4-dniowy wyjazd w Sudety „Hulali na Hali"

Charakter trasy:

Zimowa, czterodniowa wędrówka w Masywie Śnieżnika. Z założenia będziemy poruszać się na rakietach śnieżnych po górach przekraczających miejscami 1400 m n.p.m., spać w schronisku górskim na Hali pod Śnieżnikiem (1218 m n.p.m.). Dwa dni chodzimy z plecakami, a dwa dni "na lekko". Posiłki przygotowujemy wspólnie - także na ogniskach.

Termin:

1–4 marca 2018 r.
Wyjazd w nocy ze środy na czwartek (ok. godz. 23:00). Możliwość dołączenia we Wrocławiu (we czwartek o godz. 5:00). Powrót do Warszawy w niedzielę ok. godz. 23:00.

Dla kogo:

W zasadzie dla wszystkich, którzy mają wyobrażenie, czym jest turystyka zimowa, potrafią poradzić sobie w takich warunkach. Szczególnie zapraszamy miłośników śpiewanek wieczornych - tym razem Qbak przyjedzie na całość wyjazdu ze swoją guitarrą :-)

Koszt:

Około 340 zł. Studenci będą mieć trochę taniej.

Koszt obejmuje: przejazd na całej trasie z/do Warszawy, noclegi w schronisku, wstępy (Stezka v oblacich, kopalnia uranu) oraz fachową obsługę przewodnicką :-).
Koszt nie obejmuje: ubezpieczenia (każdy załatwia na własną rękę), produktów żywnościowych na posiłki zabranych z domu, dwóch obiadów w miejscowych placówkach gastronomicznych, wypożyczenia rakiet.
Opcje ekstra:
+45 zł - za wypożyczenie rakiet na 4 dni z zasobów SKPB
+  8 zł - za pościel w schronisku (opcja dla osób, którym nie chce się nosić śpiwora)

Prowadzący:

Mariusz „ Dzidek ” Pietrzak, Grzegorz „ Docent ” Tyliński oraz Maciek „ Qbak ” Kubacki

Zapisy i kontakt:

Zapisy zakończone (wtorek, 27.02., godz. 0:30).
Jeśli koniecznie chcesz z nami pojechać,  napisz  mail (adres niżej).

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Zostały ostatnie 2 miejsca!!!
LICZBA RAKIET do wypożyczenia to TYLKO 26 par - nie warto zwlekać z zapisem :-)
Kontakt w razie konieczności: pietrzak.mr [ślimak] gmail [kropka] com

Trasa:

Zależna od warunków meteorologicznych, dyspozycji dnia, minimalnych błędów na progu itp. W planach jednak zdobycie Śnieżnika (1426 m n.p.m.) i wielu sąsiadujących tysięczników.
Roboczy plan:
czwartek:   Wrocław --> Dolni Morava - ścieżka w chmurach - Śnieżnik - Hala pod Śnieżnikiem;
piątek:          pętla na lekko:  Czarna Góra - kopalnia uranu - Śnieżnik
sobota:         pętla na lekko: Trójmorski Wierch
niedziela:   Hala pod Śnieżnikiem – Igliczna - Międzygórze --> Wrocław --> powrót do domu.

Atrakcje:

Tym razem nasze rakiety zaprowadzą nas na drugą stronę Bramy Morawskiej – w Masyw Śnieżnika. Poza tradycyjnymi świerkami zapatrzonymi w horyzontu kres, bezkresnymi panoramami z zaśnieżonych śnieżnickich hal, płajami, którymi w głąb gór podążymy itp., pokażemy Wam również inne atrakcje - gołoborza i ubranoborza, miejsca nad ziemią i pod ziemią, gdzie udamy się z uśmiechem promiennym, a wrócimy - z popromiennym, dach Europy, wertykalną dominantę, wieżę radości – wieżę samotności (obecnie w ruinie), a jako miłośnicy starych klamotów - także niektóre zabytki z bogactwa Ziemi Kłodzkiej. Rozpalimy niejedno sudeckie ognisko, odwiedzimy dwa miejsca przekraczające 1300 m n.p.m. (oraz jednego trabanta), a wszystkie trzy wieczory spędzimy w klimatycznym górskim schronisku przy dźwiękach Maćkowej gitary. Atrakcją samą w sobie jest również możliwość poruszania się w śnieżnej scenerii na niezawodnych śnieżnych rakietach…

Co zabrać:

Szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 26 chętnych) i kijki. Spać będziemy w schronisku na Hali pod Śnieżnikiem, wskazany jest zatem śpiwór. Konieczne jest zabranie stosownych do warunków zimowych ubrań i oczywiście odpowiedniego, odpornego na przemiękanie obuwia. Pomimo, że to już prawie wiosna, warunki w górach będą zdecydowanie zimowe.

Serdecznie zapraszamy!

Zjednoczony Kolektyw Przewodnicki w składzie:

  • Dzidek
  • Docent
  • Qbak i jego guitarra :-)

 

Hulaszcze zabawy rakietowe na wyjeździe w 2016 r. (fot. Ela Firsiuk)

Śnieżnik z oddali (fot. Dzidek)

 

Zima w Sudetach (fot. Dzidek)

 

Czy mogę prosić do śnieżnego tanga? (fot. Dzidek)

 

Nie może Ciebie tutaj zabraknąć!!! (fot. Dzidek)

 

Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa:
REGULAMIN WYJAZDÓW SKPB