"Spotkania z Łemkowszczyzną" zakończone

Dzisiaj rano do Warszawy wrócili uczestnicy "Spotkań z Łemkowszczyzną" - dzieci z Domu Dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego w Warszawie. "Spotkania..." to tegoroczna nazwa obozu, który wcześniej odbywał się w ramach akcji "Góry Dzieciom".Dzięki funduszom unijnym, uzyskanym na realizację projektu "Młodzież górą(om)", zorganizowaliśmy również wyjazd w góry dla dzieciaków z "Kabaretu" (jak sami nazywają Dom Dziecka). Tym razem, dzięki wiekszym niż zwykle funduszom, udało się zrealizować szerszy program edukacyjny, zogniskowany na jak najlepszym poznaniu kultury Łemków i Bojków. W trakcie wyjazdu dzieci zwiedziły skansen w Sanoku i miały okazję spotkać się twarzą w twarz z Teodorem Goczem w Zyndranowej. Ponadto, nie umknęły ich uwagi liczne resztki bojkowskich wiosek i cmentarzy, rozrzuconych po bieszczadzkich zakątkach. Owocem wyjazdu - prócz dobrej zabawy - będzie mini-broszurka zredagowana z pomocą uczestników obozu. Podsumuje ona wrażenia dzieci ze "Spotkań z Łemkowszczyzną".

Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować Monice Przemyskiej, Hani Łaniewskiej i Tadkowi Joniewiczowi za przygotowanie i poprowadzenie obozu, co wymagało naprawdę duuuużo cierpliwości i wyrozumiałości. Wielkie dzięki raz jeszcze!

Grupa Inicjatywna


Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu MŁODZIEŻ.Treści tego projektu niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Wspólnoty Europejskiej, czy Narodowej Agencji i instytucje te nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Tags: