Aukcja fotografii na rzecz rodziny Piotra Morawskiego pod patronatem SKPB

8 kwietnia 2009 pod Dhaulagir zginął Piotr Morawski, najlepszy polski himalaista młodego pokolenia, zdobywca sześciu ośmiotysięczników. Zostawił żonę Olgę i dwóch synków 2-letniego Gustawa i 4-letniego Ignacego. Miał 32 lata. Chcemy trochę pomóc. Razem z  Anną i Jakubem Urbańskimi  organizujemy aukcję ich fotografii na Allegro.

 

Piotr był nie tylko wyśmienitym wspinaczem, ale też doktorem chemii, wykładowcą Politechniki Warszawskiej i po prostu świetnym człowiekiem... Infomację o nim możecie przeczytać tu .

 

Na aukcji, która trwa do 27 maja (środa), do wyboru są dwie fotografie, obie w formacie 20x30 cm, naklejone na piankę i zalaminowane . 

Dochód z  licytacji zasili konto funduszu Berbeki i zbiórkę organizowaną na rzecz bliskich Piotra przez Polski Związek Alpinizmy.

 Autorami fotografii są Anna i Jakub Urbańscy, podróżnicy, fotograficy, z zawodu bilodzy. Ich zdjęcia były nagradzane w prestiżowych konkursach fotograficznych. Ich strona http://www.foto-fabryka.com/


 

Polski Związek Alpinizmu, którego Piotr był wiceprezesem, prowadzi zbiórkę pieniędzy dla Rodziny Piotra. Wpłat można dokonywać w ramach Funduszu Berbeki PZA, na konto w Kredyt Banku S. A., nr rachunku 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000, z dopiskiem: "Fundusz Berbeki - Piotr Morawski".

O Funduszu Berbeki możecie przeczytać tu: http://www.pza.org.pl/pza/article.acs?id=307999

 

Tags: