Image Slider - Beskid Niski 2015

  • Studencki Rajd Beskid Niski 2015
    Studencki Rajd Beskid Niski 2015

    51. Studencki Rajd Beskid Niski 2015

Podsumowanie

 

zdjecieGrupowec

 

11 tras,  170 uczestników i ponad 200 osób biorących udział w ześrodkowaniu – tak w liczbach przedstawia się 51. Studencki Rajd Beskid Niski, który odbywał się w dniach 26 kwietnia do 3 maja 2015 roku. Spotkanie wszystkich tras (z wyjątkiem trasy udającej się w Gorgany), tzw. ześrodkowanie odbyło się 2 maja w Regetowie – miejscu, z którym mocno związane jest SKPB Warszawa.

 

W tym roku podążaliśmy „Tropami Wielkiej Wojny”, gdyż dokładnie w dniu ześrodkowania mijała 100. rocznica operacji gorlickiej – jednej z największych bitew I wojny światowej i wydarzenia, które zostawiło niezatarty ślad w Beskidzie Niskim.

Po trudach wędrówki spotkaliśmy się w sobotni wieczór w Regetowie, u stóp Rotundy, która sto lat temu była świadkiem krwawych wydarzeń. Zgromadzeni przy ognisku, kolacji i herbacie spędziliśmy całą noc na rozmowach, wymienianiu się wrażeniami i śpiewaniu. Kilka osób postanowiło spędzić tę zimną wiosenną noc w ciepłym kręgu ogniska.

Niedzielny poranek, ostatni dzień majówki powitał nas ciepłem i słońcem. Ostatni raz spotkaliśmy się wszyscy na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, a potem czołg (jak przystało na wojenne klimaty!) wyruszył w bój.

Nie pozostało nam już nic innego jak spakować plecaki, wsiąść do rajdowego autokaru i z głową pełną wspomnień czekać na następny rok i kolejną wiosnę w Beskidzie Niskim.

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, bez których pomocy i udziału Rajd ten nie odbyłby się:

 

Patrycji Niszczocie i Krzyśkowi Chodorowskiemu – za pomoc w organizacji, dobre rady, poświęcony czas, za anielską cierpliwość ;)

 

Oli Pawlak – za wsparcie w trudnych chwilach, poświęcony czas, elastyczność i załatwianie rzeczy na ostatnią chwilę

 

Oli Kardaczyńskiej, Magdzie Maszewskiej, Marcinowi Pietrzakowi – za przygotowanie grafik rajdowych

 

Adamowi Leszczyńskiemu – za przygotowanie strony Rajdu

 

Jankowi Baranowi – za pocięcie drewna, ułożenie i przygotowanie rajdowego ogniska

 

Agnieszce Czarneckiej – za użyczenie namiotów i innego sprzętu bazowego

 

Maćkowi Majewskiemu – za ogromny optymizm i zaangażowanie, rozwiązywanie problemów logistycznych

 

Pawłowi Dumie – za zarządzanie rajdową kuchnią, zdjęcie grupowe i poprowadzenie czołgu

 

Jarkowi Chodkowskiemu – za pozyskanie sponsorów i nagród

 

Marcinowi Błońskiem – za animację wykonów

 

Alicji Rachubińskiej, Oli Dziewulskiej, Kubie Organowi, Patrycji Niszczocie, Marcinowi Błońskiemu – jury wykonów

 

Uli Grzędzie, Pawłowi Bieńkowi, Kubie Organowi – pilotom autokarów

 

Maćkowi Majewskiemu i Łukaszowi Talarkowi – kierowcom rajdowym, za transport sprzętu i ludzi

 

Grzegorzowi Cieślikowi – za użyczenie samochodu rajdowego

 

Łojantom z 51. kursu SKPB – za pomoc przy kuchni i zwijaniu ześrodkowania

 

Monice Klocek, Zuzie Stankiewicz, Dominice Mikosie, Patrycji Niszczocie, Danielowi Skrzypczyńskiemu, Oli Pawlak, Oli Kardaczyńskiej, Szymonowi Skórzewskiemu, Grzegorzowi Zającowi, Oli Nikiel, Maćkowi Majewskiemu, Łukaszowi Talarkowi, Izie Dzido, Izie Figurze, Adamowi i Marcie Panasikom, Agnieszce Czarneckiej, Marcinowi Błońskiemu, Dorocie Zintel,Goremu, Piotrkowi Bielawskiemu, Szymonowi Piątkowi – niesamowitej ekpie rozstawiająco – gotująco - zwijającej ześrodkowanie

 

Jackowi Perłowskiemu, Agacie Bechtold, Tadeuszowi Wojciechowskiemu, Wojtkowi Makarewiczowi, Mariuszowi Pietrzakowi, Hance Nowickiej, Piotrkowi Fiedorczukowi, Uli Grzędzie, Darkowi Gatkowskiemu, Asi Borkowskiej, Pawłowi Bieńkowi, Zosi Wiśniewskiej, Ewie i Bartkowi Kobierzyńskim, Weronice Szatkowskiej, Jankowi Wiśniewskiemu, Kasi Janiak, Staśkowi Sobocińskiemu, Juliuszowi Marszałkowi oraz Markowi Królowi –prowadzącym piesze (dziesięć tras) i rowerowe (jedna) trasy rajdowe

 

Naszym sponsorom – wydawnictwom: Bezdroża, ExpressMap, Rewasz, Burda oraz producentowi sakw Crosso – za ufundowanie nagród i wsparcie imprezy

 

Oraz wszystkim innym, nie wymienionym tutaj z nazwiska, którzy wspomogli swoją pracą, pomysłami, radami i zapałem organizatorów

 

Oraz przede wszystkim Wam, uczestnikom 51. Studenckiego Rajdu Beskid Niski! Do zobaczenia na Połoninach!

 

Piotrek Bonik

Jacek Żyła

Maciek Walerczuk

kiero 51. Studenckiego Rajdu Beskid Niski