Image Slider - Połoniny 2014

Klasyk po zbóju - 4 dni w Bieszczadach

Termin:

25 - 28 września 2014

Wyjazd autokarem rajdowym w nocy ze środy na czwartek (24.09), powrót około północy w niedzielę (28.09).

Dla kogo:

Dla wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić największe bieszczadzkie połoniny po sezonie - bez hord wczasowiczów, w cieplejszych kolorach. Szczególnie zapraszamy grających i śpiewających - będzie z pewnością muzycznie :)

Koszt:

Jak na wszystkich trasach, postaramy się zbić koszty do minimum - choćby negocjując zniżki dla grup w schroniskach. Całkowity koszt (transport, noclegi, wpisowe i wyżywienie) nie powinien przekroczyć 300 zł, ale poprosimy o zabranie drobnej rezerwy.

Będziemy zbierali także zadatek na poczet rezerwacji noclegów i transportu.

Prowadzący:

Marcin Błoński i Paweł Gilewski

Trasa (orientacyjnie, może ulec zmianie):

Dzień 1: Warszawa >> Ustrzyki Górne - Tarnica - Bukowe Berdo - Przysłup Caryński
Dzień 2: Przysłup Caryński - Połonina Caryńska - Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej
Dzień 3: Chatka Puchatka - Połonina Wetlińska - Smerek - Kalnica >> Solinka [Ześrodkowanie]
Dzień 4: Solinka - ... >> Warszawa

O wyjeździe:

Pierwszy dzień będzie długi i spędzimy go do wieczora na suchym prowiancie, ale wynagrodzić nam to powinny widoki (literalnie - jak na zdjęciu). Obiad upichcimy dopiero wieczorem przy schronisku. Następne dni będą miały trasy zdecydowanie krótsze, ale na pewno nie mniej widokowe - będzie oczywiście czas na leżenie i podziwnianie panoram. Będzie nocleg w magicznym schronisku na samej połoninie i zasadzanie się na wschód słońca. Będą śpiewy do późnej nocy i wspólnie przygotowywane posiłki. Z porządnymi ogniskami będziemy musieli wytrzymać do ześrodkowania, ale taki już urok odwiedzenia najspektakularniejszych chronionych rejonów Bieszczadów.

Ekwipunek:

Dokładna lista rzeczy do wzięcia razem z jedzeniem zostanie podana uczestnikom wyjazdu. W plecaku należy zarezerwować miejsce na sprzęt grupowy. Trzeba mieć dobre buty, sandały, wygodny plecak oraz ciepły śpiwór i ciepłe ubranie - dwie noce śpimy pod dachem, jedną w zbiorowych namiotach zorganizowanych przez organizatorów rajdu.

Zapisy:

Za pomocą formularza zgłoszeniowego. Trasa ma ograniczenie liczebnościowe ze względu na pojemność schroniska.