Słowiańska odmiana Alp

Miejsce: Alpy Julijskie Słowenia
Termin: 21 sierpnia - 4 września (mniej więcej) 
Prowadzący: Joanna Adamczyk tel. 0-607-291-271, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czas trwania: 2 tygodnie 
Koszt: 1200 zł (zależy ona trochę od sposobu dojazdu, jaki wybierzemy, bo on jest głównym składnikiem ceny, czyli może się obniżyć) 
Liczba uczestników: 10 osób (z doświadczeniem górskim i pełnoletnich)

Alpy Julijskie są trochę niższe od typowych Alp, panuje tam też kompletnie inna atmosfera ludzka - bardziej słowiańska. To jest ciekawe połączenie. Gdy do tego dodamy jeszcze wspaniałe widoki krajobrazu krasowego, otrzymujemy jedne z bardziej oryginalnych gór w Europie. 
Szlaki w Alpach Julijskich są bardzo różne, od bardzo łatwych do bardzo trudnych (via ferrata). Stąd dobrze by było, wybierając się w nie, mieć doświadczenie w chodzeniu po górach. Oczywiście planowane jest zdobycie najwyższej i najbardziej kultowej góry Słowenii (Triglav 2863 m npm). Może też, jeżeli starczy czasu uda nam się zalec gdzieś na chwilę nad południowym morzem? 

Spotkanie organizacyjne planowane jest na okolice 10 - 15 czerwca - proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mejlowy. 

No to zapraszam

Joa

Tags: