Image Slider - Beskid Niski 2018

  • 54 i 55 - tymczasowy

10-dniowy wyjazd w Beskid Sądecki, Pieniny i Gorce "Go West!"

Motto:

(Go West) Life is peaceful there
(Go West) In the open air
(Go West) Where the skies are blue
(Go West) This is what we're gonna do

Charakter trasy:

Wyjazd namiotowy, pieszy.

Termin:

28 kwietnia - 7 maja 2018 r.

Zbiórka w piątek 27.04. o godz. 22:40, dworzec PKP Warszawa Centralna

Wyjazd w piątek 27.04. o godz. 23:00, TLK KARPATY do Muszyny
Możesz też dołączyć po drodze, np. w Krakowie, Tarnowie,  Muszynie

Zbiórka dla osób dojeżdżających spoza W-wy: Muszyna PKP w sobotę 28.04., godz. 8:00

Powrót do Warszawy w poniedziałek 7.05. wieczorem (dla tych, co mogą sobie na to pozwolić) lub wcześniej, np. w niedzielę 6.05. wieczorem.


Dla kogo:

Dla Ciebie :-))

Koszt:

ok. 450 zł (łącznie z dojazdem)
Bilety kolejowe z Warszawy do Muszyny, a także bilety powrotne kupuję dla całej grupy. Zbieram zaliczkę na bilety kolejowe.

Prowadzący:

Mariusz Pietrzak "Dzidek"

Trasa:

Muszyna >> Leluchów - Dubne - Muszyna - Złockie - Jaworzyna Krynicka - Runek - bacówka pod Wierchomlą - Pusta Wielka - Wierchomla Wielka - Łomnica-Zdrój - Piwniczna-Zdrój - chatka pod Niemcową - Radziejowa - Jaworki - Wysoka - Czerwony Klasztor - Sromowce Niżne - Trzy Korony - Krościenko (lub Czorsztyn) - Lubań - Ochotnica Dolna - Gorc - Rzeki - Kudłoń - Turbacz - Nowy Targ.

Atrakcje:

Przemierzymy trzy grupy górskie Beskid Sądecki, Pieniny i Gorce ze wschodu na zachód w poszukiwaniu wiosny, niebieskiego nieba i pięknych widoków!
Z wielu miejsc będziemy podziwiać widoki na Tatry, których skaliste granie będą prawie na wyciągnięcie ręki. Wdrapiemy się na kilka doskonałych punktów widokowych (m.in. na Radziejową, Wysoką, Trzy Korony, Lubań, Gorc), odwiedzimy trawiasty grzbiet Małych Pienin, skaliste Pieniny i gorczańskie polany - być może jeszcze z kwitnącymi krokusami.  
Po drodze zahaczymy też o wiele atrakcji krajoznawczych takich jak zabytkowe cerkwie, ruiny paru zamków, zabytkowe kościoły, starą zabudowę karpackich miasteczek i wsi, uzdrowiska z wodami leczniczymi, których będzie można posmakować. Mały fragment trasy przebiega przez Słowację, więc będzie też okazja skosztowania słowackich potraw. Być może uda się też zanurzyć w chłodnych wodach Jeziora Czorsztyńskiego.
Ale nade wszystko atrakcją tego wyjazdu będzie WIOSNA !  Zieleń traw, żółć pierwiosnków i kaczeńców, biel kwitnącej tarniny, szum potoku i ciepły powiew wiatru...

O wyjeździe:

Wędrujemy z plecakami z miejsca na miejsce (około 15-20 km dziennie). Nocujemy głównie w miejscach letnich baz namiotowych, przy schroniskach lub na polu namiotowym. Posiłki robimy wspólnie.  Część obiadów lub obiadokolacji gotujemy na ognisku, a część zjemy w schronisku lub beskidzkim barze. Może się też przydać maszynka gazowa.
Śpiewanki przy ognisku będą, o ile pojawi się jakiś grający. Zapraszam :-)
Przy pomyślnych wiatrach będzie możliwość wzięcia udziału w mszach świętych w niedziele 29 kwietnia i 6 maja. NIE DOCIERAMY NA ZEŚRODKOWANIE RAJDU.

Ekwipunek:

Przeczytaj zakładkę rajdową "Co zabrać ze sobą?"
Nie musisz posiadać namiotu, żeby się z nami zabrać - ktoś na pewno cię do siebie przygarnie :-)
Informacje o tym, co zabrać do jedzenia przekażę zgłoszonym kilka dni przed wyjazdem.

Zapisy:

Najlepiej zapisać się od razu :-)  Wczesne zgłoszenie zwiększa szansę na miejsce siedzące w pociągu do Muszyny. Kto będzie się ociągał, ryzykuje nockę na korytarzu w pociągu!
ZAPISUJĘ SIĘ
Kontakt: pietrzak.mr [zwierz] gmail [kropka] com
W razie wątpliwości pytaj.

Serdecznie zapraszam

Dzidek

"Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl"