4-dniowy wyjazd w Beskid Śląsko-Morawski (Czechy) "BDH, czyli Beskidy Deluxe Hexakis"

Miejsce:

Beskid Śląsko-Morawski i Beskid Śląski (Czechy)

Charakter trasy:

4-dniowa trasa piesza z noclegami w wysokim standardzie :-)

Termin:

Dłuuuuugi weekend 9-12.11.2019 r.
Start: sobota 9.11., godz. 5:00, Warszawa Centralna (opcjonalnie 8:20, Katowice)
Meta: wtorek 12.11., godz. 22:40, Warszawa Centralna (opcjonalnie 19:40, Katowice)

Dla kogo:

Wyjazd dla każdego, kto lubi chodzić po górach w listopadzie :-)*

* oznacza to, że nie boi się ciemności, chłodu i nie będzie marudzić, nawet jak przez cały dzień będzie padać deszcz :-)

Koszt:

około 500 zł (dojazd, noclegi, śniadania i obiadokolacje w hotelu, zwiedzanie, niespodzianka). Studenci taniej o 50 zł. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Zabierzcie też  korony na prywatne drobne wydatki (napoje do obiadokolacji, dodatkowa przekąska w schronisku w ciągu dnia) - 500 koron (ok. 85 zł) powinno wystarczyć.

Prowadzący:

Mariusz Pietrzak "Dzidek",  pietrzak.mr [zwierz] gmail [kropka] com
Grzegorz Tyliński "Docent"

Trasa:

09.11.  Warszawa >> Bohumin >> Mosty koło Jabłonkowa  - Skałka - Wielki Połom - Murzynkowy Wierch - Górna Łomna
10.11. 
Górna Łomna - Slawicz - Kamienity - Kozubowa - Dolna Łomna >> Górna Łomna
11.11.  Górna Łomna >> Jabłonków - Filipka - Nydek - Bystrzyca >> Górna Łomna
12.11.  Górna Łomna - Morawka >> Frydek-Mistek >> Ostrawa >> Warszawa

Atrakcje:

W kolejnej, szóstej już odsłonie Beskidów Deluxe powrócimy na tereny pierwszych edycji. Po raz kolejny będziemy eksplorować wschodnią część Beskidu Śląsko-Morawskiego, ale po raz pierwszy zapuścimy się w zachodnią część czeskiego Beskidu Śląskiego.  Góry te obfitują w lasy ze sporą liczbą polan widokowych, a także dużą liczbą schronisk, w których można przysiąść i podelektować się... kofolou albo polevkou. Standard wyjazdu będzie wysoki, gdyż nocować będziemy w... hotelu. Tak więc stroje wieczorowe mile widziane ;-)  Hotel zapewni nam śniadania oraz obiadokolacje w rycie śląsko-morawsko-czeskim, więc w menu może się pojawić np. gulasz z knedlikami, svickova na smetane albo smazeny syr... Mniam :-)  Ognisk nie planujemy, ale wieczorne posiady w hotelu przy gitarze mile widziane (o ile pojedzie z nami gitarzysta). A ci co wieczorem będą mieli jeszcze siły, mogą je wykorzystać grając w piłkarzyki albo w "ping-ponga stołowego".
Z atrakcji krajoznawczych wymienię zrębową chałupę w Mostach (w której mieści się tajemniczy GOTIC), uroczą kapliczkę pod Murzynkowym Wierchem, kościół pątniczy w Górnej Łomnej, rynek, kościół renesansowy i unikalne Muzeum Biblii w Jabłonkowie, drewniany kościółek św. Mikołaja w Nydku. A na koniec wyjazdu będzie bardzo słodka niespodzianka :-)
O pięknych widokach oraz doborowym towarzystwie nawet nie wspominam :-)
Dla chętnych msza św. w niedzielę w Górnej Łomnej.

O wyjeździe:

Trasy dzienne nie będą bardzo długie (poniżej 20 km), ale ponieważ dzień będzie krótki, więc chodzenie będzie intensywne. Za to plecak będzie lekki... Część trasy wypadnie po zmroku, więc zabierzcie latarki. Poza wędrówką będzie też parę ciekawostek krajoznawczych i nie tylko :-)

Ewkipunek:

- polar lub sweter, kurtka od wiatru i deszczu, czapka, rękawiczki, wygodne buty za kostkę, ciepłe skarpety, ochraniacze
- termos, kubek, NÓŻ, łyżka, LATARKA, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe), obuwie na zmianę (do hotelu), poddupnik
- dokumenty
- jedzenie - na kanapki w ciągu dnia
UWAGA: nie bierzemy śpiworów, karimat, menażek.

Zapisy:

4.11. (poniedziałek), godz. 21:30  - Jeszcze można z nami pojechać:-) Zwolniło się parę miejsc!!!   ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

Przez formularz:    ZAPISY

3.11. (niedziela), godz. 13:00 - Jest jeszcze szansa na wyjazd:-) W tej chwili czekamy na potwierdzenie od ostatnich kilku osób, a lista rezerwowa jest pusta. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA LISTĘ REZERWOWĄ.

4.10. (piątek), godz. 10:00  - LIMIT UCZESTNIKÓW OSIĄGNIĘTY.  MOŻNA ZAPISYWAĆ SIĘ NA LISTĘ REZERWOWĄ.

Liczba miejsc jest ograniczona pojemnością hotelu, więc kto pierwszy, ten lepszy.
Osoby jadące na cały wyjazd (4 dni) są przyjmowane w pierwszej kolejności.

Zapraszamy serdecznie,
2D,  czyli Dzidek i Docent

 

Jesienna wędrówka w Beskidzie Śląsko-Morawskim (fot. Ela Firsiuk)