Image Slider - strona główna

Koncert "W górach jest wszystko co kocham" - 7.XII

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Niedziela, 7 grudnia 2008, godz. 17:30, Mała Aula Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1

 

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa ? o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć ? a jakże ? jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także ? co może najważniejsze ? przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasła "W górach jest wszystko co kocham", pochodzącym z poezji Harasymowicza. Kolejny raz spotkamy się w tych magicznych klimatach muzycznych w Małej Auli. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

 

W tegorocznym koncercie wystąpią:

Szczyt Możliwości ? Dość liczny zespół pochodzący z Otwocka, po raz pierwszy na koncercie ?W górach?? jako gość! Gra przede wszystkim swoje własne kompozycje do wierszy przyjaciół i znajomych. Grupa w tym roku zdobyła: I nagrodę na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej, I nagrodę na Festiwalu BAKCYNALIA 2008 oraz IV miejsce na Festiwalu YAPA w Łodzi. Więcej na zachętę chyba nie trzeba dodawać, ale dodamy jeszcze, że gra wniej nasz kolega z SKPB - Maciej ?Siarek? Siarkiewicz :)

Maciej Służała ? bard i kompozytor w jednej osobie. Kowal poezji w drugiej.  Znany już słuchaczom warszawskich koncertów ?W górach?? z poprzednich edycji. Gra swoje własne opowieści o życiu, drodze, wędrówce człowieka. Kto raz się w nie zasłucha trudno mu zapomnieć tej poetyckiej i muzycznej opowieści.

Dom o Zielonych Progach ? uczestnikom koncertów "W górach..." specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Można śmiało powiedzieć, że bez Domu o Zielonych Progach trudno by było wyobrazić sobie koncerty "W górach?". Dom po prostu jest na nich od zawsze. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD "W górach?", na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół, czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach, nosi tytuł JAM.

Tomek Jarmużewski ? gitarzysta i piosenkarz w jednej osobie. Znany z takich projektów muzycznych jak zespół Zgórmysyny czy Grupa Pelton. Tym razem przed warszawską publicznością zaprezentuje się z nowym autorskim programem artystycznym - jednym słowem usłyszymy jego najnowsze piosenki. A w tym spotkaniu towarzyszył mu będzie na pianinie Stanisław Szczyciński (pianino)

 

Koncert poprowadzi ? Bartłomiej Zgorzelski.

Bilety 15 ulg / 25 norm zł do nabycia w przedsprzedaży (od środy 26 XI po godz. 17:00) w Księgarni Podróżnika ul. Kaliska 8/10
 

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Adam Rączkowski Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Agnieszka Skieterska Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Śląsko-Morawski Beskid Żywiecki Bieszczady Bieszczady Wschodnie Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieniny Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rotunda rower Spotkania Karpackie Stasiek Sobociński studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska