Trwa wystawa o półwieczu SKPB Warszawa - 8-13 października


Z okazji półwieczka SKPB Warszawa zapraszamy Was na wystawę jubileuszową o naszym Kole. Można ją oglądać w dniach 8 -13 paździenika w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (pl.Politechniki 1) w godz. 8:30 -20:30, wstęp wolny.


Gdyby policzyć ilemśmy przez te 50 lat razem przeszli, my- czyli ponad 600 przewodników SKPB Warszawa, pewnie okazałoby się, że kilka razy okrążyliśmy Ziemię. Nie o dystans tu jednak chodzi, lecz o drogę jaką pokonaliśmy w tym czasie.

Dla wielu z nas SKPB było początkiem prawdziwej przygody z górami i podróżami. Przygody, która nieraz wpływała na całe nasze życie.
Przez te pół wieku tysiące ludzi poznawały z nami Beskidy, odległe góry i zakątki świata, w których często byliśm pierwszymi Polakami. W czasie wypraw dalekich i bliskich poznawaliśmy też siebie.W przerwie między zajęciami oglądających nie brakuje


Na kolorowych 36 planszach, pełnych zdjęć (nieraz komicznie śmiesznych), nie dało się pokazać wszystkiego, co w Kole ciekawe. Ale mamy nadzieję, że nawet wytrawni turyści dzięki wystawie dowiedzą się wiele o warszawskim Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich. Fenomenie, który od 50 lat trwa dzięki pasji i przyjaźni, dwóch wartościach niezmiennie dla nas ważnych.

Wystawa została przygotowana dzięki tytanicznemu wysiłkowi naszego kołowego kolegi Andrzeja Wielochy (blacha 250).
UWAGA! W sobotę, 13 października, w godz. 11:00-17:30, ze względu na przygotowania do naszego koncertu jubileuszowego, wystawa będzie zamknięta dla zwiedzających.
Kto nie zdąży zobaczyć wystawy na Politechnice, będzie mógł to zrobić na Uniwersytecie Warszawskim. W dniach 15-27 października 2007 będzie ona prezentowana w nowej Bibliotece UW (ul. Dobra 56/66). Godziny otwarcia podamy niebawem.Przez 50 lat działalności wydaliśmy 624 balachy przewodnickie. Razem z najstarszymi przewodnikami, którzy ich nie otrzymywali, Koło ma ok. 800 członków


O innych imprezach jubileuszowych - w tym koncercie, który już w najbliższą sobotę (13.10) odbędzie się na Politechnice - czytajcie na www.50lat.skpb.waw.plHistoria całekiem niedawna - tablica o naszej chatce w Teodorówce k.Dukli
Wystawa prezentowana jest w Dużej Auli PWNa zdjęciu ekipa rozwieszająca wystawę. Od lewej: Kuba Organ, Krzyś Lisak, Tadek Joniewicz i Radek Baranowski.


Zapraszamy!
Zarząd SKPB Warszawa i Komitet Organizacyjny 50-lecia