5-dniowy wyjazd w Beskid Śląski

Jesienne chmury, Pasmo Baraniej Góry, Wikipedia („Beskiden - chmury” autorstwa Pudelek - Praca własna).


Miejsce:

Beskid Śląski – Polska

Charakter wyjazdu:

5-dniowy wyjazd turystyczny w góry, pieszy z noclegami w schronisku.

Termin:

11 – 15 (środa - niedziela) listopada 2015 r.

Start:  wtorek  10.11  godz. 23:45, Metro Wilanowska - peron Polskiego Busa  lub  Ustroń o godz. 8:00 na dworcu PKP Ustroń Zdrój
Powrót: niedziela 15.11,  godz. 23, Metro Wilanowska

Dla kogo:

Wyjazd w mało uczęszczane przez eskapeboli pasmo Beskidów Zachodnich - Beskid Śląski. Trasa rekreacyjna, dostosowana zarówno dla osób, które przedtem nie jeździły na wycieczki górskie, jak i dla doświadczonych turystów. Trasa dla osób pełnoletnich, o kondycji umożliwiającej parugodzinny (8 godzin) marsz z plecakiem, a trzeba się liczyć z krótkim dniem (marszem po zmroku) i możliwością napotkania pierwszego opadu śniegu. Śniadania i przekąskę przygotowujemy sami, obiadokolacje jemy w schroniskach. Zobaczymy, jak przebiegają przygotowania stoków narciarskich do sezonu zimowego. Spojrzymy z innej perspektywy na panoramę Beskidu Żywieckiego - naszą ulubioną Babią. Zmęczymy się inaczej – odpoczniemy aktywnie.

UWAGI: Liczba miejsc na trasie ograniczona.   Impreza bezalkoholowa!!!

Koszt:

Zależny od liczby osób, około  290,-  zł  (lokalne przejazdy, noclegi).  Bilet przejazdowy Polskim Busem relacji:  Warszawa – Katowice – Warszawa  kupujecie we własnym zakresie. Obiadokolacje w schroniskach jemy za własne pieniążki, trzeba zabrać gotówkę. Ubezpieczenie na wyjazd wykupujecie we własnym zakresie.

Trasa:

Trasa będzie przebiegać grzbietami pasm Beskidu Śląskiego, po pasmach: Czantorii i Stożka, Baraniej Góry i Klimczoka. 

Jedzenie:

Śniadania i przegryzkę w ciągu dnia przygotowujemy we własnym zakresie, z produktów kupionych i zabranych ze sobą. Obiadokolacje jemy w schronisku.

Ekwipunek:

Śpimy w schroniskach, nie ma potrzeby zabierania śpiwora i karimaty, a listę pozostałych potrzebnych rzeczy prześlę zainteresowanym.

Prowadzący:

Paweł Pingwin Łodziński

Zapisy:

Zgłoszenia do dnia 2.11 proszę kierować drogą mailową na adres:   pawel.lodzinski[at]gmail.com,   informacje 602 17 87 11

Informację o ZALICZCE i kupnie biletów na przejazd Polskim Busem  prześlę zainteresowanym.

Serdecznie zapraszam ,

Pingwin


undefined

 

Beskid Śląski, widok na Czantorię Wielką, Wikipedia („Czantoria Wielka, Beskid Śląski, Polska, Poland” autorstwa mariuszjbie - mariuszjbie.)

Tags: