57. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego

Serdecznie zapraszamy na 57. Złaz Kampinoski im. A HarskiegoTegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 15 października.
Po części spacerowej wszystkich wędrowców zapraszamy na ognisko, które zapłonie na polanie Opaleń od godz. 14:00. Będzie to czas na wypicie ciepłej herbaty, wspólne rozmowy, czy śpiewanie przy dźwiękach gitar.

Wpisowe, które będzie można wpłacić u prowadzącego trasę lub u organizatorów wynosi
10 zł (dzieci do lat 10 są zwolnione).

Wszystkich uczestników prosimy o przyniesienie własnych śpiewników, kubków, kiełbasek lub innych smakołyków, a chętnych do przygrywania – waszych instrumentów.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, bo już niedługo pojawią się trasy, spośród których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie :)

Czytaj więcej...

56. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego

Serdecznie zapraszamy na 56. Złaz Kampinoski im. A HarskiegoTegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 16 października.
Po części spacerowej wszystkich wędrowców zapraszamy na ognisko, które zapłonie na polanie Roztoka od godz. 14:00. Będzie to czas na wypicie ciepłej herbaty, wspólne rozmowy, czy śpiewanie przy dźwiękach gitar.

Wpisowe, które będzie można wpłacić u prowadzącego trasę lub u organizatorów wynosi
10 zł (dzieci do lat 10 są zwolnione).

Wszystkich uczestników prosimy o przyniesienie własnych śpiewników, kubków, kiełbasek lub innych smakołyków, a chętnych do przygrywania – waszych instrumentów.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, bo już niedługo pojawią się trasy, spośród których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie :)

Czytaj więcej...

55. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego już za nami

sowaW dniu 17 października odbyła się 55 edycja Złazu Kampinoskiego im. Andrzeja Harskiego.
Ta coroczna impreza przyciąga wielu uczestników, którzy  i również w tym roku skuszeni piękną pogodną postanowili poogniskować z nami na polanie Opaleń.

Czytaj więcej...

55. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego

Serdecznie zapraszamy na 55. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. Tegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 17 października. Ognisko organizujemy na polanie Opaleń. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, wspólnego spaceru oraz późniejszego śpiewogrania i gawędowania.

Czytaj więcej...

54. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego

Uwaga!!!
 Z powodu sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju Złaz został odwołany.

Serdecznie zapraszamy na 54. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. Tegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 18 października.

Ognisko organizujemy na polanie Pociecha koło Truskawia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, wspólnego spaceru oraz późniejszego śpiewogrania i gawędowania.

Wpisowe , które w całości  zostanie przekazane na wsparcie remontu cerkwi w Świątkowej Wielkiej, wynosi 10 zł (dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty), płatne u prowadzącego trasę lub u organizatorów. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek i smakowitą herbatę na ognisku. Zabierzcie ze sobą kubeczki i kiełbaski lub inne przysmaki do pieczenia. Wszystkich uzdolnionych muzycznie prosimy o zabranie instrumentów grających, a każdego o zabranie śpiewników.

Czytaj więcej...

53. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego

Serdecznie zapraszamy na 53. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. Tegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 7 października.
Ognisko organizujemy na polanie Pociecha koło Truskawia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, wspólnego spaceru oraz późniejszego śpiewogrania i gawędowania.

Czytaj więcej...

52. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego - niedziela 29. października

Serdecznie zapraszamy na Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. Tegoroczny (już 52.!), spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 29 października. Ognisko, podobnie jak w poprzednich latach, organizujemy na polanie Opaleń. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, wspólnego spaceru oraz późniejszego śpiewogrania i gawędowania.

Czytaj więcej...

51. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego przeszedł do historii

Tegoroczny 51. Złaz Kampinoski odbył się 4 października 2015 roku, czyli o kilka niezłych stopni Celsjusza wcześniej niż zazwyczaj. Złaz najbardziej kolorowo prezentował się na znaczku, w rzeczywistości zaś zdecydowanie towarzyszył wszystkim klimat letni, pogoda dopisała – słoneczna, ciepła, spacerowa. Dopisali też liczni uczestnicy Złazu :)

Czytaj więcej...

50. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego - niedziela, 30.11.

Serdecznie zapraszamy na coroczny Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. W tym roku spacer szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w ostatnią niedzielę listopada (30.11.2014), a Jubileuszowe ognisko zapłonie już od godz. 15:00 na polanie Opaleń (niedaleko Cmentarza Północnego).

Czytaj więcej...

XLIX Złaz Kampinoski przeszedł do historii

Kolejny Złaz Kampinoski przeszedł do historii. W niedzielę 24 listopada 2013 r. na trzech trasach szlaki Puszczy Kampinoskiej przemierzyło 60 uczestników, a następnych blisko 40 osób z różnych stron dotarło prosto na polanę Pociecha, gdzie po całym dniu maszerowania można było przy ognisku upiec upragnioną kiełbaskę. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Spędź wymarzony dzień w Kampinosie”.

Czytaj więcej...

Spędź wymarzony dzień w Kampinosie - niedziela, 24 listopada

Jesień w pełni, a jesienią nie ma to jak spacer po jesiennym lesie! Serdecznie zapraszamy na XLIX Złaz Kampinoski im. Andrzeja Harskiego, który odbędzie się w niedzielę 24 listopada 2013 r. Ześrodkowanie na polanie Pociecha koło Truskawia w Kampinoskim Parku Narodowym. Spotykamy się tam od godz. 16.00.

Aktualności na temat tych i innych wyjazdów SKPB znajdziesz na Facebooku

Czytaj więcej...

Złaz Kampinoski im. Harskiego - 25 listopada (niedziela)

 

 

Tegoroczny Złaz Harskiego odbędzie się 25 listopada (niedziela). Ześrodkowanie na polanie Pociecha koło Truskawia

w Kampinoskim Parku Narodowym. Spotykamy się tam około 16-17.

 

Szczegóły odnośnie tras znajdziecie na końcu artykułu.

Zapraszamy także najmłodszych na trasę dziecięcą.


 

Czytaj więcej...

XLVII Harski już za nami

W minioną niedzielę odbył się 47 już Złaz Harskiego. Pogoda była... lepsza niż rok temu, a polanę Pociecha koło Truskawia odwiedziło prawie 100 osób. Wszyscy dobrze się bawili i (mam nadzieję) chętnie przyjdą na przyszłoroczny Złaz.

Czytaj więcej...

Złaz Harskiego - 27.11.2011 (niedziela)

XLVII Złaz Kampinoski im. A. Harskiego odbędzie się w niedzielę 27 listopada.

Od rana Puszczę przemierzać będą liczne i rozmaite trasy (lista poniżej), aby delektować się lasem w jesiennej szacie, urokami listopadowej aury i doborowym towarzystwem. A po południu spotkają się wszyscy przy ognisku, pośpiewają napiją się herbaty, upieką kiełbaskę....

Czytaj więcej...

XLVI Złaz Harskiego przeszedł do historii

W minioną sobotę kilkadziesiąt osób nie przestraszyło się nie najlepszej pogody i wyruszyło na trasach Złazu Kampinoskiego SKPB na pieszą wędrówkę, przejażdżkę rowerem lub przebieżkę, zwiedzając po drodze w towarzystwie przewodników co ciekawsze obiekty.


 

Czytaj więcej...

Złaz Harskiego 6 listopada, UWAGA - chodzenie wciąga !!!

Zwłaszcza jeśli chodzi się po bagnach, których w Puszczy Kampinoskiej nie brakuje. Nie będziemy jednak podczas tegorocznego XLVI Złazu im. A. Harskiego kazać uczestnikom chodzić po bagnach, lecz zapewniam, że wędrówka w miłym towarzystwie pośród jesiennej aury będzie nader wciągająca!

Większa wersja mapki na dole artykułu.

Czytaj więcej...

Sto Pociech

Prowadzi: Aśka Wróblewska (z d.Olech) blacha 328
Telefon kontaktowy: 0 606 747 007

Przebieg:
Pójdziemy przed siebie, gdzie nas oczy poniosą. Proponowany
przebieg: Pociecha-Sieraków-Na Miny-Mogilny Mostek-Palmiry-Pociecha
około 16 km lub inny w uzgodnieniu z uczestnikami. Na życzenie szkolenie
Nordic Walking.
Start - Pociecha parking godz.10.30

Czytaj więcej...

Podobno - Trasa Bedzi i Siarka

Prowadzący: Magda Bederska, Maciej Siarkiewicz
kontakt: bedzia9[at]gmail.com(503-921-467), maciek.siarkiewicz[at]gmail.com(509-209-097)
zbiórka: Czekamy na wszystkich o 9:15 na przystanku Os. Górczewska - (autobus 712 o 9:25) oraz o 9.45 w Lipkowie.
trasa: Lipków - Mały Truskaw - Zaborów Leśny - Karczmisko - Cmentarz Palmiry - Pociecha

Podobno ma w weekend nie padać! Podobno ma być 13 stopni, czyli ciepło. Podobno na harskim jest fajnie. Podobno...

Bedzia i Siarek

 

Czytaj więcej...

Złaz Harskiego - Podziękowania i Konkurs

W ostatnią niedzielę spotkaliśmy się na Złazie Kampinoskim im. Andrzeja Harskiego. Mimo mało sprzyjającej pogody na Polanie Pociecha pojawiły się aż 94 osoby! Frekwencja przerosła przewidywania organizatorów, w związku z czym musieliśmy w trakcie imprezy zrobić kurs po dodatkową porcję kiełbasek...
KILKA ZDJĘĆ ZE ZŁAZU

Czytaj więcej...

Trasa rowerowa Hanki

Przebieg trasy: Teresin - Kampinos - Narty - Łubiniec - Debły - Pociecha ( ok 39km + 15 powrót do Warszawy)
Prowadzący: Hanka Nizinkiewicz
Start: Niedziela 15.11 godzina 10:00 dworzec Warszawa Śródmieście

Jedziemy pociągiem Kolei Mazowieckich do Teresina, o 10 23. Należy zaopatrzyć się w bilet w kasie(normalny 10,30; ulgowy 6,90) do stacji Tresin Niepokalanów, oraz w bilet na rower (3zl), przy czym jeżeli ktoś posiada kartę miejską, można kupić bilet z ostatniej stacji w strefie miejskiej, czyli z Ursusa(normalny 8,80; ulgowy 5,90), a nie ze stacji Warszawa Śródmieście. Jeżeli ktoś miał by ochotę wsiąść po drodze gdzieś to piszcie :)
Ponieważ, wracać do Warszawy jak już będzie ciemno i jechać będziemy drogą, to wszyscy muszą posiadać światełka na rower. Należy posiadać również kask. Pamiętajcie by zabrać ze sobą ciepłą herbatę w termosie, kanapki i coś słodkiego.

Jeżeli planujesz pojechać napisz do mnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hanka
Czytaj więcej...

Przez Bagna Puszczańskie suchą stopą

Nazwa trasy: "Przez Bagna Puszczańskie suchą stopą"
Prowadzący: Michał Wojewoda (AKT przy SGGW) tel. 513 05 62 52
Przebieg: Dziekanów Leśny (pętla autobusowa) - Szczukówek - Mogilny Mostek - Cmentarz Palmiry - Pociecha (ok. 10 km, z możliwością przedłużenia)
Start: niedziela 15.11.2009, godz. 10:00 pętla autobusowa w Dziekanowie Leśnym.


Do Dziekanowa można dojechać autobusem linii "Ł" z pętli autobusowej "Metro Marymont". Autobus odjeżdża o 9:24 i jedzie ok. 30 minut (do końca). Bilety można zawsze kupić u kierowcy.

Idziemy czerwonym, głównym szlakiem puszczańskim przez bagna rezerwatu "Sieraków". Przecinamy Wilczą Strugę i dochodzimy do cmentarza w Palmirach. Trasę możemy nieco przedłużyć na węźle szlaków w tej okolicy. Stamtąd już tylko kilometr dzieli nas od celu.

Na trasie będą obecni architekci krajobrazu, którzy chętnie przedstawią i omówią napotkane zbiorowiska roślinne.

Michał Wojewoda
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj więcej...

Trasa Ryśka Bachowskiego

Prowadzacy: Rysiek Bachowski blacha 130, telefon kontaktowy 501140695
Przebieg trasy: Zaborów - Mariew - Polana Pociecha - ok 18 km
Do obejrzenia  Pałac w Zaborowie , posiadłośc Gudzowatego w Mariewie - jesienny przyodziewek puszczy i atrakcje na polanie Pociecha
Strat : Dojazd autobus ZTM 719 z pętli Górczewska odjeżdzający o 9,40 z Górczewskiej. Wysiadamy na przystanku Zaborów Szkoła ( ok 30 minut podróży). Nie czekamy na następny autobus, bo jeżdżą od 60 minut.
Zapraszam
Rysiek Bachowski  email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozdrawiam
Czytaj więcej...

Złaz Kampinoski im. A.Harskiego Longinada

Już w niedzielę 6 listopada

W listopadowym lesie
czyli
Longinada
Trasa rowerowa Złazu Harskiego


Kto żyw niech wyciąga stalowe rumaki (aluminiowe też mogą być) i wyrusza na byc może ostatnią już w tym roku wycieczkę rowerową.
Czytaj więcej...

Złaz Kampinoski im. A. Harskiego - podziękowania

Chciałabym serdecznie podziękować Wszystkim uczestnikom mojej niedzielnej trasy na XLI Złazie Kampinoskim im. Andrzeja Harskiego.

Było bardzo sympatycznie, pogoda dopisała wyśmienicie, bardzo miło spacerowało się po lesie, ognisko było udane - jednym słowem w Waszym towarzystwie spędziłam bardzo miły dzień. Dziękuję Wam za to :)

Dziękuję również wszystkim biorącym udział w ognisku w Piaskach Królewskich na zakończenie Złazu - naprawdę miło jest zobaczyć tyle Znajomych Twarzy, w tym tak wielu Eskapeboli :))
Czytaj więcej...

Złaz Harskiego - niedziela 26.11.2006 - zmieniony termin

Serdecznie zapraszamy na XLII Kampinoski Złaz im. Andrzeja Harskiego! Tym razem Złaz odbędzie się 26 listopada.
Data uległa zmianie ze względu na termin GEZnO, które odbędą się w Beskidzie Niskim w dniach 18-19 listopada. Lista tras i dokładne informacje już wkrótce!
Czytaj więcej...

Złaz Harskiego - niedziela 26.11.2006 - SZCZEGÓŁY

Serdecznie zapraszamy na XLII Kampinoski Złaz im. Andrzeja Harskiego, czyli wycieczkę po Kampinosie, pewnie w zimowej aurze! Tym razem Złaz odbędzie się 26 listopada.
Imprezę organizują wspólnie Stowarzyszenie SKPB oraz Koło nr 9 przy OM PTTK w Warszawie.
Wybierz trasę dla siebie!
Czytaj więcej...

Po Harskim...

...I po Złazie. W ostatnią niedzielę (26.11) pogoda nadzwyczaj dopisała, z tego powodu dopisali również uczestnicy - ich liczba przeszła nasze oczekiwania.
Czytaj więcej...