Odszedł Kazik Makieła, blacha 501

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 grudnia 2021 r. odszedł od nas niespodziewanie Kazimierz Makieła (blacha 501, rok blachowania 1993).

Pogrzeb ś.p. Kazimierza Makieły rozpocznie się mszą żałobną we wtorek 11 stycznia 2022 r. o godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ulicy Powązkowskiej. Po mszy odprowadzimy Kazimierza do miejsca spoczynku na Starych Powązkach, kwatera 291.

 

Kazik był bardzo aktywny w SKPB w latach 90-tych i na początku XXI wieku. Prowadził wiele tras na rajdach Beskid Niski i Połoniny, które cieszyły się popularnością wśród uczestników - również tych bardziej niesfornych jak np. legendarna grupa Rudego Zdzicha...

Kazik był aktywny do samego końca działając turystycznie w Oddziale PTTK "Mazowsze". Jednym z jego koników były imprezy na orientację, w których regularnie brał udział. Był stałym uczestnikiem zarówno Nocnych Manewrów SKPB jak i EskapebolInO. 

Szefowa tak o nim pisze: "Ja go jakoś super nie znałam ale pamietam, ze zawsze był u nas na Eskapebolino, zapisywał się zawsze ostatniego dnia albo po terminie ;) pamietam go jako ciepłego i wesołego starszego pana :) "

 Niech spoczywa w pokoju. Do zobaczenia na Niebieskich Połoninach.

 

 NEKROLOG:  https://pttk.com.pl/wp-content/uploads/2021/12/nekrolog-2.jpg

WSPOMNIENIA:  http://mkino.pttk.pl/wspomnienie/Kazio_Makiela/wspominki.php

ZDJĘCIA:  http://mkino.pttk.pl/wspomnienie/Kazio_Makiela/zdjecia/

kazio

Kazik Makieła na imprezie na orientację w podwarszawskich lasach, 19.06.2021 r. (fot. Tomasz Łaski)

Tags: