Alicja Kuchar, blacha 705

 W spódnicy 640

W 2013 roku trochę przypadkiem trafiłam na Rajd Połoniny.  Wyjeżdżałam z ciekawością i mglistm pojęciem na temat tego jak w ogóle działa SKPB, 
za to wróciłam z mocnym postanowieniem udziału w kursie przewodnickim. 
Mieszkałam wtedy w Legnicy na Dolnym Śląsku, skąd przez długi czas dojeżdżałam na kursowe wycieczki w Beskidy i do Warszawy. Cała zabawa tak mnie wciągnęła, że mimo sporej odległości nawet przez chwilę nie wątpiłam, że było warto. Tak zaczęła się przygoda, która trwa do dzisiaj.

Od tamtej pory sporo się zmieniło-między innymi to, że przeprowadziłam się do Warszawy, zrobiłam kilka krótszych i dłuższych tras, zdobyłam uprawnienia państwowe na teren Beskidów. Organizuję wyjazdy w góry Polski i Europy, szkolę kandydatów na przewodników w ramach kursu, który mam też okazję współorganizować jako część kierownictwa. Od 2017 roku (od  2020 razem z Krzyśkiem Mazurkiem) jestem też gospodarzem Bazy Namiotowej w Regetowie w Beskidzie Niskim który który całkiem szczerze mówiąc, uważam za najpiększniejsze góry świata.

to

Fot. Marcin Błoński, Rumunia-góry Rodniańskie 2017

Góry dają mi okazję do bliskich spotkań z naturą i z drugim człowiekiem. Mają moc oddalania spraw, które przeszkadzają w kontakcie z samym sobą. Szukam w nich wolności, przestrzeni, obrazów, zapachów i dźwięków.
Poza tym jest wszystko to, co trudno streścić a co nieodłącznie wiąże się z wędrówką- odkrywanie nowych światów, namiot rozbity pod nocnym niebem, zapach ziemi po deszczu, jagodowe polany w upalny dzień i ludzkie historie spotykane po drodze.

Na codzień pracuję z doroslymi i dziećmi w szeroko pojętej edukacji alternatywnej.  Coraz bardziej i z rosnącym zamiłowaniem odkrywam też wspinaczkę i zimowe Tatry, od których ciągle uczę się pokory i respektu dla sił natury.  Zawsze chętnie wsiadam na rower, czasem zaszywam się też w domu w towarzystwie książki, pędzla lub pióra.

Zapraszam do wspólnej wędrówki.
alicja.kuchar[zwierz]gmail.com

blisko to

Wyjazdy otwarte organizowane w ramach SKPB:

3-lub 5-dniowy wyjazd w Sudety "Dzikie ostępy Sudetów"
2- dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "Śladami zbójeckiej legendy"
9-dniowy wyjazd w Bieszczady "Festina lente"
2 dniowy wyjazd "Z tamtej strony Czantorii , czyli Beskid Śląski po czesku"
9-dniowy wyjazd do Rumunii “Góra z Gurą się nie zejdzie, czyli Haiti w Rumuni” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat”
9-dniowy wyjazd do Rumunii “Spaţiul Mioritc, czyli Alpy po rumuńsku” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat”
10-dniowy wyjazd namiotowy do Albanii i Czarnogóry "Nie takie Przeklęte te Góry"
12 dniowy wyjazd w góry Bułgarii "Woda, olbrzymy i Perun, czyli legendy na dachu Bałkanów"
12-dniowy wyjazd do Rumunii "Od Piotra do Iwana"- Alpy Rodniańskie i Góry Marmaroskie