4- i 2-dniowy wyjazd w Beskid Żywiecki "Racz się z nami rakietami"

Zapraszamy do worka... Oczywiście nie do bylejakiego, tylko do Worka Raczańskiego, gdzie poszalejemy na rakietach śnieżnych.

Jeśli masz ochotę uraczyć się przepięknymi widokami z Wielkiej Raczy, pochodzić zimą po Beskidach na rakietach, ogrzać się przy beskidzkiej watrze, posiedzieć wieczorami w przytulnym schronisku w miłym towarzystwie, to jest to wyjazd właśnie dla Ciebie.

Zapracowanych zapraszamy na wersję skróconą, sobotnio-niedzielną (09-10.03.).

Termin: 09.03 – 12.03.2013 r. (sobota - wtorek)

Koszt: podróż w obie strony około 80 - 100 zł (w zależności od liczby uczestników), 3 noclegi około 90 zł, jedzenie, wypożyczenie rakiet (45/25 zł)

Charakter trasy: rakietowa z noclegami w schroniskach, 4-dniowa z opcją skróconą 2-dniową (w razie braku śniegu - trasa odbędzie się jako piesza)

Wyjazd: sobota, 09 marca, godz. 00:15, Warszawa Metro Wilanowska

Powrót: wtorek, 12 marca, godz. 21:30 (wersja skrócona, 2-dniowa: powrót w niedzielę godz. 22-23)

Prowadzący: Mariusz Pietrzak „Dzidek”, Grzegorz Tyliński "Docent"

Kontakt: Dzidek: pietrzak [zwierz] chemie.fu-berlin.de, Docent: blaha498 [zwierz] wp.pl

 

Noclegi: schroniska PTTK na Przegibku oraz na Wielkiej Raczy. W schroniskach potrzebny będzie śpiwór lub dopłata za pościel.

Trasa:

Dzień 1: Warszawa >> Katowice >> Sól - Rycerka Dolna - Praszywka Wielka - Bendoszka Wielka - Przegibek

Dzień 2 (na lekko): Przegibek - Wielka Rycerzowa - Młada Hora - Przegibek (wersja 2-dniowa: zejście z Rycerzowej do Soblówki)

Dzień 3: Przegibek - Wielka Racza

Dzień 4: Wielka Racza - Oszczadnica (Słowacja) >> Cieszyn >> Katowice >> Warszawa

Jedzenie: Posiłki kanapkowe przygotowujemy wspólnie z zabranych produktów. Posiłki na gorąco będzie można zamówić w schronisku lub zabrać jakieś obiadki instant. Lista produktów do wzięcia zostanie podana później.

Wyposażenie: Ponieważ zima w górach to nie są przelewki, więc konieczne będzie odpowiedni ciepły ubiór (najlepiej na cebulkę, żeby można było coś zdjąć w razie męczącego przekopywania się przez zaspy), kurtka od wiatru, dwie czapki, dwie pary rękawiczek, mocne buty, minimum dwie pary ciepłych skarpet, ochraniacze. Zabierzcie też jeden polar lub sweter więcej niż wam się wydaje, że potrzeba. Ponadto potrzebne będą: dokumenty (dowód, legitymacja studencka, PTTK, przewodnicka/przodownicka), termos, kubek, nóż, łyżka, latarka, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe, ewentualnie folia NRC), obuwie na zmianę (do schroniska). Przydadzą się też kije trekingowe, ewentualnie narciarskie. Poza tym zalecam zabrać krem natłuszczający z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne.

Rakiety: Do wypożyczenia w SKPB dla pierwszych 20 osób - w cenie 25 (weekend) lub 45 zł (4 dni). Zostały jeszcze tylko 2 pary rakiet do wypożyczenia.

 

LAST MINUTE: Zostało jedno miejsce!!!

 

Zapraszamy serdecznie.

Dzidek i Docent