2.01.2011r, do końca dnia (czas potrzebny na wynajęcie autokaru).

 

Rakiety: Jeśli chcecie wypożyczyć rakiety od SKPB należy zgłaszać się jak najszybciej i zaznaczyć taką chęć w wiadomości. Zgłaszając zamówienie na rakiety prosimy o podanie rozmiaru buta. Ilość dostępnego sprzętu (12 par) szybko się może wyczerpać. Jednak, pamiętajcie, że tego typu sprzęt można wypożyczyć w sklepach turystycznych i wypożyczalniach sprzętu narciarskiego.

Narty: Dla tych, którzy wolą poruszanie się na nartach, a nie tylko dreptanie w górę i w dół proponuję przebycie zaplanowanych tras na nartach. W tym celu trzeba posiadać sprzęt skiturowy: narty z wiązaniami zwalniającymi pięty butów do chodzenia, foki klejone do ślizgów umożliwiających podchodzenie. Zależnie od warunków przewiduję wspólne zdobywanie szczytów z wędrującymi na rakietach, lecz trasy powrotne mogą się nieco różnić.

 

Zapraszamy!

Marta, Marek i Łukasz 

 

 

 

Tags: