4- i 2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki „Rakietą na Pilsko"

Charakter trasy:

Zimowa, czterodniowa wędrówka przez jedną z najwyższych części polskich Beskidów – tzw. grupę Pilska (1557 m n.p.m.), poruszać się będziemy na rakietach śnieżnych (o ile będzie śnieg) po terenie górskim przekraczającym 1300 m n.p.m., a spać w schronisku górskim na Rysiance. Dwa dni chodzimy z plecakami, a dwa dni "na lekko". Posiłki przygotowujemy wspólnie.

Termin:

7–10 marca 2015 r., istnieje też możliwość wyjazdu wyłącznie na weekend 7–8 marca 2015 r. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę, powrót we wtorek wieczorem (trasa dłuższa) lub w niedzielę wieczorem (trasa weekendowa).

Dla kogo:

W zasadzie dla wszystkich, którzy mają wyobrażenie, czym jest turystyka zimowa; dla osób zapracowanych proponujemy krótszą wersję sobotnio-niedzielną, a dla tych, którzy nie mają problemów z urlopem (uczelnią, dziećmi itp.) trasę dłuższą, czterodniową.

Koszt:

ok. 220 zł na trasie weekendowej, około 320 zł na trasie dłuższej. Studenci: ok. 30 zł taniej.
Koszt obejmuje: przejazd na całej trasie z/do Warszawy, noclegi w schronisku, wstęp do muzeum w Żywcu (grupa 4-dniowa) oraz fachową obsługę przewodnicką :-)
Koszt nie obejmuje: ubezpieczenia (każdy załatwia na własną rękę), produktów żywnościowych na posiłki zabranych z domu, dwóch obiadów: w schronisku na Pilsku oraz w Żywcu, wypożyczenia rakiet.
Opcje ekstra:
+45 lub +25 zł za wypożyczenie rakiet odpowiednio na 4 lub 2 dni
+40 zł za kuszetkę z Warszawy

Prowadzący:

Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz „Docent” Tyliński oraz Maciek "Qbaq" Kubacki

Zapisy i kontakt:

UWAGA: Na chwilę obecną BRAK MIEJSC (od soboty 7 lutego, godz. 12)

Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Przez formularz zgłoszeniowy.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA (prior tempor, potior iure)
Kontakt w razie konieczności: pietrzak.mr [zwierz] gmail[kropka]com

Trasa:

Zależna od warunków meteorologicznych, w planach jednak zdobycie Romanki (1366 m n.p.m.), Palenicy (1343 m n.p.m.) i Pilska (1557 m n.p.m.).
Wstępny plan:
sobota: Sopotnia Mała - Romanka - Rysianka (z plecakiem)
niedziela: Rysianka - Pilsko - Hala Miziowa (możliwość uczestnictwa we mszy św., jak zdążymy na godz. 12) - Korbielów [grupa 2-dniowa] lub powrót na Rysiankę [grupa 4-dniowa]
poniedziałek: pętelka na lekko wokół Rysianki, być może aż na Krawców Wierch
wtorek: zejście w stronę Milówki lub Węgierskiej Górki, przejazd i zwiedzanie Żywca

Atrakcje:

Największą atrakcją jest możliwość zdobycia pięciu (a może nawet sześciu) gór przekraczających 1300 m n.p.m. oraz jednego trabanta. Wśród nich – Pilska, drugiej co do wysokości góry w okolicy z zapierającym dech w niejednych piersiach dookolnym widokiem, skąd szczególnie majestatycznie prezentują się Tatry. Nie zabraknie romantycznych beskidzkich hal – i tych tłumnie odwiedzanych, i tych zupełnie zapomnianych z najwyżej położonymi w Beskidach Zachodnich Halami – Miziową i Koziorką. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość poruszania się na rakietach śnieżnych. Z pewnością rozpalimy niejedno ognisko, a prawdopodobnie spędzimy także trochę czasu przy gitarze.
Grupa 4-dniowa będzie też miała okazję zwiedzić Żywiec i - przy pomyślnych wiatrach - przejechać się Pendolino.

Co zabrać:

Szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 20 chętnych) i kijki. Spać będziemy w schronisku na Hali Rysianka, wskazany jest zatem śpiwór. Konieczne jest zabranie stosownych do warunków zimowych ubrań i oczywiście odpowiedniego, odpornego na przemiękanie obuwia. Pomimo, że to marzec, warunki na górze będą zdecydowanie zimowe.

Serdecznie zapraszamy!

Kapela w składzie:
Dzidek – lead vocal,
Qbaq – gitara prowadząca,
Docent – przeszkadzajki.

Widok znad Hali Miziowej (fot. Krzyś Tyliński, lat 7)