Kolejka Leśna z Leśnikiem i Kolejarzem

NAZWA TRASY: Kolejka Leśna z Leśnikiem i Kolejarzem

CHARAKTER TRASY: wędrowna, namiotowa

TERMIN: 24-26.09

PROWADZĄCY: Łukasz Szyszka Błaszczyk (Leśnik) - lukas.blaszczyk(at)gmail.com Stasiek Sobociński (Kolejarz) - stasob(at)gmail.com

TRASA: Majdan - Wysoki Dział - Radziejowa - Łopienka

Wyjazd: czwartek wieczorem  (23.090; zbiórka godzina 23.45 Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia (przy kasach biletowych)

Powrót: w niedzielę wieczorem

W związku z tym, iż tegoroczny rajd Połoniny związany jest z kolejką leśna jakże mogłoby zabraknąć trasy organizowanej poniekąd przez fachowców. Bo któż zna się lepiej na kolejce, jak nie człowiek, który nie jedną lokomotywę złożył (Stasiek). Kto zaś może powiedzieć dużo o lesie jak nie leśnik (Szyszka)?

Więc jeśli masz ochotę na „przejażdżkę” Kolejką leśną z Kolejarzem i Leśnikiem, to serdecznie zapraszamy.

Zaczynamy od miejsca gdzie o kolejce można nie tylko opowiadać, ale również empirycznie jej doświadczyć. Nasza bieszczadzka wędrówka zacznie się od Skansenu Kolejki Wąskotorowej w Majdanie. Następnie po żelaznej części zatopimy się w las by powędrować Wysokim Działem, zahaczając o najwyższy szczyt tego grzbietu – Wołosań. Nocować nam wypadnie, gdzieś w okolicach studenckiej bazy w Rabe. Następnego dnia nieśpiesznie acz skutecznie udamy się na ześrodkowanie do Radziejowej przechodzą przez Durną. Ostatniego dnia udamy się w okolice legendarnej przełęczy, na której sprzedają kompasy (Hyrcza) i przechodząc przez Korbanię (na niektórych mapach zwaną Patrolą) zobaczymy, że chcieć znaczy móc i cerkiew można odbudować z ruin.

Prosimy kontakt z nami w celu zapewnienia dojazdu i powrotu. 

Tags: