Białe Połoniny 2018 - Z Pastuszkiem i z Pingwinem rakietami przez Połoninę

 

biale poloniny 2018 2        

biale poloniny 2018 3

Jak co roku, zapraszamy na zimowy wyjazd w góry, tym razem trochę nietypowo - na Ukrainę w pasmo Czarnohory.

To połoninne pasmo Karpat Wschodnich, jednocześnie najwyższa część całych Beskidów, zimą wygląda naprawdę zjawiskowo. Strome, ośnieżone urwiska otaczające kotły, kamienne iglice, zamarznięte jeziorka, rozległą panorama okolicznych gór i pasm… to widoki do zapierające dech, które na zawsze pozostają w pamięci.
Howerla (2061 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Czarnohory, Ukrainy i całych Beskidów, a zdobycie go zimą może być atrakcją i wyzwaniem.
Nie dajmy się słabościom: chodźcie z nami na Howerlę i Brebenieskul !!!
 
Termin:   od 27 stycznia do 4 lutego 2018 (sobota – niedziela).  Wyjazd wieczorem w piątek 26.01, powrót rano w niedzielę 4.02.

Charakter wyjazdu:  Wędrówka piesza w warunkach zimowych na rakietach śnieżnych,  z noclegiem w huculskiej chacie (a na koniec- zwiedzanie Lwowa).

Dla kogo:   Dla każdego… no prawie dla każdego. Przyda się kondycja i podstawowe doświadczenie w
 górskiej turystyce zimowej (mimo ze nie planujemy „ekstremów”).

O wyjeździe i trasie:    Wyjazd jest w przygotowaniu i trudno jeszcze mówić o szczegółach, ale program rysuje się następująco: W piątek wieczorem wyjeżdżamy autobusem liniowym do Iwano-Frankowska (Stanisławowa). Tam przesiądziemy się w wynajętego busa który zawiezie nas do podnóża gor, do miejscowości Bystrec.  Spać będziemy w warunkach turystycznych w domu huculskim (nie będzie to chatka „U Kuby”).
Z bazy noclegowej, na ile pozwolą warunki śniegowe i pogodowe, wychodzić będziemy na całodniowe wycieczki po okolicznych grzbietach i dolinach. Planujemy „wycieczki na lekko”, tylko z przegryzką i piciem na drogę, a po powrocie z gór gorąca obiadokolacja . Za to przez ostatnie 2 dni w górach zamierzamy przejść z plecakami (już nie „na lekko”) fragmentem głównego grzbietu przez Howerlę (2061 m n.p.m.) i Pietrosa. Zanocujemy w słynnym i historycznym miejscu, na "Zaroślaku" i spadniemy na Zakarpacie.  Stąd przejedziemy umówionym busem do Lwowa. Spędzimy tam 2 dni, odpoczywając po trudach górskiej wędrówki i zwiedzając (w tym częściowo- z profesjonalnym przewodnikiem).

Co zabrać ze sobą:    Koniecznie dobry humor. Podstawowe wyposażenie to dobre, zaimpregnowane buty za kostkę, plecak ze stelażem wyposażony w pas biodrowy i pokrowiec, śpiwór i karimat, kije trekkingowe i wiele, wiele innych rzeczy, o których to poinformujemy zapisanych uczestników.

Transport:    Będziemy przejeżdżać komunikacją publiczną i wynajętymi busami.

Koszt:   orientacyjnie  1000,- zl   (transport + noclegi + jedzenie w górach + obiad we Lwowie + zwiedzanie)  + ewentualnie wypożyczenie rakiet dla potrzebujących  ok. 90,- zł .
Postaramy się, by koszty były jak najmniejsze.

Zapisy:   Drogą mailową do prowadzących   do 5.01.2018, w związku z koniecznością wcześniejszej rezerwacji biletów prosimy o jak najszybszy kontakt. Liczba miejsc ograniczona.  Więcej informacji przekażemy zainteresowanym,  a jeśli macie pytania to dzwońcie lub piszcie do nas.

Trasę prowadzić będą:  
Piotr Pastuszek Koperski (blacha 377)  i   Paweł Pingwin Łodziński (blacha 444). Rzut oka na nasze pesele mówi, ze... doświadczenie (a nie szybkość) to nasza mocniejsza strona ;-)

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia na szlaku.
Kontakt do prowadzacych:
Piotr Pastuszek Koperski,    wujciotrujcio[at]gmail.com    tel. 501 169 281
Paweł Pingwin Łodziński,     pawel.lodzinski[at]gmail.com,    tel. 602 178 711

Zgłoszenie się na wyjazd  jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html.

biale poloniny 2018 1 biale poloniny 2018 4

oraz zdjecie sprzed… bardzo dawna:  „Glowny grzbiet Czarnohory i znany polski fizyk, Marian Smoluchowski na nartach (koniec XIXw)” (zdjecie ze strony: http://www.deltami.edu.pl/temat/roznosci/historia_i_filozofia/2017/08/17/Marian_Smoluchowski-alpinista/)

biale poloniny 2018 5