Baner Beskid Niski 2022

  • Rajd Beskid Niski 2022

9-dniowy wyjazd schroniskowy, dziecięcy w Beskid Niski "Maluch poznaje źródła dobrej zabawy"

Zapraszamy na wspólny wyjazd w Beskid Niski, gdzie Maluch zamieni się w detektywa i za pomocą śladów, poszlak oraz informacji, których nie podamy źródła ;-) będzie tropił Panią Wiosnę! Kiedy poszukiwania chwilowo odłożymy (bo przecież inne zabawy też są ciekawe) Maluch pokona granice i dojdzie do źródeł wspaniałej zabawy w grupie rówieśników (bo przecież z kolegami i koleżankami bawi się najlepiej).

Malowanie kamieni
fot. Bartłomiej Kobierzyński (archiwum własne)
Plac zabaw
fot. Bartłomiej Kobierzyński (archiwum własne)

W niespiesznym tempie, kontemplując każdy kamień, każdy kwiatek, każde źdźbło trawy i każdy potok (bo przecież ma gdzieś swoje źródło) ;-) będziemy odkrywać uroki mniej, lub bardziej zapomnianych miejsc. Trasy ułożone są pod dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jednakże zapraszamy również dzieci częściowo niesione (chusta / nosidło), częściowo idące. Dzieci jeszcze nie chodzące lub "mieszkające" w brzuchu również są mile widziane. ;-)

Wiosny będziemy szukać na szlakach, ścieżkach przyrodniczych i dydaktycznych, czy bezdrożach w Beskidzie Niskim (m.in. w Magurskim Parku Narodowym), Pogórzu Ondawskim i Wyżynie Laboreckiej. Oczywiście na trasie nie zabraknie atrakcji (lista może ulec zmianie), między innymi:

  • Wysokie (657)
  • Kamień nad Jaśliskami (859)
  • Rezerwat Źródliska Jasiołki
  • Rezerwat Przełom Jasiołki
  • Świdnik - Skansen (Słowacja)
  • Wino Truskawkowe (tylko dla dorosłych)
  • Kocykowanie, place zabaw (nie tylko dla dzieci)
  • ...
Wiosna w Beskidzie Niskim
fot. Bartłomiej Kobierzyński (archiwum własne)
Wysokie
fot. Bartłomiej Kobierzyński (archiwum własne)

PROWADZĄCY: Ewa i Bartek Kobierzyńscy
ZAPISY (ZAKOŃCZONE - BRAK MIEJSC): do 19.04 (im wcześniej, tym lepiej) poprzez formularz zgłoszeniowy.
CHARAKTER: trasa rodzinna, stacjonarna
NOCLEGI: Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej (30.04 - 4.05) oraz Schronisko "Zaścianek" w Jaśliskach (4.05 - 8.05)
UWAGA: wyjazd dwuczęściowy: część pierwsza (Ożenna), część druga (Jaśliska) - możliwość udziału w jednej z części lub całości
POCZĄTEK TRASY: 30.04 (sobota) - dojazd we własnym zakresie prywatnymi samochodami
POWRÓT: 8.05 (niedziela) do Warszawy
JEDZENIE: Posiłki przygotowujemy wspólnie, ale pewnie też skorzystamy z lokalnej kuchni
SZACOWANY KOSZT: około 600-700 PLN od osoby dorosłej plus koszt dojazdu i ubezpieczenie, koszt udziału dzieci uzależniony od ich wieku (kwestia noclegu i wyżywienia)
UWAGA: ze względu na bliskość i planowane przekroczenie granicy państwa NIEZBĘDNY dla dzieci również dokument tożsamości (Dowód Osobisty). Republika Słowacji od dnia 6.kwietnia nie wymaga paszportów covidowych, ani rejestracji na portalu e-hranica.sk.

Czołg w Dolinie Śmierci
fot. Bartłomiej Kobierzyński (archiwum własne)

Serdecznie zapraszamy !!!

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa: http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html