Tydzień na pustyni Negev w Izraelu “Księżyc na Ziemi”

 

UWAGA : BRAK MIEJSC,  LISTA REZERWOWA PEŁNA

                                                                                                                                   

Izrael 3

          Charakter wyjazdu : Lecimy z namiotami i plecakiem do Izraela. Trochę na ciężko, trochę na lekko. Czytaj dalej :)

Kiedy :  Wylot z Krakowa do Eilatu samolotem Ryanair 12 lutego, powrót do Krakowa z Eilatu samolotem Ryanair 19 lutego; powrót do Warszawy w niedzielę 19 lutego w późnych godzinach wieczornych)

Za ile: maksymalnie ok. 2000 zł przy szybkiej rezerwacji biletu lotniczego, część kwoty płatna w dwóch ratach; uczestnicy samodzielnie kupują sobie bilety lotnicze (służymy pomocą i poradą); szacunek obejmuje wszystkie niezbędne wydatki: loty, przelot z bagażem, ubezpieczenie, wyżywienie na miejscu na bazie produktów przygotowanych przez organizatorów, opiekę organizatorów, wejścia do parków narodowych Masada i Timna, transport publiczny na miejscu. Jeśli uczestnik chce spędzić więcej czasu na miejscu w celach turystycznych, można samodzielnie przylecieć na miejsce wcześniej lub wylecieć później

.Izrael 1

 

                Jaki to będzie wyjazd?  Będziemy penetrować pieszo i kontemplować wąwozy, grzbiety, szczyty, wadi, płaskowyże i ciszę pustyni Negev.
Będziemy nocować w namiotach na dziko nad morzami: Czerwonym i Martwym oraz w głębi pustyni (postaramy się zapewnić nocleg z chłodnym prysznicem i normalną toaletą minimum co drugi dzień, ale nie obiecujemy!). Będziemy wspólnie gotować i grać w karty wieczorami. Znajdzie się także czas na popływanie w okularkach lub maseczce nad rafą koralową oraz na (dla chętnych) dzienną wycieczkę do Jerozolimy. Będzie sucho i słonecznie; temperatury powietrza w ciągu dnia będą w zależności od miejsca na trasie w zakresie 10-25 stopni Celsjusza, w nocy będą spadać do zakresu 5-12 stopni; w morzu będzie ok. 20 stopni.

Izrael 2

Dla kogo ten wyjazd? Każdy, kto nie był na księżycu, powinien z nami pojechać, by doświadczyć najlepszej możliwej podróbki krajobrazu naturalnego ziemskiego satelity.

Należy jednak pamiętać, że dzienne przejścia będą nieraz dłuższe (20-25 GOT na ciężko lub 25-30 na lekko), a także możliwe są umiarkowane trudności techniczne i ekspozycja. Należy mieć (albo wyrobić przed wyjazdem) paszport ważny minimum do 19 sierpnia 2023 roku.

Zapisy tutaj : formularz

Kto prowadzi ? 

Michał Bogdan : bogdan490[zwierz]gmail.com

Michał 1

Ala Kuchar : alicja.kuchar[zwierz].pl

fdfdf

Zapraszamy ! 

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl

Zdjęcia: archiwum własne