9-dniowy wyjazd na Ukrainę "Krasny Świdowiec"

 Zapraszamy, jeszcze mamy wolne miejsca!

Charakter trasy:

Trasa piesza z plecakami. Śpimy w namiotach. Tam gdzie się da gotujemy na ogniskach. Większość jedzenia na cały wyjazd zabieramy ze sobą z Warszawy, więc plecaki będą ciężkie, ale z każdym dniem będą coraz lżejsze.

Termin:

17 - 25 sierpnia 2019

zbiórka: 16 sierpnia po godzinie 20
powrót: 25 sierpnia przed godziną 23

Dla kogo:

Dla wszystkich mających siłę i chęć do wędrówek górskich. Studentów, pracujących i niepracujących. Trzeba mieć dobre buty i siłę, żeby nieść plecak. Ponieważ wyjazd jest dość długi, a samodzielny powrót skomplikowany to wyjazd jest adresowany do osób, dla których dłuższe wyjazdy z noszeniem całego dobytku na plecach nie są nowością.

Koszt:

nie powinien przekroczyć 700 zł + koszt obowiązkowego ubezpieczenia (we własnym zakresie), jak zostaną pieniądze to będą zwroty

Prowadzący:

Zosia Wiśniewska (672),  Jan Wiśniewski

krasnyswidowiec[malpa]gmail.com

Trasa:

Przejdziemy grzbietem połoniny Krasnej oraz Świdowca. Zaczynamy w Kołoczawie potem grzbietem Połoniny Krasnej udamy się do Ust-Czornej, żeby wspiąć sie na grzbiet Świdowca. Najwyższy punkt jaki zdobiędzimy to Bliżnica Wełyka (1881 m). Po tygodniojwej wędrówce zejdziemy do Kwasów skąd z przsiadką we Lwowie udamy się z powrotem do Warszawy.

Świdowiec bez krów

Autor: Jivolada, licencja: CC BY-SA 4.0, źródło: Wikimedia Commons

Świdowiec z krowami

Autor: Daniel Baránek, licencja: CC BY-SA 4.0, źródło: Wikimedia Commons

Ekwipunek:

Przede wszystkim dobry humor. Ponadto przydadzą się wygodne buty, duży plecak, karimata i ciepły śpiwór. Osoby, które zadeklarują - biorą namiot. Szczegółowy spis potrzebnego sprzętu oraz jedzenia podam osobom zapisanym. Wyjeżdżamy poza granicę unii, więc niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu.

Zapisy:

Obowiązuje limit liczby uczestników: 12 osób. Zapisy przez >> FORMULARZ <<

Zgłoszenie się na wyjazd  jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html.