Image Slider - Beskid Niski 2019

  • 54 i 55 - tymczasowy

5-dniowy wyjazd w Beskid Niski "Пятёрка - przyjdą ze wschodu!"

 

fot. Michał Kaczorowski

Charakter trasy:
wycieczka piesza, noclegi w chatkach

Termin:
30.04 (wyjazd późnym wieczorem) - 05.05.2019 r.

Dla kogo:
Dla każdego, kto ma siłę i ochotę chodzić po górach cały dzień z bagażem na plecach i nie marudzi. Wycieczka wymaga przyzwoitej kondycji fizycznej.

Trasa:
Będziemy chodzić po środkowo-wschodniej części Beskidu Niskiego. Dzienne dystanse między 20 a 30 GOT (odpowiednik km po górach).

Dukla - Cergowa - Zawadka Rymanowska - Piotruś - Tylawa - Ropianka - Olchowiec - Baranie - Huta Polańska - Przeł. Beskid nad Ożenną - Długie obok Radocyny (ześrodkowanie – miejsce spotkania wszystkich tras rajdowych i wielkiego wspólnego ogniska oraz innych atrakcji)

O wyjeździe:

Czy chciałbyś poznać najmniej odwiedzane przez turystów pasmo górskie w Polsce? Przemierzać górskie ścieżki wśród soczystej, wiosennej zieleni? Poznać charakter chatek studenckich? Myć się w potoku (no dobra, raz będzie normalna łazienka, więc trasa jest luksusowa)? Gotować obiad na ognisku? Spędzić czas pełen wrażeń i dobrych emocji z fajnymi ludźmi? Odpocząć i oderwać się od codzienności?

Jeśli na powyższe pytania odpowiadasz twierdząco, jedź z nami w góry! Wszystko co musisz zrobić to spakować kilka rzeczy do plecaka i przybyć na miejsce zbiórki. My pokażemy Wam naprawdę magiczne miejsca i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żebyście polubili Beskid Niski.

Będziemy chodzić po wschodniej i środkowej części Beskidu Niskiego. Odwiedzimy klasyczne dla Beskidu Niskiego drewniane cerkwie, miejsca po nieistniejących wsiach, cmentarze wojenne i liczne przydrożne krzyże i kapliczki.

Noclegi zorganizowane są w chatkach studenckich, schronisku i na ześrodkowaniu rajdu w namiocie (zapewnionym przez organizatorów).

Wycieczka wymaga przyzwoitej kondycji fizycznej, uczestnicy powinni być w stanie chodzić cały dzień z całym swoim ekwipunkiem na plecach, ale bez obaw na trasie będzie dużo przystanków i jedzenia. Tempo dostosujemy do grupy. Każda zdrowa osoba chcąca wyrwać się na majówkę z miasta i spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody jest mile widziana!

fot. Michał Kaczorowski

Prowadzący:
Kasia Janiak i Kamil Osipowicz

fot. Edmund Górski

fot. Grzegorz Zając

Koszt:
Nie powinien przekroczyć 450 zł (staramy się aby był jak najniższy, cena zawiera przejazdy, noclegi, posiłki)

Ekwipunek:
Szczegóły organizacyjne, listę niezbędnego sprzętu i jedzenia wyślemy zainteresowanym drogą mailową.

Zapisy:
Brak miejsc – zapraszamy do zapisów na listę rezerwową przez formularz.

Kontakt:Piszcie na oba maile jednocześnie:kamil.osipowicz[at]gmail.comkat.m.janiak[at]gmail.com

regulamin wyjazdów SKPB