5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Twe dłonie jak kombajny"

 Dla kogo: dla każdego, kto lubi chodzić po górach z plecakiem,  nie boi się pierwszych jesiennych nocy pod namiotem i lubi kąpać się w potoku

Charakter trasy: piesza, gitarowa, namiotowa w ramach Rajdu Połoniny 2021 "Połoniny bez spiny"

Transport: jedziemy prywatnymi samochodami

Termin: wyjazd we wtorek (21.09) po pracy, powrót w niedzielę (26.09) późnym wieczorem

Koszt: ok. 450 zł (będziemy starali się, żeby było mniej)

Prowadzący: Kasia Janiak, Jurij Bakajev, Wiktor Porakowski

Czytaj więcej...

9 - dniowy wyjazd - "Rumuńskie Połoniny - Fogarasz"

Cześć,
Jak co roku, jesienią, jak liście żółkną .... itd, jak to drzewiej czytaliśmy w bajkach.(...nie, nie, nie jestem złym Pingwinem)
Chciałem zaprosić na jesienny wyjazd  -  Rumuńskie Połonin - Fogarasz

Gdzie: w góry Rumunii, w pasmo Alp Transylwańskich, a tak po naszemu w Góry FOGARASZ (najwyższe pasmo z najwyższym szczytem Rumunii i Karpat [poza Tatrami] Moldoveanu 2544 m n.p.m.)

Termin: 25.09 sobota - 3.10 niedziela.
 Wyjazd: w piątek 24.09 ok. godz 16 z Warszawy.
 Powrót: w niedzielę 3.10 po południu.

Prowadzący: Paweł Pingwin Łodziński 

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd w Bieszczady "Kwintesencja"

Najstarsi górale mówią, że Bieszczady najpiękniejsze są jesienią. Starzy turyści mówią, że najpiękniejszą częścią Bieszczadów są połoniny. I mają rację! To kwintesencja Bieszczadów.
Zapraszamy na wędrówkę widokową, najwyższą częścią Bieszczadów. Zobacz z nami to, co w Bieszczadach jest najpiękniejsze.
Charakter trasy: Chatkowa. Wędrowna, jeden dzień na lekko.
Dla kogo: dla tych, którzy chcą zobaczyć Bieszczady po raz pierwszy oraz dla tych, którzy już zapomnieli, jakie widoki rozciągają się z połonin i chcieliby sobie przypomnieć.
Orientacyjna trasa: Ustrzyki Górne - gniazdo Tarnicy - Połonina Caryńska - Połonina Wetlińska - Wetlina - Cisna - Łopiennik - ześrodkowanie - się zobaczy.
Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd "Bieszczadzki No Stress"

Termin: 22-26.09.2021 (wyjazd z Warszawy w nocy z wtorku na środę, powrót w niedzielę)

O wyjeździe:

Rzuć wszystko co złe i daj się oczarować bieszczadzkiej jesieni! W mniej oczywistych rewirach Bieszczadów odpoczniemy od cywilizacji i zapomnimy na kilka dni o miejskiej szarówie. Podczas naszej trasy zanurzymy się w leśnej gęstwinie Otrytu, poszukamy wśród nadsańskich łąk śladów dawnych bieszczadzkich wsi, dowiemy się kim byli Bojkowie i odwiedzimy jedną z najpiękniejszych Bojkowskich cerkwi, nasycimy oczy rozległymi przestrzeniami połonin, a na koniec posiedzimy przy ognisku na ześrodkowaniu Rajdu w Łopience.

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Jelenie mówią auuuuuuuuuuuu!"

termin: 22-26.09.2021 (wyjazd w nocy z wtorku na środę, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek)

o wyjeździe: Po rocznej przerwie wraca Rajd Połoniny. Znowu będziemy mogli wspólnie nacieszyć się jesiennymi Bieszczadami, a jesienią są one najpiękniejsze. Posłuchamy jeleni na rykowisku, zdobędziemy Chryszczatą i Łopiennik, przejedziemy się Bieszczadką Kolejką Leśną, będziemy gotować na ogniskach, spać w klimatycznych chatkach: w Łupkowie i Balnicy, podziwiać bieszczadzkie niebo, a mało gdzie widać tyle gwiazd, co w Bieszczadach. Odwiedzimy cerkiew i bazę namiotową w Łopience. Nasza trasa będzie prowadzić w rejony mniej popularne wśród turystów, ale bardziej wśród jeleni i żubrów . Będzie super! Tęskniliśmy za tym i nie możemy się doczekać!

trasa: Warszawa, Sanok, Baligród, Chryszczata, Maguryczne, Łupków, przeł. Łupkowska, Wysoki Groń, Balnica, Cisna(przejazd na Majdan Bieszczadzką Kolejką Leśną), Łopiennik, Łopienka, Korbania, Bukowiec, Sanok, Warszawa

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd w ukraińskie Bieszczady "Do dwóch razy sztuka"

Na ostatnie dni akademickich wakacji albo ostatnie wolne dni urlopu polecamy 5-dniowy wyjazd w ukraińskie i polskie Bieszczady. Wyruszymy z przygranicznych Sianek po stronie ukraińskiej, by zdobyć najwyższy szczyt obu części Bieszczadów (Pikuj) – a po powrocie do Polski zawitamy na ześrodkowanie popularnego Rajdu Połoniny.

Czytaj więcej...