Image Slider - Połoniny 2021

  • 61. Studencki Rajd Połoniny 2021

5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Jelenie mówią auuuuuuuuuuuu!"

 czolg small2

Czołg na tle Chryszczatej (fot.archiwum własne)

termin: 22-26.09.2021 (wyjazd w nocy z wtorku na środę, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek)

dla kogo:
dla każdego, kto chce i czuje się na siłach pochodzić po Bieszczadach z plecakiem, nosić jedzenie na 2 dni, nie boi się trochę zmęczyć i zmoknąć. Dzienne odcinki będą umiarkowanie długie (nie więcej niż 15km + 800m przewyższenia), ale zdarzy nam się zejść z utartych szlaków i zanużyć w krzalu.

o wyjeździe: Po rocznej przerwie wraca Rajd Połoniny. Znowu będziemy mogli wspólnie nacieszyć się jesiennymi Bieszczadami, a jesienią są one najpiękniejsze. Posłuchamy jeleni na rykowisku, zdobędziemy Chryszczatą i Łopiennik, przejedziemy się Bieszczadką Kolejką Leśną, będziemy gotować na ogniskach, spać w klimatycznych chatkach: w Łupkowie i Balnicy, podziwiać bieszczadzkie niebo, a mało gdzie widać tyle gwiazd, co w Bieszczadach. Odwiedzimy cerkiew i bazę namiotową w Łopience. Nasza trasa będzie prowadzić w rejony mniej popularne wśród turystów, ale bardziej wśród jeleni i żubrów . Będzie super! Tęskniliśmy za tym i nie możemy się doczekać!

trasa: Warszawa, Sanok, Baligród, Chryszczata, Maguryczne, Łupków, przeł. Łupkowska, Wysoki Groń, Balnica, Cisna(przejazd na Majdan Bieszczadzką Kolejką Leśną), Łopiennik, Łopienka, Korbania, Bukowiec, Sanok, Warszawa

charakter trasy:    piesza, chatkowa


koszt:  400zł + zakupy spożywcze(gotujemy na ogniskach)

sprzęt: przede wszystkim śpiwór - najlepiej ciepły - na ześrodkowaniu śpimy w namiocie bazowym + mamy przewidziany jeszcze jeden nocleg w bardziej spartańskich warunkach, ale jeśli nie masz ciepłego śpiwora, to daj znać: coś na to poradzimy, buty górskie, plecak(minimum 40l), ciepłe ubrania, kurtka od deszczu, latarka czołówka, karimata. Szczegółową listę sprzętu prześlemy zapisanym uczestnikom.

zapisy: mdkp88(malpa)gmail.com

prowadzący:

121693157 10159049726313255 3763513564021491126 n

Maria Niedziółka

mateo1

Mateusz Piotrowski

DSCF7210a

przeł. Hyrcza (fot. http://nonohana-na-poludniu.blogspot.com)

koljka

Bieszczadzka Kolejka Leśna(fot. klubpodroznikow.com)

pniewska

SKPBowe gotowanie (fot. archiwum własne)

hyrcza

cerkiew w Łopience (fot. http://nonohana-na-poludniu.blogspot.com)

 

No i na koniec najważdniejsze: Auuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!

ZAPRASZAMY!

Maria i Mateo

 

Zgłoszenie się na wycieczkę jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa REGULAMIN

Tags: