Kalendarz SKPB 2021

Kalendarz SKPB na rok 2021 składa się z 6 dwustronych kart w formacie A4, z wyjątkowymi zdjęciami i kalendarium na każdy miesiąc roku. Jak co roku, zaznaczylismy daty najważniejszych imprez. Karty spięte są spiralą na krótszym boku (powyżej zdjęć). Edycja limitowana.

Kalendarz można zamówić tu: >KLIK< po wypełnieniu formularza będziemy je do Was wysyłać

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt kalendarza: 15 zł + wysyłka 6,50 zł

Zmarł Jerzy Wesołowski "Mały" - blacha 214

Koleżanki i Koledzy,

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi Jerzego Wesołowskiego "Mały" (bl. 214). W latach 70-tych Jerzy był wielokrotnym koordynatorem Akcji Lato w Bieszczadach, był również szefem bazy w Zagórzu.
Pogrzeb odbędzie się 19 listopada na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie o godzinie 10:00 w  Kaplicy Zakładu Pogrzebowego "Olimp" przy ul. św. Wincentego 80A.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Przyjaciołom
Zarząd SKPB Warszawa

Zmiana adresu Stowarzyszenia SKPB Warszawa

Pragniemy poinformować o zmianie uległ adres Stowarzyszenia SKPB Warszawa.

Nowym adresem Stowarzyszenia jest: ul. Grzybowska 4 /U9B, 00-131 Warszawa i jest on aktualnie adresem obowiązującym zarówno do korespondencji, jak i faktur.

Pozdrawiamy,
Zarząd SKPB Warszawa

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - 17.06.2020

SERWUS,

Jesteśmy przekonany, że data ta wyryta jest już w Waszych sercach i kalendarzach, ale przypominamy, że dnia 17. czerwca 2020 roku o godzinie 18:00, dzięki łączom globalnej sieci internetowej po raz pierwszy w historii (chociaż nie wiemy co na ten temat powiedzą przewodnicy, którzy na Rajd Beskid Niski jeździli pociągiem do Biecza) odbędzie się walne zebranie członków SKPB w wersji internetowej!

 

Stwórz z nami kalendarz na 2020 rok!

Podobnie jak w zeszłych latach, przygotowujemy kalendarz, a do jego wydania potrzebujemy Waszych zdjęć. Tematyka niezmienna - góry polskie i dalsze, najlepiej odwiedzane w ramach otwartych wyjazdów z SKPB Warszawa. Zachęcamy do przesyłania zdjęć W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI. Potrzebujemy zdjęć z różnych pór roku. 

Teraz... jak przesłać zdjęcia? Wystarczy napisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o przesyłanie zdjęć do 18 października 2019 roku (piątek) - mało czasu, ale doświadczenie pokazuje, że wystarczająco dla tych, którzy chcą przesłać swoje zdjęcia :)

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Zwołujemy NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW SKPB WARSZAWA.

Nadzwyczajne Walne Zebranie odbędzie się dnia 26.06.2019 (środa) w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w sali 412. I termin  rozpocznie się o godzinie 18:00, a w przypadku braku połowy Członków Zwyczajnych Koła II termin rozpocznie się  o godzinie 18:15.

Zmarł Jan Kwiatowski, blacha 15

Koleżanki i Koledzy,

z przykrością informujemy, że 30. maja 2019 zmarł Jan Kwiatowski (bl. 15), prezes SKPB w roku 1970.
Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.
Pogrzeb świecki odbędzie się w czwartek, 6. czerwca o godzinie 14:30 rusza spod VI Bramy(od ul. Ostroroga) na Starych Powązkach .

 Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Koncert zespołu Stój Katarzyno

W pitątek 5 kwietnia 2019  o 19.00 w Służewskim Domu Kultury odbędzie się koncert zaprzyjaźnionego z SKPB zespołu Stój Katarzyno. Ich występ na ześrodkowaniu 54. Rajdu Beskid Niski bardzo spodobał się publiczności. Dla tego jeśli macie ochotę posłuchać muzyki tradycyjnej w dobrym wykonaniu, to polecamy wybrać się na ich koncert w Warszawie!

Zmarła Małgorzata Kolbow (bl. 134) przewodniczka SKPB Warszawa

Koleżanki i Koledzy,

z przykrością informujemy, że 27 marca 2019 zmarła Małgorzata Kolbow (bl. 134), przewodnik beskidzki III kl. W dniu 1 marca skończyła 74 lata.
Małgosia była uczestniczką kursu w roku 1968, blachowana w roku 1969. Egzamin państwowy zdała jako 1 z 3 osób na 18 zdających w Rzeszowie.

Pogrzeb odbędzie się  3 kwietnia o godzinie 13:00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.


Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Zmarł Henryk Budzikowski (436), przewodnik SKPB Warszawa

Z przykrością informujemy, że 20 lutego 2019 roku zmarł Henio Budzikowski (blacha 436), przewodnik SKPB Warszawa.
Henryk Budzikowski był leśnikiem, skończył Wydział Leśny na SGGW, był przewodnikiem SKPB, członkiem AKT. Bez gór i przyjaciół nie umiał żyć.
Prowadził wykłady z przyrody na kursach SKPB i AKT. Człowiek o wielkiej wrażliwości.
Pracował przez pewien czas na Wydziale Ogrodniczym jako asystent w Sekcji Architektury Krajobrazu.
Jego pogrzeb odbędzie się 22 lutego o g. 11.00 w Jabłonnej(Kościół Matki Boskiej Królowej Polski, Jabłonna, Modlińska 105a).

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Heniox2

Nie żyje Bogdan "BBJ" Bereza-Jarociński (bl. 361)

Z przykrością informujemy, że dnia 08.01.18 zmarł Przewodnik SKPB Bogdan Bereza Jarociński "BBJ" (blacha 361).
Składamy wyrazy głębokiego współczucia przyjaciołom Bogdana.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 stycznia o godzinie 10:30 na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie, ul. Młynarska 54/56/58.

Zmarła Krystyna Szmidt-Żółtek

Koleżanki i Koledzy,
z przykrością informujemy, że 31 maja 2018 roku zmarła Krystyna Szmidt-Żółtek (blacha 105), przewodniczka SKPB Warszawa. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.
9 czerwca, po mszy o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie (dzielnica Konstancina-Jeziorny) odprowadzimy Zmarłą na miejscowy cmentarz. Pieniądze przeznaczone na kwiaty będzie można przekazać do puszki na rzecz Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Nadzwyczajne Walne Zebranie odbędzie się w środę 23 maja 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1, Warszawa) w sali 437. Zebranie w I terminie rozpocznie się o godz. 18:00, a w przypadku braku połowy Członków Zwyczajnych Koła II termin rozpocznie się o godz. 18:15.

Zmarł Jacek Kałuszko (241), przewodnik SKPB Warszawa

Z przykrością informujemy, że 2 maja 2018 roku zmarł Jacek Kałuszko (blacha 241), przewodnik SKPB Warszawa.
Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.
Jacek Kałuszko był dziennikarzem, pasjonatem - podróżnikiem, znakomitym przewodnikiem bieszczadzkim oraz autorem wielu publikacji o ziemi otwockiej.

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - 18.04.2018

Zarząd SKPB Warszawa informuje o zwołaniu corocznego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Walne zebranie odbędzie się w środę 18.04.2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1, Warszawa) w sali 437. Zebranie w I terminie rozpocznie się o godz. 18:00, a w przypadku braku połowy Członków Zwyczajnych Koła II termin rozpocznie się o godz. 18:15

Serdecznie Zapraszamy!

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - 03.04.2019

Zarząd SKPB Warszawa informuje o zwołaniu corocznego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Walne zebranie odbędzie się w środę 03.04.2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1, Warszawa) w sali 412. Zebranie w I terminie rozpocznie się o godz. 18:00, a w przypadku braku połowy Członków Zwyczajnych Koła II termin rozpocznie się o godz. 18:15

Serdecznie Zapraszamy!

Zmarł Witold Michałowski, przewodnik i były prezes SKPB Warszawa

Z przykrością informujemy, że 6 grudnia 2017 roku zmarł Witold Michałowski (blacha 17) , przewodnik i były prezes SKPB Warszawa.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Przewodnicy, z najbliższego grona Witolda, zamówili Mszę świętą gregoriańską w jego intencji. Wszystkich zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Kalendarz SKPB 2020

Już jest!  Kalendarz SKPB na rok 2020 - spędź cały rok w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć z wyjazdów 2019,  2018 i 2017 roku!

Kalendarz SKPB na rok 2020 składa się z 6 dwustronych kart w formacie A3, z wyjątkowymi zdjęciami i kalendarium na każdy miesiąc roku. Jak co roku, zaznaczylismy daty najważniejszych imprez. Karty spięte są spiralą na krótszym boku (powyżej zdjęć). Edycja limitowana.

Cena kalendarza, to 20 zł. W celu nabycia, prosimy o kontakt pod adresem kalendarz[at]skpb.waw.pl

Kalendarz SKPB 2019

Już jest!  Kalendarz SKPB na rok 2019 - spędź cały rok w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć z wyjazdów 2018 i 2017 roku!

Kalendarz SKPB na rok 2019 składa się z 6 dwustronych kart w formacie A3, z wyjątkowymi zdjęciami i kalendarium na każdy miesiąc roku. Jak co roku, zaznaczylismy daty najważniejszych imprez. Karty spięte są spiralą na krótszym boku (powyżej zdjęć). Edycja limitowana.

Cena kalendarza, to 20 zł. W celu nabycia, prosimy o kontakt pod adresem kalendarz[at]skpb.waw.pl

Kalendarz SKPB 2018

Już jest!  Kalendarz SKPB na rok 2018 - spędź cały rok w towarzystwie najpiękniejszych zdjęć z wyjazdów 2017 i 2016 roku!

Kalendarz SKPB na rok 2018 składa się z 6 dwustronych kart w formacie A3, z wyjątkowymi zdjęciami i kalendarium na każdy miesiąc roku. Jak co roku, zaznaczylismy daty najważniejszych imprez. Karty spięte są spiralą na krótszym boku (powyżej zdjęć). Edycja limitowana.

Cena kalendarza, to 20 zł. W celu nabycia, prosimy o kontakt pod adresem kalendarz[at]skpb.waw.pl

II Spotkania Karpackie - Antoni Krohl

Gościem II Spotkań Karpackich w sezonie 2017/2017 będzie etnograf Antoni Krohl. 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada 2017 roku o godzinie 18 do Muzeum Ziemi PAN (Willa Pniewskiego) przy al. Na Skarpie 27 w Warszawie. W trakcie Spotkań będzie można nabyć najnowsze wydanie „Sklepu potrzeb kulturalnych po remoncie"
i zdobyć autograf Autora. Będzie też można obejrzeć wystawę „Płajowe opowieści,
czyli trzy dekady z Almanachem Karpackim" uświetniającej jubileusz XXX-lecia ukazywania się półrocznika.  Wstęp wolny.

Zmarł Maciej Florek (blacha 653)

Z żalem informujemy, że dn. 1.08.2017 zmarł nasz kolega, przewodnik SKPB Warszawa Maciej Florek (blacha 653). Wielu zapamiętało Maćka jako niezwykle ciepłą, uśmiechniętą osobę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 9. sierpnia na cmentarzu północnym w Warszawie.
12:15 - pożegnanie w domu pogrzebowym, sala C
13:15 - msza w kościele pw. św. Ignacego (ul. Kazimierza Wóycickiego 14a)

Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie oraz Przyjaciołom.

Zmarł Andrzej Kopicki (blacha numer 1), przewodnik SKPB

Z żalem informujemy, że zmarł nasz kolega, Andrzej Kopicki (blacha numer 1). Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 kwietnia 2017 r. o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie-Żbikowie.

Zmarł Bogusław Wajland "Wajdelota", przewodnik i członek honorowy SKPB

Z przykrością informujemy, że zmarł Bogusław Wajland "Wajdelota" (blacha 348) , członek honorowy SKPB Warszawa.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 1 kwietnia w Kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Sitańcu k. Zamościa o godz. 14.00.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - 05.04.2017

Zarząd SKPB Warszawa informuje o zwołaniu corocznego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Walne zebranie odbędzie się w środę 05.04.2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1, Warszawa) w sali 412. Zebranie w I terminie rozpocznie się o godz. 17:45, a w przypadku braku połowy Członków Zwyczajnych Koła II termin rozpocznie się o godz. 18:00

Serdecznie Zapraszamy!

"Bojkowszczyzna Zachodnia – wczoraj, dziś i jutro"

25 stycznia ukaże się drukiem dwutomowa monografia pt. "Bojkowszczyzna Zachodnia – wczoraj, dziś i jutro", której wydawcą jest Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Jest to kompleksowe, liczące ponad 1500 stron i 700 fotografii opracowanie, poświęcone w całości historycznemu regionowi etnograficznemu, którego granice obejmują znaczną część Bieszczadów Zachodnich.
Zachęcamy do lektury, nie tylko przewodników.

Kalendarz SKPB 2017

Już jest! Wyjątkowy Kalendarz SKPB na rok 2017 - najlepszy pomysł na prezent z górskim akcentem :-)

Podobnie jak przed rokiem kalendarz składa się z 12 kart (+ specjalna okładka)
w formacie A3, z wyjątkowymi zdjęciami i kalendarium na każdy miesiąc,
z zaznaczonymi datami najważniejszych imprez SKPB w nadchodzącym roku.
Do nabycia tradycyjnie od Wigilii Kołowej - 20 grudnia.

Ponieważ 2017 rok będzie już 60-tym rokiem działalności SKPB Warszawa, z tej okazji przygotowaliśmy specjalną okładkę ze zdjęciami opowiadającymi naszą historię.

Wspieraj SKPB Warszawa poprzez FaniMani.pl!

FaniMani.pl to nowy serwis umożliwiający wspieranie finansowe organizacji pozarządowych podczas dokonywania różnych zakupów w internecie. 

W listopadzie uruchomiliśmy na portalu konto SKPB Warszawa: https://fanimani.pl/skpbwarszawa/ i gorąco zachęcamy do korzystania z tej formy wsparcia naszego Koła.
To banalnie proste!

 

Wspomnienie o Zofii Szanter (1952-2016)

 12 listopada 2016 r. zmarła Zofia Szanter, sympatyzująca z SKPB badaczka historii i kultury południowo-wschodniej Polski. Była członkinią Towarzystwa Karpackiego, autorką licznych publikacji poświęconych historii Łemkowszczyzny oraz sztuce cerkiwenej. Zorganizowała remont zabytkowej cerkwii w Przysłopiu

Pogrzeb odbędzie się 28 listopada o godz. 14:00 w kościele Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

Nadzwyczajne Walne Zebranie - 26.10.2016

Z inicjatywy Zarządu zwołane zostaje Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków SKPB Warszawa.

Zapraszamy Was w dniu 26 października 2016  w sali 412 w Gmachu Głównym PW odbędzie się zebranie Walne Nadzwyczajne poświęcone dyskusji nad pomysłami zmian statutu Koła oraz uzupełnieniu składu Zarządu w związku z planowaną dymisją kilku obecnych Członków Zarządu.  Zebranie rozpocznie się o godz. 18:00, a w przypadku braku połowy Członków zwyczajnych Koła drugi termin rozpocznie się o godz. 18:15.

GÓRY WARTOŚCI polecają spotkanie z Jerzym Majcherczykiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jerzym Majcherczykiem - polskim podróżnikiem, odkrywcą, kajakarzem, organizatorem wypraw w rejony Ameryki Łacińskiej, odkrywcą najgłębszego kanionu świata - Colca w Peru. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 listopada w Centrum Myśli Jana Pawła II. 

 

Termin: 26 listopada 2015 r. (czwartek)
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

 

 Po spotkaniu  będzie możliwość dokonania dobrowolnego datku przeznaczonego na wyposażenie szkoły podstawowej im” Jana Pawła II” w Peru w wiosce Humabo (położonej na krawędzi Kanionu Colca na wysokości 3,330mnpm), którą Jerzy Majcherczyk opiekuje się od 2006r. czyli od momentu jej otwarcia i nadania nazwy.

Dzięki już zebranym środkom szkoła została wyposażona od podstaw a w późniejszym okresie zostały zakupione komputery, przybory higieny osobistej i przybory szkolne. Do szkoły uczęszcza około 150- 200 dzieci od 7 do 11 lat. Niestety z czasem komputery i inne sprzęty ulegają zużyciu i trzeba je uzupełniać.  

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze - 25.03.2015

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie odbędzie się w środę 25 marca 2015 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, w sali 307. Zebranie rozpocznie się o 18:00. W przypadku braku połowy członków zwyczajnych Koła drugi termin rozpoczniemy o 18:15.

W programie zebrania m. in. :

  • prezentacja sprawozdań merytorycznego i finansowego z działalności Stowarzyszenia
  • prezentacja sprawozdań Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego
  • wybór nowych władz Stowarzyszenia SKPB Warszawa kadencji 2015/2016

Wigilia SKPB - 16.12.2014

 Święta coraz bliżej! Bardzo serdecznie zapraszamy więc na Wigilię SKPB, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 16.12.2014, o godzinie 19:00 sali 412 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy Przewodników z rodzinami, Kursantów oraz wszystkich Sympatyków SKPB!

Będziemy mogli podzielić się opłatkiem, wyściskać przyjaciół i dawno nie widzianych znajomych, składając świąteczne życzenia. Nie zabraknie wigilijnych przysmaków i kolędowania - a w tym roku szykuje się coś naprawdę wyjątkowego, co zapewne uszczęśliwi wszystkich miłośników Beskidu Niskiego ;) Św. Mikołaj tradycyjnie zastosuje zasadę „Worka z dnem” - przynieś ze sobą drobny upominek, wrzuć go do worka i wylosuj prezent dla siebie!

Do zobaczenia!

Aga Szudarska, Kamila Wachnicka oraz Kursanci SKPB

 

Akcja artystyczna w Regetowie

Niecodzienne wydarzenie w Beskidzie Niskim - nieopodal naszej bazy namiotowej w Regetowie. Zapraszamy do udziału w akcji!

Dnia 9 sierpnia 2014 (sobota) późnym wieczorem w Regetowie Wyżnym odbędzie się dyplomowa akcja artystyczna Kasi Michalik (dyplomantki ASP w Warszawie), nawiązująca do historii wysiedleń miejscowej ludności po II wojnie światowej.  Kasia sama nie da rady przygotować i przeprowadzić akcji, dlatego za naszym pośrednictwem zwraca się z prośbą o pomoc.

Podkategorie