4- i 2-dniowy wyjazd w Sudety Zachodnie "Narty i rakiety w Sudety 3.0"

Charakter trasy:

Zimowy, czterodniowy wyjazd w Karkonosze i Góry Izerskie z noclegami w ośrodku w Szklarskiej Porębie. W tym roku rozszerzamy naszą ofertę: będzie można pochodzić na rakietach śnieżnych albo pojeździć na nartach biegowych (jeśli pogoda pozwoli). Jeśli znajdą się chętni, być może uda się też utworzyć grupę na skiturach. Poruszamy się "na lekko"  w podgrupach: rakietowej i narciarskiej. Posiłki kanapkowe przygotowujemy wspólnie, obiadokolacje spożywamy wieczorem w ośrodku.  W niedzielę będzie możliwość uczestniczenia we Mszy Św.

Termin:

7–10 marca 2020 r., istnieje też możliwość wyjazdu wyłącznie na weekend 7–8 marca 2020 r. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę (zbiórka na Dworcu Centralnym, ok. godz. 23:00).
Powrót ok. godz. 23:00 we wtorek (trasa dłuższa) lub w niedzielę (trasa weekendowa).
Możliwość dołączenia we Wrocławiu (w sobotę ok. godz. 4:30) lub w Jeleniej Górze (w sobotę ok. godz. 8:00).

Dla kogo:

W zasadzie dla wszystkich, którzy wiedzą co to jest turystyka zimowa. Nie jest wymagane doświadczenie w posługiwaniu się rakietami śnieżnymi (wszystkiego Was nauczymy). Jeżeli zdecydujesz się na opcję narciarską – konieczna jest podstawowa umiejętność jazdy na nartach.

Koszt:

Na trasie weekendowej - około 280 zł.
Na trasie dłuższej - około 450 zł.
Studenci: ok. 50 zł taniej.

Koszt obejmuje: przejazd na całej trasie z/do Warszawy, noclegi w ośrodku w Szklarskiej Porębie, wstępy do Karkonoskiego PN, wodospadu Kamieńczyka oraz innych ewentualnych atrakcji turystycznych, obiadokolacje w ośrodku oraz fachową obsługę przewodnicką :-).
Koszt nie obejmuje: ubezpieczenia (każdy załatwia na własną rękę), produktów żywnościowych na posiłki zabranych z domu, dodatkowych wizyt w przydrożnych knajpach, wypożyczenia rakiet.
Opcje ekstra:
+45 lub +25 zł za wypożyczenie rakiet odpowiednio na 4 lub 2 dni

Prowadzący:

Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz „Docent” Tyliński oraz Maciek Kubacki

Zapisy i kontakt:

Przez formularz:  ZAPISUJĘ SIĘ

23.02., godz. 16:00 Udało się wynegocjować kilka dodatkowych miejsc w ośrodku. Możemy przyjąć jeszcze 2-3 osoby.
21.02., godz. 1:30  Brak miejsc.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - kto pierwszy, ten lepszy :-)
LICZBA RAKIET do wypożyczenia to TYLKO 20 par - nie warto zwlekać z zapisem :-)
Kontakt w razie konieczności: pietrzak.mr [ślimak] gmail [kropka] com

Trasa:

Uzależniona od warunków meteorologicznych oraz kondycyjnych.
Grupa rakietowa: Generalnie planujemy zdobycie najwyższych wzniesień Gór Izerskich (Kamienicy – 973 mnpm; Wysokiej Kopy – 1126 mnpm) oraz okolicznych wzniesień Karkonoskich (Szrenica 1362 mnpm, a jeżeli uwarunkowania pozwolą spróbujemy legalnie podejść pod wierzchołek najwyższego granitowego szczytu Sudetów – Wielkiego Szyszaka 1509 mnpm), z pewnością zajrzymy też do naszych czeskich przyjaciół.
Grupa biegówkowa: Skupimy się na eksplorowaniu Gór Izerskich zarówno po trasach przygotowanych, jak i poza trasami. Wyskoczymy też za granicę :-)

Atrakcje:

Tym razem zabieramy Was do magicznej krainy Ducha Gór, głęboko penetrowanej przez Walończyków (i tych z Walonii, i tych z Niemiec, czy Włoch), z pewnością opowiemy Wam o skałach głębinowych, metamorfizmie kontaktowym i zlodowaceniu bałtyckim. Zobaczymy pokrywy blokowe, nisze niwalne, kotły polodowcowe, torfowiska wysokie (i średnie), twardziele, nowe i stare Śląskie Budy, wodospady… Zajrzymy w głąb Masywu Czeskiego, i – choć z daleka – spojrzymy na najwyższą górę w Czechach (i w Prusach). Przynajmniej jeden wieczór spędzimy przy gitarze. Sprawdzimy jakie są nasze „Granice wytrzymałości Zachara”. Zapewne też przeżyjemy kontakt z kulturą kulinarną Czech. A to wszystko wśród zaśnieżonych wzniesień Gór Izerskich i zachodnich Karkonoszy…

Co zabrać:

Szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 25 chętnych) i kijki – dla opcji rakietowej; lub narty biegowe dla opcji biegówkowej. Jeżeli nie dysponujesz rakietami śnieżnymi nie martw się – możesz za drobną opłatą wypożyczyć je z zasobów SKPB Warszawa. Nart niestety nie wypożyczamy. Konieczne jest zabranie stosownych do warunków zimowych ubrań i oczywiście odpowiedniego, odpornego na przemiękanie obuwia. Pomimo, że to już prawie wiosna, warunki w górach wysokich będą zdecydowanie zimowe.

Jedziesz z nami? Serdecznie zapraszamy!

Zjednoczony Kolektyw Przewodnicki w wariancie 3D, czyli:

  • Dzidek - przewodnik sudecki; umiłowany przywódca - prowadzi grupę na nartach biegowych
  • Docent - przewodnik sudecki; zachodniosudecki twardziel - prowadzi grupę na rakietach śnieżnych
  • Qbak - przewodnik beskidzki, gitara prowadząca - chciałby poprowadzić grupę na skiturach
     

Hala Izerska

Hala Izerska zimą (fot. Pudelek, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

 

Hala Szrenicka

Zima w Karkonoszach potrafi być śnieżna... Widok z Hali Szrenickiej na Góry Izerskie (fot. Docent)

 

Zgłoszenie się na wyjazd  jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa
http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html.