5 dniowa trasa w Beskid Niski "Zielone Rzemiosło"

 

Zapraszam na rękodzielniczą trasę stacjonarną, która odbędzie się na Bazie Namiotowej SKPB Warszawa w Regietowie.

Wędrówka. Codziennie wyruszymy na 4-5 godzinną wyprawę w góry. Zobaczymy okoliczną przyrodę oraz miejsca związane z historią terenu. W czasie wędrówki będziemy zbierać rośliny które po południu posłużą nam jak baza do warsztatów.

P7064164

Warsztaty. Nie będzie to klasyczna nauka, tylko wspólna zabawa różnymi formami rzemiosła. Ze swojej strony przygotuję materiały, opowiem wam o technikach, zaproponuję rozwiązania oraz pomogę w wykonaniu waszych pomysłów, jednak pozostawię wam wolną rękę w kombinowaniu. A jako że, techniki którymi się zajmiemy i ja też dopiero poznaję, to mam nadzieję na wspólne dzielenie się spostrzeżeniami i uwagami.

Tematy warsztatowe. Plecionkarstwo, farbiarstwo roślinne, cyjanotypia oraz ozdoby ludowe.

Wieczory. To będzie czas na miłą integrację przy bazowym ognisku, pogadanie, pośmianie się oraz na chwilę spokoju.

Warunki bytowe. Nocować będziemy w wieloosobowych namiotach bazowych, a posiłki będziemy wspólnie przygotowywać na ognisku. Kąpiel w prysznicach polowych lub potoku.

Kim jestem? Instruktorem rękodzieła artystycznego, czeladnikiem hafciarką, absolwentką Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej. Od ponad 8 lat zajmuję się prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych. No i oczywiście, jestem też przewodniczką koła SKPB Warszawa :)

P7074174

Charakter wyjazdu: Stacjonarny - namiotowy (pierwszego i ostatniego dnia zrobimy ok 3h trasę ze wszystkimi rzeczami)

Dla kogo: Dla każdego kto chciałby spędzić miło czas na górskich spacerach oraz twórczym działaniu. Nie trzeba mieć doświadczenia górskiego, ale ogólna, dobra kondycja fizyczna jest wskazana.

Termin: 23.08.2023 - 27.08.2023 (wyjazd 22.09 późnym wieczorem)

Dojazd: Komunikacją publiczną (możliwy dojazd we własnym zakresie)

Trasa: Wysowa, Kozie Żebro, Jaworzyna Konieczniańska, Zdynia, Rotunda, Regietów Wyżny

(Trasy będę tworzyć kierując się możliwościami grupy)

Koszt: 550zł - cena obejmuje dojazd, nocleg, wyżywienie oraz materiały do warsztatów (dodatkowo płatne będą dwa obiady w knajpie)

Zapisy:

Kontakt: roznewyjazdy(at)gmail.com

Sprzęt: Plecak, rozchodzone buty turystyczne, kurtka przeciwdeszczowa, śpiwór, czołówka… (Pełną listę sprzętu wyślę zainteresowanym uczestnikom).

Prowadząca: Ula Smykowska

Ula baza małe