10-cio dniowy wyjazd namiotowy w Pireneje „Haute Randonnée Pyrénéenne”

Charakter trasy:

Piesza, namiotowa

Termin:

11.09-20.09 2015
Wyjazd: z Warszawy w piątek około południa
Powrót: do Warszawy w niedzielę wieczorem

Dla kogo:

Dla każdego, kto ma już doświadczenie w kilkudniowych wędrówkach górskich z pełnym ekwipunkiem i zapasami żywności na plecach

Koszt:

ok. 550 zł + 450 euro

Prowadzący:

Joanna Dobosz i Miseczka

Trasa:

Podróż tam (samolot + autobus): Warszawa – Barcelona – Vielha

Wędrówka: Vielha – Salardu – Refugi Gracia Airoto – Alos de Isil – Refugi Enric Pujol – Refugi de Certascan – Refugi del Cinquantenari – Refugi de Coma Pedrosa

Podróż z powrotem (autobus + samolot): Andorra la Vella – Barcelona - Warszawa

O wyjeździe:

Celem jest przejście fragmentu wysokogórskiego szlaku Haute Randonnee Pyreneenne (HRP) biegnącego „od oceanu do morza” granią Pirenejów. Na wędrówkach górskich spędzimy siedem dni przedostając się z Salardu (Hiszpania) do Refugi de Coma Pedrosa (Andora).

Ze względu na charakter gór konieczne będzie noszenie zapasu jedzenia na wszystkie siedem dni wędrówki i przygotowywanie go wspólnie na kuchenkach turystycznych.

Zajawka – wspomnienia Tona Joostena, autora przewodnika po HRP:

Pierwszą myślą, która pojawia się w mojej głowie, gdy myślę o wędrówce z Salardu do I’Hospitalet-pres-I’Andorre*, to ta, że jest to wędrówka bez kompromisów, w której wędrowcy stawiają czoła nie tylko różnego rodzaju przeszkodom stworzonym przez naturę ale także mają okazję skonfrontować siebie. Napotkają oni długą i trudną drogę w odległe i niedostępne, gdzie praktycznie nie ma możliwości uzupełnienia zapasów jedzenia, a ludzi spotkanych na szlaku będzie tylko kilku.

Jest to z pewnością najbardziej satysfakcjonująca podróż. Nie jest to wędrówka, które daje tylko kilka przyjemnych wspomnień, ale nieprzeparte doświadczenie, które będziesz nosił w sobie i cieszył się nim do końca swojego życia.

* my dotrzemy do Refugi de Coma Pedrosa , I’Hospitalet-pres-I’Andorre jest dalszym etapem szlaku HRP.

Nic do dodania!

Ekwipunek:

Wyposażenie potrzebne na 7-dniową wędrówkę w górach wysokich. Szczegółową listę potrzebnych rzeczy przekażemy indywidualnie.

Zapisy i pytania:

Spotkanie organizacyjno-informacyjne z uczestnikami, których zgłoszenia zostaną potwierdzone – 17.08.2015 g. 19:00.

Pytania na adres:

doboszjoannamagdalena at gmail

miseczka.skpb at gmail

ZAPRASZAMY!