Powitanie lata w Bieszczadach 3-4 lipca 2009

Impreza turystyczno ? muzyczna o niezwykle prostej formule:
?w dzień wędrujemy ? wieczorami gramy i śpiewamy?.
Za dnia otworem przed nami stoją Bieszczady, wieczorami gościnnego schronienia udzieli Dom Wycieczkowy PTTK w Wetlinie za sprawa gospodarzy Agnieszki i Arkadiusza Dworaczków.
Celem jest zachęcenie wszystkich do spędzania wakacji w Bieszczadach już od ich początku. Jest to szansa na zobaczenie gór w leniej szacie w okresie kiedy szlaki jeszcze nie są bardzo zatłoczone a już można korzystać ze wszystkich uroków lata ? widoków, zapachów, gwieździstych nocy i wieczorów przy ogniskach.

Powitanie Lata w Bieszczadach jest w prostej linii kultywowaniem sposobu przeżywania gór krzewionego przez TAM (Turystyczną Awangardę Muzyczną, dawniej Awanturkę) organizowaną od lat przez Tomka Jarmużewskiego. Odwołuje się do wartości górskiej turystyki kwalifikowanej i klasycznej piosenki turystycznej. Uczestnicy IX edycji TAM, która odbyła się w tym miejscu w listopadzie 2008, mają szansę na przeżycie swego rodzaju miłego dejavu.

Wyjścia w góry organizowane są pod fachową opieką przewodnika. Planowane są wyjścia na Połoninę Wetlińską oraz Rawki. W zależności od chęci i możliwości grupy istnieje możliwość zorganizowania przejścia trasami alternatywnymi, rzadko odwiedzanymi przez osoby nieco mniej znające Bieszczady. Wyjście z obiektu ok. godz. 10.00.

Muzyczne wieczory składać będą się z dwóch elementów: występów zaproszonych artystów oraz niczym niepohamowanego spontanicznego wspólnego śpiewania i grania na gitarach.

W piątek 3 lipca wystąpią:
Mała Fatra ? koncert piosenki turystycznej w klimacie fusion funk. Dynamiczne i porywające wykonania znanych piosenek z całą pewnością znajdą żywiołowy odzew publiczności.
Zespół pochodzi z Tuchowa i okolic.
Skład zespołu: Helena Michalak - voc, gitara klasyczna, elektroakustyczna, i elektryczna; Anastazja Olszewska - voc, gitara akustyczna ;Wacław Gogola - voc, gitara basowa; Krzysztof Kurczab - instrumenty perkusyjne; Paweł Harańczyk - instrumenty klawiszowe.

Michał Łangowski ? piosenki autorskie oraz bieszczadzka klasyka. Lider grupy Cisza Jak Ta z Kołobrzego, stałego uczestnika projektu poetycko-muzycznego W Górach Jest Wszystko co Kocham.

W sobotę 4 lipca wystąpią:
Poszukiwani Żywi lub Umarli ? blues i rock z elementami country oraz jazzu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory autorskie oraz klasyków: Tadeusz Nalepa, Jimi Hendrix, T-Bone Walker, John Lee Hooker czy Stevie Ray Vaughan. Po godzinach są częstymi gośćmi w Wetlinie, jak twierdzą znawcy ? można to wysłyszeć w brzmieniu zespołu.
Skład: Łukasz Gruszycki ? gitara, wokal; Misiek ? bas, wokal; Sławek ?Agresth?Tomczyk ? harmonijka ustna, wokal; Mirek Dzierżek ? instrumenty klawiszowe; Tomasz "Prezes" Kacprzak ? perkusja.

Tomek Jarmużewski z zespołem ? pogodne piosenki z górami w tle. Tomek znany z Grupy PELTON oraz Zgórmysyny, uczestników projektu W Górach Jest Wszystko co Kocham, kończy pracę nad autorską płytą długogrającą. W trakcie koncertu zapewne będziemy mieli możliwość usłyszeć przedpremierowe wykonania nowych piosenek.
Skład zespołu:
Tomek Jarmużewski ? śpiew, gitara, Agnieszka Biniek ? skrzypce, śpiew; Marcin Chatys ? gitara basowa, śpiew.

Występy rozpoczynają się o godz. 20.00. Po koncertach śpiewanki z gitarą. Zakończenie śpiewanek ? późną nocą.


Rezerwacja noclegów i kwestie organizacyjne:

Dom Wycieczkowy PTTK
Agnieszka i Arkadiusz Dworaczek
38-608 Wetlina

tel. (0-13) 468 46 15
tel. Kom. 0 694 431 611
fax (0-13) 468 46 28
Recepcja i rezerwacje telefoniczne w godz. 8 ? 22
www.wetlinapttk.pl
Tags: