Image Slider - Połoniny 2016

  • Rajd Studencki Połoniny 2016
    Rajd Studencki Połoniny 2016

Podziękowania

grupowe2 d 1
Serdeczne ukłony z podziękowaniem ślemy w stronę:
- organizatorów tras: Bolka Muzalewskiego i Krzyśka Chodorowskiego, Arka Smarża i Asi Dobosz, Mateusza Trzcińskiego i Pawła Bienia Bieńka, Marcina Błońskiego, Jacka Perłowskiego, Juranda Bednarka i Piotra Fiedora Fiedorczuka, Ewy i Bartka Kobierzyńskich, Wiktora Porakowskiego i Huberta Rachubińskiego, Renaty Wrocławskiej i Asi Borki Borkowskiej;
- niezawodnej i mocnej ekipy ześrodkowaniowej: Janka Złego Psa Barana, Maćka Walerego Walerczuka, Natana Wiśniewskiego, Szymona Skórzewskiego. Panowie, jesteście wielcy! Dobrze się z Wami pracowało i bawiło! :);
- zarządu - za obdarzenie zaufaniem;
- Mateusza Mateo Piotrowskiego za pomysł i nagranie piosenki. A także całej ekipie, która brała udział w wymyśleniu tekstu i nagraniu teledysku. To była ekstra zabawa :));
- Agnieszki Brzozowskiej za projekt logo i koszulek. Świetna robota! Koszulki dobrze się rozchodziły (ludzie zapisywali się jeszcze na rajdzie na "dokup")
- Jarka Chrupka Chodkowskiego za zorganizowanie nagród. Super sprawa! Każda trasa została nagrodzona;
- Hubertowi Rachubińskiemu - za fotografowanie w trakcie ześrodkowania;
- wszystkich gitarzystów pod przewodnictwem Marcina Błońskiego, a także Asi grającej na skrzypcach;
- chcemy również wyrazić swoją wdzięczność gospodarzowi Przystanku Balnica - Wojtkowi Judzie, za okazaną pomoc, zaangażowanie, dobre podejście do tematu i dobre słowo już po zakończeniu rajdu;
- Krzysztofowi Stanek za dowiezienie nam świeżutkiego chleba;
- Krzyśka Chodorowskiego za dobre słowo i okazaną życzliwość;
- Janka Złego Psa Barana za transport rzeczy z Teo oraz pomoc i wskazówki na miejscu;
- Kamili Kamie Wachnickiej i Piotrkowi Buckiemu za wskazówki i rady.
Relacja:
Ześrodkowanie 57. Studenckiego Rajdu Połoniny odbyło się 1-2 października w Balnicy, a dokładnie na terenie Przystanku Balnica. Rajd tworzyło łącznie 9 tras, w których udział wzięło 114 uczestników. Do tego należy doliczyć 16 prowadzących trasy, 7 osób z kiero rajdu i obsługi ześrodkowania oraz osoby, które dotarły na ześrodkowanie we własnym zakresie, co razem daje około 150 osób. 
Zjedliśmy 22,5 kg. kiełbasy z grilla i niespełna 40 bochenków chleba. Wypiliśmy 210 litrów herby i 50 litrów gluta i doprowadziliśmy do tego, że zabrakło wody w studni! Na szczęście, było również dodatkowe ujęcie ;). Najmłodszy uczestnik miał 9 lat. A najstarszy? - tego nie wiemy, ale wszyscy wyglądali młodo :).
Odbyły się 3 konkursy i wykony - w tym roku pierwsze miejsce ex aequo zajęła "Bieszczadzka tragikomedia w trzech aktach" pod przewodnictwem Pawła Bieńka i Mateusza Trzcińskiego oraz "Dramatu nie będzie" Marcina Błońskiego; wyróżniliśmy też występ "Szejka i zbira", grupy prowadzonej przez Bolka Muzalewskiego i Krzyśka Chodorowskiego. Nie zabrakło wspólnego grania i śpiewania przy ognisku, które trwało dłużej niż do godziny 3 w nocy (nie wiemy dokładnie, bo wtedy ostatnia osoba z kiero rajdu odeszła od ogniska ;)). W tym roku poza gitarami pojawiły się również skrzypce! Oby tak dalej!
Mieliśmy 60 miejsc noclegowych w chacie, około 20 w stajni na parterze, jeszcze trochę na piętrze oraz 20 w namiocie bazowym.
W niedzielę rano odbyło się wręczenie nagród, których sponsorem była Oficyna Wydawnicza Rewasz. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zdjęcie grupowe. O godzinie 10:45 przyjechał specjalnie zamówiony skład Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej z wynajętymi 3 wagonami dla zainteresowanych tras i o godzinie 11:15 około 80 osób odjechało w stronę Majdanu. Pozostali wracali we własnym zakresie.
 
To było fajne doświadczenie! :)
 
Uśmiechy,
Ewa, Blanka, Paweł